Skocz do zawartości

Wii U - temat główny


Lipa

Rekomendowane odpowiedzi

sory że mnie nie bylo jakiś czas ale hejotowałem gdzie indziej (pozatym też znudziła mi sie zabawa jak zobaczyłem teksty w stylu "gimbaza" i "nie umiesz pisac z wielkiej litery" bo tego typu docinki zawsze dowodzą że człowiek nie ma realnych argumentów wiec probuje dosrać takimi bzdetami)

 

ale mimo że powinniśmy poczekać na premiere i własnoręczne testowanie wygodności tabletu, to już dziś mamy pewne wskazówki, na temat wygody w normalnych grach

 

monster hunter, gra dla hardcorów, nie raz gra sie w to kilka godizn pod rząd, wymaga szybkosci, precyzji i wygodnej obsługi.

i tu pojawia sie zdjęcie - na czym gra ta osoba? na wielkim klocku czy na padzie?

monster_hunter_ultimate_wii_u-photoshop.jpg

 

 

pisze do tych ktorzy mowili "haha yano gadasz farmazony a nawet nie grałeś, a może tablet bedzie wygodny to wielogodzinnej gry w normalne gry?!!?"

ta fotka mowi sama za siebie

dla tych ktorzy powiedza "ee to tylko jedna fotka i pewnie przypadek" , odrazu odpowiadam że na wii też odrazu sugerowali gre na padziePRO,a wręcz nawet wyjście PRO bylo bardzo powiązane z premierą MH (był on nawet dodawany do gry w wersji premium)

 

a naprawede nie uwżam za logiczne kupowania pastgena za 2x razy wieksza cene, tylko po to żeby mieć na stoliku dodatkowy ekranik z mapką (i ikonkami ktorych sie przecież nie da naciskac jak to coś stoi z boku)

Edytowane przez Yano
  • Minusik 2
Odnośnik do komentarza

A dla mnie nie jest logiczne trollowanie GamePada kiedy gra się w Monster Huntera na PSP z jedną, shitową gałką. I nie jest dla mnie logiczne, że ktoś może chcieć kupić PS4/NextBoksa, na których będzie zalew fps-ów i unchartedo-podobnych filmowych samograjów. Zakład, że żaden Monster Hunter nigdy tam nie trafi?

Odnośnik do komentarza

Wiadomo że będą sugerować Propada by go opchnąć to chyba normalne. Czy go kupie nie wiem nie miałem w łapach tabletopada jeśli rzeczywiście będzie c(pipi) nie wygodny to wtedy się pomyśli. Sam obrazek pokazuje jedynie ewentualne wykorzystanie komba tabletopad + Propad i tyle.

Edytowane przez Karas
Odnośnik do komentarza
A dla mnie nie jest logiczne trollowanie GamePada kiedy gra się w Monster Huntera na PSP z jedną, shitową gałką.

no wlasnie o to chodzi że gra na psp nie jest aż tak wygodna jak na pardzie, a tablet jest jeszcze większy

 

Wiadomo że będą sugerować Propada by go opchnąć to chyba normalne

juz odpowiedzialem na ten tekst - pro pady powstaly praktycznie specjalni z myślą o MH ktore bylo niegrywalne na pilocie, tutaj też odrazu pokazują gre na pro, ale dla ciebie to tylko promocja pada

 

spodziewalem sie takich odpowiedzi, wasza wiara w N jest nie zachwiana, wiec po premierze tu przyjde i zapytam jak sie wam gralo 6 godizn na tablecie :P

 

narka

Odnośnik do komentarza

Przeciez gosc na obrazku gra na padzie,na tablecie bedziesz mial mapy,w rpg statystyki gracza,w fife bedzie mogl przez tablet zmieniac taktyke,zawodnikow itd. Tablet bedzie dziala jako dodatkowy ekran ze statami itp. plus bedzie mial opcje,ze jezeli tv jest zajete bedzie mogl na nim zagrac.

