Skocz do zawartości

Odżywianie


Sebas

Rekomendowane odpowiedzi

Rozpisałem kobiecie dietę, 1150-1300 kcal, ograniczone węgle, praktycznie tylko na śniadanie. Od początku grudnia waga z 61 do 56 kg, wyraźny spadek tłuszczu, bardziej jędrne ciało i uwidocznione mięśnie. Co ciekawe, nie jest zamulona od braku węgli, dobrze znosi taką dietę, ćwiczy z Chodakowską 4-5 razy w tygodniu.

Edytowane przez krupek
Odnośnik do komentarza

Rozpisałem kobiecie dietę, 1150-1300 kcal, ograniczone węgle, praktycznie tylko na śniadanie. Od początku grudnia waga z 61 do 56 kg, wyraźny spadek tłuszczu, bardziej jędrne ciało i uwidocznione mięśnie. Co ciekawe, nie jest zamulona od braku węgli, dobrze znosi taką dietę, ćwiczy z Chodakowską 4-5 razy w tygodniu.

Trochę za mało,nawet jak na 60 kg

 

Jakieś przepisy na sernik czy inne cuda bialkowo tłuszczowe (najlepiej 0wegli) macie? Bo bym zjadł

A może to być sernik na zimno?

Odnośnik do komentarza

  • 500 g twarogu tłustego lub półtłustego, zmielonego przynajmniej dwukrotnie
  • 100 g masła
  • slodzik (choc niekoniecznie musi byc bo odzywka juz nada smaku z deczka)
  • 2 duże jajka (lub 3 małe), oddzielnie białka i żółtka
  • 1 łyżka mąki ziemniaczanej
  • aromat waniliowy lub rumowy
  • 1 łyżeczka proszku do pieczenia /można pominąć/
  • 2 porcje odzywki

Wszystko w tmp pokojowej. Maslo scierasz, mieszasz ze slodzikiem. Dodac zoltka, aromat zmiksowac. Powoli dodawac twarog wciaz scierajac. Dodac make, proszek i zmiksowac. Bialko ubic na sztwyno i dodac do masy delikatnie i wymieszac. Piec okoly godziny na 170 stopni i wystudzic pozniej w otwartym na pol piekarniku. Mozesz tez dodac orzechow. Ja lubie go na cieplo z tlusta smietanka.

 

Orzechowy sernik:

- 5 jajek

- 500g serka twarogowego Emilki 0%

- 200g jogurtu naturalnego 2% tł.

- 200g chudego twarogu

- 100g masła orzechowego 100%

- ekstrakt ze stevii 

- łyżeczka proszku do pieczenia

- kilka kropli aromatu orzechowego

 

Wszystkie składniki wrzucamy do jednej miski i dokładnie miksujemy za pomocą blendera aż do uzyskania jednolitej, gładkiej masy. Dosładzamy według gustu - ja zazwyczaj próbuję, dosładzam itd. aż do uzyskania słodkości, która mi odpowiada. 

Całość przelewamy do formy spryskanej sprayem do smażenia lub posmarowanej małą ilością oleju kokosowego i wstawiamy do piekarnika rozgrzanego do 180 stopni. Pieczemy z termoobiegiem około 20-25 minut, kontrolując aby wierzch ciasta się nie przypiekł. Wyjmujemy i odstawiamy do wystygnięcia aby sernik się związał.

 

To tez dobre:

 

http://www.kierunekfitness.com/#!WYSOKOPROTEINOWE-KULKI-KOKOSOWOCZEKOLADOWE/c80d/5601565b0cf256c0bf96d4cb

 

a1bb13_be7a5388ca6849a5a96e8d86a2f5b5e8.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Mój autorski sernik na zimno ;) Warstwa dolna to białko firesnakenutrion‬ o smaku bounty,wierzch to zielony banan zatopiony w Olimpowym białku owocowym,składającym się z 3 smaków(cherry yogurth,orange-maracuja i lemon cheesecake).

 

 

2ck008.jpg

Edytowane przez Litwin81
Odnośnik do komentarza

pare pytań:

 

- co jeść na wieczór? wracam na "mase". jakaś alternatywa dla twarogu? jaja w omlecie rano już mam.

 

- moje ulubione combo to kurczak smażony na oleju kokosowym w gyrosie + brązowy ryż + warzywa na patelnie z biedry z przyprawami włoskimi  - czy te warzywka są w miarę okej? Raz bym jadł takie combo, raz zamiast warzyw z marketu to surówki takie pakowane.

 

- kurczak najlepiej mi wchodzi smażony właśnie, z przyprawą i całkiem zapieczony, czasem nawet trochę przypalony ;) - można tak jeść na co dzień czy lepiej różnie go przyrządzać? 

 

dzieki;]

Odnośnik do komentarza

rano póki co zjadam 3-4, kiedys zjadałem więcej (muszę poczekać na organizm)

serek wiejski też nie należy do przysmaków, aczkolwiek nie jadłem go nigdy z szczypiorkiem czy warzywami, można spróbować.

Fasolka moze sie nadać, kalafior to tak średnio, a brokuły w tamtym roku wpieprzałem jak głupi ;) Te mrożone z biedry są spoko, bo nie trzeba kroić.

dzieki. 

Jeszcze tylko Litwin niech się wypowie ;]

Odnośnik do komentarza

Ja lubie makrele z jajkiem i ogorkiem kiszonym :xboss:  ale generalnie mozesz zjesc kazde mieso + troszke warzyw czy nawet wegle jesli trening masz z samego rana.

 

makrela z jajkiem jest spoko, ale nie chce mi się tego za bardzo "obierać", no i codziennie żreć tego sie nie da.

treningi mam rano, o 6 wiec wegle na noc chyba ujdą? ;]

 

 

krupek

musze wypróbować Wasz tutaj niedawno opisany sposób na zalanie wrzątkiem płateczków z białkiem przed treningiem

edit: tylko gdzie ten "przepis" jest?! ;]

Edytowane przez Banny
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...