Skocz do zawartości

Odżywianie


Sebas

Rekomendowane odpowiedzi

 

Ej długo juz jest w biedrze ten schab pakowany róznie wagowo? Kurde 11.99 za kilo. Taniej niz kura. Zmieniam jednak teraz bedzie codziennie 300g schabu i 200g kury nie na odwrót.

Mieso jest mieso. Zalecam wpyerdalac.

 

Jo to zrób klopsy z garmażeryjnego i zwykłego,zmielonego samemu,poczujesz różnicę w smaku.

Odnośnik do komentarza

Beka z typów to ile wy jecie ze 4 razy byscie miesa nie zmiescili? Snaidanie, obiad kolacje? Ja bez problemu bym zmiescił 4 typy miesa tylko nie mam hajsów na wołowinke albo rybki codziennie.

Krupek o jakich tłuszczach mówisz? Filet, stek, schab i dorsz? WtF przeciez one maja mniej tłuszczu razem wziete niz łyzka oleju? Bullshit

 

Kazdy rodzaj miesa ma inne proporcje amino, inny rodzaj mienrałów czy witamin i gadanie ze to nie zdrowe to jakas paranoja. Wiekszosc kulturystów tak robi, my nie musimy bo na mr olympia nie startujemy ale im wiecej i iim bardziej zroznicowane mieso tym dla nas lepiej. Zeby zakwasic organizm to nie wiem chyba 4/5g na kmc trzeba by było go jesc. 

Tyle mięsa. A gdzie napisałem ilosc? Wystarczyłoby po 100g kazdego typu i mam i tak mniej dziennie miesa niz do tej pory jem wychodzi. 

 

No ale takie biadolenie a potem no nie rosne, nie mam genteyki, tak duzo jem na obiad i waga stoi 

Odnośnik do komentarza

No z tą łyżką oleju to Cię trochę poniosło, tak sam jak z kulturystami. Szczególnie Ci wielcy muszą wpier.dalać dużo mięsa, bo po prostu tak najłatwiej dostarczyć im duże ilości pełnowartościowego białka.

 

Dla mnie ideałem byłoby jeść raz dziennie mięso i raz rybę, do tego nabiał i jajka. W zasadzie tylko ryby nie codziennie, bo 2-3 razy w tygodniu max.

Odnośnik do komentarza

Dorsz T 0,7g

Schab T 3,5g

Filet   T  3,7

Wołowina T 4

 

Olej T 10g

 

No faktycznie poniosło mnie aż o 1, 4 g

 

 

 

Co do kulturystów , akurat ostatnio sie wypowiadął jakiś ze slawniejszych polskich kulturystów i jada codziennie w jednym posiłku drób, w jednym wołowine i w jednym rybe. 

 

Jeszcze z czyms mnie poniosło?

Odnośnik do komentarza

No dobra, pardą, trochę zamieszałem, brałem pod uwagę bardziej zatłuszczone elementy wołowiny w sumie, bez sensu.

 

Ehh nigdy nie będę taki duży i silny jak Wy :(

 

Tak swoją drogą, jeśli już mowa o schabie, to jak go robisz, Kabi? Kilka razy robiłem po prostu w ziołach na patelni, raz obtoczony w jajku i złe nie było, ale jakoś tak bez szału. Myślałem, żeby jeszcze też na parze zrobić.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...