Odnośnik do komentarza
A dla mnie nie jest logiczne trollowanie GamePada kiedy gra się w Monster Huntera na PSP z jedną, shitową gałką.

no wlasnie o to chodzi że gra na psp nie jest aż tak wygodna jak na pardzie, a tablet jest jeszcze większy

 

Wiadomo że będą sugerować Propada by go opchnąć to chyba normalne

juz odpowiedzialem na ten tekst - pro pady powstaly praktycznie specjalni z myślą o MH ktore bylo niegrywalne na pilocie, tutaj też odrazu pokazują gre na pro, ale dla ciebie to tylko promocja pada

 

spodziewalem sie takich odpowiedzi, wasza wiara w N jest nie zachwiana, wiec po premierze tu przyjde i zapytam jak sie wam gralo 6 godizn na tablecie :P

 

narka

Przeczytałeś całego posta ? Napisałem że jak tabletopad bedzie (pipi)owy to pomyśle nad Propadem. Tak to zdjęcie to jest dla mnie jedynie promocja tego jak oba kontrolery można wykorzystać w tym przypadku na przykładzie MH.
Odnośnik do komentarza

Yano, i co z tego, że będzie droższe, nie stać cie?

stać mnie tylko nie lubie wywalać kasy na coś co już mam (konsola o mocy current-genów) tylko po to żeby mieć niewygodny tableto pad

 

Przeciez gosc na obrazku gra na padzie,na tablecie bedziesz mial mapy,w rpg statystyki gracza,w fife bedzie mogl przez tablet zmieniac taktyke,zawodnikow itd. Tablet bedzie dziala jako dodatkowy ekran ze statami itp. plus bedzie mial opcje,ze jezeli tv jest zajete bedzie mogl na nim zagrac.

to co mowisz może sie odnosi do innych gier (chociaz nie widze w tym nic wartego dopłacania 500zł) , ale akurat w MH mylisz sie bo tam na tablecie widać to co na dolnym ekranie 3DS czyli mapke ale też guziki do wybierania itemów z inventory, a jakoś nie wyobrażam sobie gry na padzie i szukania gdzie na kolanach czy na stole drugiego ekranu żeby sie napić potiona albo popatrzeć na mape. oczywiscie że mapa na ekranie zasłania jego kawałek, ale przynajmniej jest pod ręką, w 3DS byla tylko 4 centymetry niżej - w zasięgu wzroku. tutaj inventory i mapa są zupelnie gdzie indziej a każdy kto grał w MH wie że podczas walki nie ma czasu na rozglądanie sie po pokoju, wypuszczanie pada z ręki żeby naciskać guziczki na ekranie który "gdzieś leży"

Odnośnik do komentarza

Przeciez gosc na obrazku gra na padzie,na tablecie bedziesz mial mapy,w rpg statystyki gracza,w fife bedzie mogl przez tablet zmieniac taktyke,zawodnikow itd. Tablet bedzie dziala jako dodatkowy ekran ze statami itp. plus bedzie mial opcje,ze jezeli tv jest zajete bedzie mogl na nim zagrac.

to co mowisz może sie odnosi do innych gier (chociaz nie widze w tym nic wartego dopłacania 500zł) , ale akurat w MH mylisz sie bo tam na tablecie widać to co na dolnym ekranie 3DS czyli mapke ale też guziki do wybierania itemów z inventory, a jakoś nie wyobrażam sobie gry na padzie i szukania gdzie na kolanach czy na stole drugiego ekranu żeby sie napić potiona albo popatrzeć na mape. oczywiscie że mapa na ekranie zasłania jego kawałek, ale przynajmniej jest pod ręką, w 3DS byla tylko 4 centymetry niżej - w zasięgu wzroku. tutaj inventory i mapa są zupelnie gdzie indziej a każdy kto grał w MH wie że podczas walki nie ma czasu na rozglądanie sie po pokoju, wypuszczanie pada z ręki żeby naciskać guziczki na ekranie który "gdzieś leży"

[sorki za offtop]Z ostatnich plotek wyglada,ze ms pracuje nad takim czym do xbox,a jak i ms pracuje to pewnie i sony. Czyli mam zrozumiec,ze nastepnej generacji nie kupisz jezeli beda mialy tablet?[koniec offtop]table trzymasz na kolanach albo blisko reki,tworzysz problem tam gdzie go niema. Nie musisz sie rozgladac jezeli wiesz gdzie go polozyles,no chyba ze masz alzheimer,ale wtedy polozenie tabletu do wii u to twoj ostatni problem ;)

