Skocz do zawartości

Odżywianie


Sebas

Rekomendowane odpowiedzi

Organizm jest tak zaprojektowany zeby przetrwac, regularne nieduze posilki uruchamiaja u niego jak aplikacje na komputerze tryb pewnosci siebie. Organizm jest pewny ze niedlugo otrzyma kolejna dawke pozywienia i energi wiec moze sobie pozwolic na przyspieszenie przemiany , palenie zapasowego tluszczu ktory wydaje mu sie zbedny, takie obzeranie i glodowka dziala zupelnie na odwrot. Organizm dziala zapopiegawczo bo po takiej glodowce 10h to chu.ja wie czy dostanie za godzine nastepna dawke energi czy moze za 5 a moze za kolejne 10. To podowuje spowolnienie przemiany materii bo organizm dziala w trybie awaryjnym, sprzyja tez odkladaniu zapasu na czarna godzine w postaci tkanki tluszczowej. Lapiesz juz?

 

A to ze ci tak wygodnie to inna bajka,

Edytowane przez kanabis
Odnośnik do komentarza

Puszycie się jak jakieś parówki, od tego jest ten dział, żeby dyskutować, a nie pisać xd i udawać, że się wie jak się nie wie.

 

Skoro Banny miał dobry trening, jadł kcal nad normę, a nie nabrał masy mięśniowej no to jednak coś nie tak. Jak powiedziałem wcześniej, dla mnie, po prostu okna go zjadały.

Odnośnik do komentarza

Olej, masz zamiar strzepic ryja na goscia co opiera diete na pizzy i snickersach serio? Przeciez on nawet nie wie na czym polega metabolizm ani katabolizm a ty go stresujesz xD

 

Jego wiedza na temat dzialania organizmu i diety sprowadza sie do wyliczenia weglowodanow , tluszczy i bialka , odjecia od tego 200kcal i wstawnienia byle chu.jostwa w te miejsce i cieszenia sie ze jak on to robi ze je pizze , ma ujemny bilans i chudnie. Nie wycoskajac przy tym nawet 100kg na klate. No ale sily nie zrobisz na syfie niestety.

 

Ignorowac ziomuś

Edytowane przez kanabis
Odnośnik do komentarza

Katabolizm i zwolniony metabolizm u gościa, który od kilku miechów jest "ponoć" na nadwyżce kalorycznej, jesteście rozkoszni.

 

Banny, chyba nie chcesz słuchać gości co ćwiczą po 5-7 lat i jeden z nich nie ma klaty, a drugi kaloryfer na oczy widział jedynie na ścianie? Btw napisz jakie masz makro i ile kalorii zjadasz.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Przy 80? No zobaczymy. Ale to za 6 kilo dopiero. Dam znac.

A jak tam u ciebie? Weszlo 90 na klate na dwa razy?

Jestes silny? Albo szybki? Czekaj cos napewno znajdziemy, moze znasz sie na konsolach?

Ty dalej zyjesz tym ze sakera kaloryfer przy 85 kilo jest zrobiony w naturalny sposob, i ta 10 kiesieczna redukcja :/

Odnośnik do komentarza

Wierz w co chcesz wygladaj jak chcesz.

 

I co jak ja zalozmy rok temu mialem w chu,j zwolniony metabolizm i jadlem tyle co dziewczyna poradzilbys zlota mysl "jedz mniej"? No chyba nie bo i mnie wtedy mama by musiala ratowac w kuchni na sygnale. Trzeba troche bardziej myslec z odcieniami szarosci a nie tylko czarne i biale. Jestes zdrowym chlopcem z normalna przemiana materii i fajniusio. Ale nie kazdy tak ma i taka rada jest naprawde niewiele warta. Czasem trzeba spojrzec co sie robi nie tak, a nie tylko czy jem za malo czy za duzo. Dodalem wtedy aeroby, zmniejszylem posilki , zwiekszylem ich czestotliwosc, dodalem kofeine, imbir, ostra papryke. I pomoglo. Tutaj tez jak na tacy wytlumaczylem jak zle dziala na organizm poddawanie go regularnym glodowkom. Banny tez nie jest tutaj od wczoraj i nie wierze ze nie dodawal kalorii kiedy waga nie szla. Takie cos co robil to jakas ostatecznosc kiedy sie pracuje na zmiany. Bardzo nieefektywne dla sportowca. Co do dodatniego bilansu to nie ma on wplywu na lepszy metabolizm, wrecz przeciwnie, wyzsza tkanka tluszcowa powoduje jego zwalnianie. Katabolizm, tutaj wydawaloby sie ze masz racje, raczej na dodatnim bilansie powinien byc mniej niz niepokojacy ,tak zgadza sie ale na zbilansowanej diecie. Sam okres glodu powoduje wzmozony katabolizm i co z tego skoro zaraz sie napchasz skoro proces kataboliczny juz bedzie rozhulany. Dodatkowo takie glodowki zwiekszaja poziom kortyzolu ktory ponownie nasila katabolizm. Sory stary ale to sa same minusy i to nie moje wymysly a znajdziesz to wszystko w podreczniku od biologii ktorego jeszcze nikt nie kwestionowal i nie bedzie.

Odnośnik do komentarza

Ale co mam pouczać. Je ileś tam kalorii i nie tyje, jedyna mądra rada to żeby jadł więcej.

 

I tak Wiktorek, wierzę, że chodząc 10 lat na siłownię i znając trening siłowy od podszewki da się wyglądać jak Pan Saker bez sterydów.

Ej to ty prze kot jesteś,jak on na bombie się porobił a ty chcesz bez ;) Inna sprawa że teraz mega słabo wygląda w stosunku do sylwetki z 2013 roku i Sopotu.

Odnośnik do komentarza

miałem chwilkę to powpisywałem "nowy plan"

 

chyba nawet za dużo tych kcal wyszło. Ćwiczę tak z 4 razy w tyg, zero aerobów, praca siedząca.

Prezentuje sie to tak:

 

GaU3h91.png

 

śniadanie to omlet, później jem 150g kaszy ciemnej + 175g kuraka + warzywa x2, na podwieczorek 100g wafli ryżowych z masłem orzechowym (czy lepiej masło do omleta?) a na konie jak potrzeba to makaron+twaróg.. no ale 2800/3300 kcal chyba styknie, nie? 

Waga 71.5 kg

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...