Skocz do zawartości

Tak zwane indie


Mikes

Rekomendowane odpowiedzi

Mi na linuchu FTL na domyślnych sterownikach zintegrowanej karty graficznej śmiga aż miło, gierka chyba mocno siedzi na procu. Dredmor mi chodzi średnio, przy dużej liczbie stworków się tnie, VVVVV normalnie.

 

Ściągnij, sprawdź jak działa, a jeśli będziesz zadowolony to kup, bozia wybaczy, forumek też.

 

A z rozdziałką to tak jak mówi Suavek, jest jakiś psikus że poniżej 1280x720, w ogóle chyba gierki nie można kupić przez steam. A nawet jeśli można bezpośrednio ze stronki producenta, to nie można w żaden sposób zmniejszyć okna, więc trzeba je przesuwać w trakcie grania, jeśli jest coś potrzebne z danego narożnika. Może wyjdzie patch niedługo, bo dużo ludzi na to narzeka, to jest idealna gierka do dość malego okienka.

Edytowane przez hay
Odnośnik do komentarza

Do FTL dodano opcje Steam Cloud. Generalnie patch był jakiś i tak jak skarżyłem się, że gra na moim laptopie wczytuje się niecałą minutę, tak teraz trwa to moment, więc widać, że pracują nad coraz lepszą optymalizacją.

 

Także zauważyłem, że na oficjalnej stronie można zakupić wersję DRM-Free za 10$, która w dodatku zawiera klucz na Steam.

 

Teraz jeszcze integracja achievementów by się przydała, bo muszę przyznać, że w tej grze są one bardzo fajne. Tj. godne swojej nazwy, a nie tylko bzdury, które wpadają tak czy inaczej przy zwykłym przechodzeniu, jak to często dzisiaj bywa w grach ("Kill your first 10 enemies to unlock this achievement!").

 

A przy okazji, pisałem o tym już w temacie Steam, ale jeśli ktoś nabył Humble Bundle 2 i/lub 3, to na stronie zakupu znajdzie steamowy klucz do Cortex Command.

Odnośnik do komentarza

Tja, kupiłem chyba w minutę po pojawieniu się na stronie, właśnie wersję z kluczem do Steama. Jeszcze dziewczynie zainstalowałem, niech się bawi. :D

Wczoraj po raz pierwszy pokonałem bossa na easy, a dziś na normalu, trzydziestektóreś podejście.

Muszę przyznać, że to jedna z niewielu gier, które mimo wysokiego poziomu trudności nie frustrują.

Odnośnik do komentarza

Wkrótce Startuje bundle BeMine 5 - http://groupees.com/bm5

 

552614_473385299360630_1304702341_n.jpg

 

EDIT:

W sumie... post powinien iść do innego tematu. Odruchowo "bundle" skojarzyłem z grami indie, podczas gdy większość pozycji tutaj to normalne "sklepowe" tytuły.

Edytowane przez Suavek
Odnośnik do komentarza

Skoro tak juz odkopaliscie temat to pospamuje sobie.

 

Hmm z góry wybaczcie za spam.

 

Ogólnie jest taka gierka jak Kairo, puzler z pierwszej osoby osadzony w dziwnym, opustoszonym świecie. No i gra ta się robi od jakiś dwóch lat i w koncu jest na ukonczeniu. Myk jest taki, ze robiłem do niej sciezke dzwiekowa a teraz, dzieki Greenlight'cie, mozemy sie dostac na najleprza platforme (i bede mial sie czym mamie pochwalic). Ogolnie gra dupy nie urywa, ale jezeli ktos lubi takie klimaty to z pewnoscia znajdzie cos dla siebie. Jezeli chcecie pomoc to przyduście "lajka" na stimowej stronie.

 

newLogo.png

 

No wiec gra juz jest! Do kupienia za 8$ ze strony kairo.lockeddoorpuzzle.com. Znajdziecie tam tez demko na Windowsa i OSXa. Moja muzyczka w sygnaturze, darmowy stream albo calosc do sciagniecia za 3€. No i ten tego, jezeli sie podoba to wejdzcie prosze na greenlighta. Byloby super.

Odnośnik do komentarza

Dzisiaj miałem okazję obczaić dwie kultowe gierki indie od Blendo Games: Gravity Bone (2008) oraz Thirty Flights of Loving (2012). Polecam absolutnie. W najgorszym razie stracicie na te gry kwadrans życia, ale raczej będzie to dla was kwadrans dobry. To lepsza dekonstrukcja gier video i lepsza historia niż Portal. Widać inspirację pierwszymi dwoma filmami Tarantino w tym podejściu. Nie miałem pojęcia, że w grach jednak ktoś będzie robił takie rzeczy jakie tu się dzieją.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...