Odnośnik do komentarza
Ja byłem przekonany, że konsole kupuje się dla gier. Widocznie Yano kupuje dla mocy. Spoko, można i tak

ja kupuje dla gier, a moc pozwala robić lepsze gry, w 7 lat nagrałem sie w gry na obecnej mocy i czekam na coś nowego, na skok jakościowy.

wiele gier tej genracji pokazało bardzo fajne rzeczy, ale widac było że ograniczenia sprzetowe nie pozwoliły na osiągniecie poziomu urywającego głowe w kolanach, licze że na nextgenach to sie zmieni (i nie chodzi mi tylko o grafe, ale o fizyke, sczegółowość, możliwości ktore gra oferuje - jakis czas temu pokazano silnik na ktorym przedmioty wykonane z różnych materiałów bardzo fajnie i realnie reagowały na interakcje, np szkło inaczej, drewno inaczej itp. okazalo sie ze obecna generacja nie pozwalała na takie zabawy, wiec licze że kiedyś to w końcu zobacze. a na wii u moge najwyzej zobaczyc assasin creed 3

być może dla ludzi ktorzy mieli tylko wii teraz wii u bedzie wielkim skokiem jakościowym, ale dla posiadaczy ps360 to jest tylko mały krok w bok

 

Z ostatnich plotek wyglada,ze ms pracuje nad takim czym do xbox,a jak i ms pracuje to pewnie i sony. Czyli mam zrozumiec,ze nastepnej generacji nie kupisz jezeli beda mialy tablet?[

gdyby ich nextregny różniły sie tylko dodaniem tabletu to bym mowił to samo co teraz. ale jak wiemy nowe konsole sony i ms mają mieć też wielki skok mocy dające wielkie możliwosci na każdym polu

 

a co do plotek bo jeszcze bym sie wstrzymał, nawet jeśli coś kombinują to bedą mieli rok na podpatrzenie czy w wiiu to urządzenie jest przydatne, czy gry je fajnie wykorzystują i czy ludzi to podnieca. mogą mieć na wszelki wypadek coś w przygotowaniu, ale jak zobaczą że na wii to sie słabo sprawdza to przeciez nie beda wypuszczac na sile

 

table trzymasz na kolanach albo blisko reki,tworzysz problem tam gdzie go niema. Nie musisz sie rozgladac

przez rozglądaie nie mialem na myśli gapienie sie na sciany pokoju 5 min, tylko potrzebe odrywania wzroku od ekranu - czy w goracej akcji w BF4 chciał byś musieć co chwile patrzyć na kolana żeby zobaczyć mapke? czy jednak wygodniej jest mieć ją na głownym ekranie? czy chciał byś puszczać pada co chwile żeby nacisnąć na kolanach ikoonke zmiany broni albo rzutu granatem?

podejżewam że w FPP nie zrobia aż tak głupich i niewygodnych rozwiązań, ale podaje to jako przykład bo koneiczność szukania na kolanach ikonki z inventory w MH jest własnie tak samo karkołomne jak zmiana broni w BF szukajac dotykowego guzika na kolanach

Odnośnik do komentarza

Yano, i co z tego, że będzie droższe, nie stać cie?

stać mnie tylko nie lubie wywalać kasy na coś co już mam (konsola o mocy current-genów) tylko po to żeby mieć niewygodny tableto pad

Przecież już teraz wiadomo ,że konsolka jest silniejsza od current genów. Nie naginaj faktów... Z tego co pamiętam to Wiilot również miał być niewygodny ,a okazało się jak zawsze. W MHtri grałem na Wiilocie z gruchą dziesiątki godzin i ręce mnie nie bolały ,więc nie widzę żadnych problemów z Gamepadem.

 

Nintendo licenses Unity engine for Wii U, both in-house and out

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=hucBB7mlv0Y

http://www.eurogamer...n-house-and-out

Odnośnik do komentarza
Z ostatnich plotek wyglada,ze ms pracuje nad takim czym do xbox,a jak i ms pracuje to pewnie i sony. Czyli mam zrozumiec,ze nastepnej generacji nie kupisz jezeli beda mialy tablet?[

gdyby ich nextregny różniły sie tylko dodaniem tabletu to bym mowił to samo co teraz. ale jak wiemy nowe konsole sony i ms mają mieć też wielki skok mocy dające wielkie możliwosci na każdym polu

