Skocz do zawartości

Odżywianie


Sebas

Rekomendowane odpowiedzi

jak robocie platki owsiane na sniadanie? ostatnio pomyslalem, zeby zmienic troche odzywianie bo te 3 kanapki z szynka i serem zjedzone przed 5 daja mi uczucie sytosci do max 9 a przerwe w pracy mam o 11...

pomyslalem ze zarzuce platki owsiane na mleku z garscia rodzynek i pokrojonym bananem tylko nie wiem jak to odpowiednio zrobic. 50g płatków zalać na noc szklanka wody, zagotować rano i dolać mleka?

co przepis w necie to inne przygotowanie

Odnośnik do komentarza

gurwa płatki owsiane robi się tak, ze wlewasz wodę do garnka gotujesz wrzucasz płatki, dodajesz trochę miodu/cukru/kakao czy co tam chcesz mieszasz i gotowe po 2 minutach potem wkrajasz owoce i włala, ew. można na mleku robić jak kto lubi

Odnośnik do komentarza

Ja je wsypuje do miski, wrzucam kakao, odżywkę i syrop klonowy, zalewam kranówą, mieszam i jem

 

Czasem pozwolę sobie na nutkę ekstrawagancji i jakies rodzynki albo inne suszone owoce, albo słonecznik, orzechy, pokrojony banan. Zalezy co w kuchni jest i na co mam ochotę.

Edytowane przez Yakubu
Odnośnik do komentarza

no wlasnie 30min temu tak zrobilem zagotowalem wode w garnku wrzucilem te platki i ku,rwa czekalem chyba z 15min az zgestnieje potem jeszcze dolalem mleko i znowu sie grzalo za duzo ye,bania sie czaisz typie nie mam rano tyle czasu

 

sposob z zalaniem na kilka minut wrzatkiem i chlup do cieplego mleka wydaje mi sie duzo lepszy

 

50mg platkow na mleku+banan+garsc rodzynek i do tego jakies jajko na twardo plus chleb z szynka i pomidorem brzmi jak solidne sniadanie przed fizyczna praca?

Odnośnik do komentarza

No przecież wystarczy zalać wrzątkiem płatki lekko ponad ich granicę, wkroić co chcesz. Co tu za filozofia? Po co jakieś gotowanie w garnku i mleko.

 

Albo po zalaniu wrzuć 2-3 jajka, wymieszaj i na patelnie, obsmaż z dwóch stron i dodaj co chcesz na górę. Roboty na 10 minut, a bardzo sycące i wartościowe śniadanie.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Tommo -

 

100 g płatków owsianych

2 jaja L

30 g rodzynek

Pół miarki odżywki białkowej

 

Wszystko mieszasz i zostawiasz na 5-7 minut. Na rozgrzaną patelnię rozgniatasz masę na cienkiego placka. Sprawdzasz konsystencje placka i wysmażenie przez podnoszenie lekko, jak pozwala na obrót bez rozwalenia wszystkiego przewracasz i trzymasz jeszcze minutę. Ogień do smażenia i konsystencję placka ogarniesz Po kilku razach. Na wierzch dowal banana pociętego czy co uważasz. Mi to wchodzi z serkiem wiejskim z owocami tylko wtedy nie daje rodzynek.

 

gordon-01.jpg

 

Powodzenia. :lapka:

Odnośnik do komentarza

Panowie po to robimy na ciepło, żeby płatki puściły skrobie. Ryżu też nie gotujecie? 

 

Wsypujecie 70 - 100 g płatków (niebieska Vitanella z biedry - ma w sobie duzo orzechów i rodzynek), ja do tego dosypuje jeszcze wiórki kokosowe, ziarna sezamu i nasiona chia. Mieszam to na sucho ręką, zalewam wrzątkiem do linii płatków - jak pisał Krupek (parzą sie ok 5 min). Jak płatki nasiąkną to dorzucam 30 g odżywki białkowej i mam za(pipi)isty kleik smakowy. Ostatnio poszło białko cherry yogurt i smak tych płatków niszczy system :)

 

 

Jeżeli nie sparzycie wrzątkiem to nie dostarczacie skrobi tylko bardzo duża ilos błonnika, który was przeczyści a niekoniecznie da wam energie.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...