 

a co do plotek bo jeszcze bym sie wstrzymał, nawet jeśli coś kombinują to bedą mieli rok na podpatrzenie czy w wiiu to urządzenie jest przydatne, czy gry je fajnie wykorzystują i czy ludzi to podnieca. mogą mieć na wszelki wypadek coś w przygotowaniu, ale jak zobaczą że na wii to sie słabo sprawdza to przeciez nie beda wypuszczac na sile

 

table trzymasz na kolanach albo blisko reki,tworzysz problem tam gdzie go niema. Nie musisz sie rozgladac

przez rozglądaie nie mialem na myśli gapienie sie na sciany pokoju 5 min, tylko potrzebe odrywania wzroku od ekranu - czy w goracej akcji w BF4 chciał byś musieć co chwile patrzyć na kolana żeby zobaczyć mapke? czy jednak wygodniej jest mieć ją na głownym ekranie? czy chciał byś puszczać pada co chwile żeby nacisnąć na kolanach ikoonke zmiany broni albo rzutu granatem?

podejżewam że w FPP nie zrobia aż tak głupich i niewygodnych rozwiązań, ale podaje to jako przykład bo koneiczność szukania na kolanach ikonki z inventory w MH jest własnie tak samo karkołomne jak zmiana broni w BF szukajac dotykowego guzika na kolanach

 

Microsoft juz w tym roku bedzie mial opcje podpiecia tabletu do x360,kompletnie o tym zapomniale. A co do bf i patrzenia na mape to jej nie uzywam. Jak wychodzi nowy map pack to sprawdza co jest gdzie i jade/biegne na czuja.

Odnośnik do komentarza
Gość Albert Wesker

Jak wyglądały pierwsze gry na current geny? A jak wyglądają obecne? Pierwsze gry na WiiU wyglądają tak jak obecne na current genach. I wyglądają tak dlatego, bo to są zwykłe porty. Nintendo nic na WiiU nie pokazało (oprócz kolejnej części crapowatej serii NSMB). Żeby było jasne: nie liczę na to, że w WiiU jest masa nieodkrytej mocy, bo pewnie nie ma. Ale na 100% nowa Zelda, Mario w 3D, gra od Retro urwie łeb przy samej (pipi)e. Tak jak kiedyś urywał Metroid Prime, albo Zelda Wind Waker. Mimo, iż Gamecube nie był dużo silniejszy od PS2

Odnośnik do komentarza
Przecież już teraz wiadomo ,że konsolka jest silniejsza od current genów.

o ile? o 3%? dokładnie to samo móili o wii wzgledem ps2, i okazalo sie ze gry w wiekszosci wygladaja nawet słabiej bo czesc mocy idzie w detekcje ruchów.

tu bedzie szla w drugi ekran

 

W MHtri grałem na Wiilocie z gruchą dziesiątki godzin i ręce mnie nie bolały

pomijajac to ze mh3tri jest najlatwiejszy ze wszystjich, to zabiles moze alatreona willotem?

 

Microsoft juz w tym roku bedzie mial opcje podpiecia tabletu do x360,kompletnie o tym zapomniale

wiesz jakie mam zdanie o X :P ale to i tak niewazne bo mowimy o tym ze tablet jest jedyną nowoscia w nowej konsoli

 

A co do bf i patrzenia na mape to jej nie uzywam

nie patrzysz czy masz czerwoną kropke za plecami?

zreszta jak zwykle nie patrz tylko na siebie, wiesz o co mi chodzi - odrywaznie wzroku od ekranu z jakiegokolwiek powodu w dynamicznych grach jest niebezpieczne

 

 

Jak wyglądały pierwsze gry na current geny?

pierwsze gry na ps3 wyglądały o wiele lepiej niż gry na ps2. dobrze o tym wiesz.

a tutaj mamy sytuacje że pierwsze gry wyglądają identycznie jak na current geny (nie wszystkie są portami)

 

moc wiiu to moze kilka % wiecej, zniwelowane przez koniecznosc drugiego ekranu, to nie jest taki skok jak miedzy Xem a Xem360, albo ps2 -> ps3. to jest taki krok jak pomiedzy gamecubem a wii1, czyli znikomy

Odnośnik do komentarza

tu bedzie szla w drugi ekran

 

 

To zabiera bardzo mało mocy.

 

pierwsze gry na ps3 wyglądały o wiele lepiej niż gry na ps2. dobrze o tym wiesz.

 

Nie zrozumiałes. Albert porównuje pierwsze tytuły z Wii U z pierwszymi grami PS3. Jest jakaś przepaść. A jak będą wygladać gry Wii U gdy też zostanie zrozumiany, rozgryziony itd? Wii U jest silniejsze od tych currentgenów i to nie o 3 procenty.

Edytowane przez Figaro
Odnośnik do komentarza
Gość Albert Wesker

Dokładnie. Zobacz sobie też gry 3rd party na Wii i te od Nintendo. Graficzna przepaść to mało powiedziane. To samo było na GCN. Exy dedykowane Gackowi były o wiele ładniejsze niż gry 3rd party, exy na PS2, a nawet większość exów na Xboxa. Dlatego nie jest powiedziane, że nie czeka nas skok jakościowy. Ale ten skok nie nastąpi teraz, na premierę. I dlatego na premierę konsoli nie kupuję. Czekam na GRY

Odnośnik do komentarza
To zabiera bardzo mało mocy.

to dlaczego na początku mówili że bedzie można podłaczyc tylko jeden tablet na raz bo 2 by zamuliły konsole? chyba nadal sprawa nie jest pewna

 

A jak będą wygladać gry Wii U gdy też zostanie zrozumiany, rozgryziony itd?

tylko że zwykle zrozumienie nextgenów polega na ogarnieciu całej tej mocy i nauczenia sie jak ją wykorzystać, a tutaj nie ma takich zagadek nie ma nic do okiełznania

i naprawde wierzysz w tą ukrytą moc? po tym co wyszło z wii? też mowili ze jest silniejsze od ps2/Xa/GC a wyszło jak wyszło, tutaj zapewne bedzie dokladnie tak samo - ten sam poziom co current geny

 

 

 

Zobacz sobie też gry 3rd party na Wii i te od Nintendo. Graficzna przepaść to mało powiedziane. To samo było na GCN. Exy dedykowane Gackowi były o wiele ładniejsze niż gry 3rd party, exy na PS2, a nawet większość exów na Xboxa.

wcale mnie nie pocieszasz mówiąc że mario bedzie piękny a pozostale normalne gry bedą słabe :P

być może tu jest najwieksza różnica - EXy z N są ani odrobine mnie nie interesują, a exy z ps3 jak najbardziej - typu: gow3, TLOU, uncharted itp

Odnośnik do komentarza
Gość Albert Wesker

No nie jesteś targetem dla Nintendo i tyle. Nic to złego, ani dobrego, ot fakt.

 

A co do Wii - chyba żartujesz. Żadna gra z past-genów nie zbliżyła się graficznie do Super Mario Galaxy, Metroid Prime 3, Zelda: Skyward Sword, czy DKCR. Ale to znowu gry od Nintendo. Tak po prostu jest, że konsole Nintendo kupuje się dla gier Nintendo. A PS360 dla całej reszty. Jak ktoś się łudzi, że WiiU zastąpi mu current-geny, albo next-geny to niech się łudzi dalej. Tak się nie stanie

Odnośnik do komentarza
Z ostatnich plotek wyglada,ze ms pracuje nad takim czym do xbox,a jak i ms pracuje to pewnie i sony. Czyli mam zrozumiec,ze nastepnej generacji nie kupisz jezeli beda mialy tablet?[

gdyby ich nextregny różniły sie tylko dodaniem tabletu to bym mowił to samo co teraz. ale jak wiemy nowe konsole sony i ms mają mieć też wielki skok mocy dające wielkie możliwosci na każdym polu

a co do plotek bo jeszcze bym sie wstrzymał, nawet jeśli coś kombinują to bedą mieli rok na podpatrzenie czy w wiiu to urządzenie jest przydatne, czy gry je fajnie wykorzystują i czy ludzi to podnieca. mogą mieć na wszelki wypadek coś w przygotowaniu, ale jak zobaczą że na wii to sie słabo sprawdza to przeciez nie beda wypuszczac na sile

W tym punkcie zgadzam się , nawet jak by mieli wypuścić tableto-kontroler to raczej jako dodatkowe akcesorium jak obecnie move/kinect aniżeli jako podstawowy (MS będzie promował nową wersje kinecta no i nie zapominajmy o smart glass)
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...