Skocz do zawartości

Wii U - temat główny


Lipa

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie, Yano, weź tu nas oświeć. Dlaczego właściwie z uporem maniaka próbujesz ludziom wmówić jakie to Wii U będzie badziewne? Wszyscy zainteresowani wiedzą czym jest ta konsola - podrasowanym current-genem z tableto-padem. Ja właśnie jestem zdania, że jeśli zobaczę coś unikalnego w kwestii game designu to właśnie tutaj, bo -- jak sam piszesz -- nowych konsol developerzy będą musieli się uczyć od początku, a koszty produkcji dodatkowo wzrosną. W rezultacie będą szli po jeszcze mniejszej linii oporu niż teraz. PS3 mnie zawiodło, więc nie mam zamiaru dać się nabrać drugi raz. Przynajmniej nie w dającej się przewidzieć przyszłości.

 

Jeśli to nie jest dla kogoś logiczne, spoko, jego sprawa, ale niech z łaski swej uszanuje zdanie innych.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
o ile? o 3%? dokładnie to samo móili o wii wzgledem ps2, i okazalo sie ze gry w wiekszosci wygladaja nawet słabiej bo czesc mocy idzie w detekcje ruchów.

tu bedzie szla w drugi ekran

pomijajac to ze mh3tri jest najlatwiejszy ze wszystjich, to zabiles moze alatreona willotem?
i naprawde wierzysz w tą ukrytą moc? po tym co wyszło z wii? też mowili ze jest silniejsze od ps2/Xa/GC a wyszło jak wyszło, tutaj zapewne bedzie dokladnie tak samo - ten sam poziom co current geny

Nie posiadałeś żadnej konsoli N ,więc po co się wypowiadasz na tematy o których nie masz zielonego pojęcia i tak naprawdę (pipi) Ciebie one obchodzą. Nie będę łopatologicznie Tobie tłumaczył jakie były różnice w mocy systemowej pomiedzy ps2 i Wii . Każdy kto posiadał obydwa systemy zauważył różnicę.

 

Co do mocy WiiU :

 

- Wii U supports full HD 1080p, uses a "GPGPU." Main mem: 1 GB. System: 1 GB. Total: 2GB

- Games use only 1 GB of main memory. System memory is for OS. Game discs 25 GB, 22.5 MB/s

- browser can be used while playing

- The Wii U consumes up to 75 watts of electricity

 

Coming from IBM's Watson Twitter account...

Ihe Wii U is a custom 45nm #power7 chip. Same SOI design in #ibmwatson

 

Prawdopodobnie w systemie znajduję się również 32MB of EDRAM'u czyli akurat tyle ile trzeba do działania dwóch gamepadów.

Według Gearbox ,WiiU jest bardzo dobrym przejściem pomiędzy obecną ,a przyszłą generacją .

 

 

Co do porównań. Posiadam każdą z tych gier i żaden tytuł z ps2 nie zbliżył się do poziomu np. MP3 czy też MG 1/2 .Na Twoim miejscu darowałbym sobie takie tanie chwyty , jedynie się ośmieszasz...

Odnośnik do komentarza
Gość Albert Wesker

Serio. Screenami wszystko udowodnisz i każdemu. Oprócz FF12 wszystkie te gry przeszedłem (nawet więcej niż raz) i stwierdzam z całą stanowczością to co stwierdziłem wcześniej. Żaden z tytułów na PS2 nie zbliżył się graficznie do SMG, czy Metroida. Nawet nie zbliżył się do Metroidów z GCN, a co dopiero Metroid Prime 3

Odnośnik do komentarza

Nie no, pewnie. PS3 nie poniosło porażki. W końcu sprzedażowo Sony spadło zaledwie o dwa miejsca. Nie ma tragedii

 

dodajmy jeszcze to, że na tej pseudo konsoli PS3, Sony straciło całą kasę jaką zarobiło na PSX i PS2. Smutne to trochę, ale tak to jest jak się lekceważy konkurencję.

Edytowane przez Fenikz
  • Plusik 3
  • Minusik 3
Odnośnik do komentarza

Tylko czemu porównujecie rynek na przedziale parunastu lat który się przecież ciągle zmienia (w tym i konkurencja) ? Dla was jest to porażka dla mnie nie i na tym skończmy w końcu to temat o WiiU.

 

Ps. Nie zaliczam WIi do konkurencji bo oferuje co innego i jest nastawiona na innego konsumenta , w przeciwieństwie do Ps3/x360 które oferują praktycznie to samo. Prędzej do ich konkurencji zaliczę WiiU które raczej będzie nastawione po części na tych samych konsumentów co Sony i MS.

Odnośnik do komentarza
Gość Albert Wesker

Wii, PS3, X360, WiiU nastawione są dokładnie na tego samego konsumenta. Graczy hardcorowych jest ułamek, do tego większość z nich i tak kupi wszystkie trzy konsole jednej generacji. Rynek się zmienia - racja. Totalną porażką i kompromitacją Sony jest to, że nie widzą tych zmian. Albo inaczej: myśleli, że sami te zmiany kreują.

Odnośnik do komentarza

Wii, PS3, X360, WiiU nastawione są dokładnie na tego samego konsumenta. Graczy hardcorowych jest ułamek,

graczy prawdziwie hardcorowych - czyli nolifów ktorzych całe życie to granie rzeczywiscie jest bardzo mało (i do nich to raczej kierowane są dziwaczne symulacje na pc, albo MMO, albo inne sieciówki)

 

ale potem można wyróżnić 2 kategorie, czyli w sumie 3. a nie tylko casuale - hadkory (tak naprawde pewnie z 10 można by wyszczególnić, ale nie ma co tracic czasu na zabawy)

 

jest jeszcze gracz przeciętniak, ktorych tu pewnie jest wiekszosc na forum, lubi pograć, uważa sie za gracza ale nie jest to całe jego życie tylko hobby, zwykle gra w "hity" i popularniejsze tytuły

 

i właśnie casual - czyli dzieci, kury domowe, facebookowcy ktorzy czasem chca cos zagrac itp - oni zwykle grają okazjonalnie w bardzo proste gry ktore nie wymagają niczego

i właśnie do tej grupy trafiło wii i dlatego sprzedło sie tyle konsol, co nie ejst żadną tajemnicą, od lat trąbią o tym że wii odkryło że jest duży kawałek tortu ktory wczesniej nie grał i wbiło sie w niego z dobrym skutkiem (sony i MS probowali też sie dorwać robiac kinecta i move)

 

wiec wiekszosc konsol była własnie dla przeciętniakow, a wii trafiło w gusta casuali - i to jest ich target. nintendo samo sie tym chwaliło, i kontynuowało tą droge do konca - czyli masa "gierek" i znikomy % "gier"

 

jednak w tle było słychac marudzenie ludzi ze to wii jest zbyt zabawkowe dlatego N probuje teraz zrobić konsole ktora nadal ma przyciągać casuali, ale ma mieć też typowe multiplatformy żeby "przeciętniaki" też mogli wziąc pod uwage zakup

 

Totalną porażką i kompromitacją Sony jest to, że nie widzą tych zmian

wydawalo by sie że sony i MS starają sie przeć do przodu i wydawac najmocniejsze konsole na rynku - to nazywasz porażką?

bo mi sie wydaje że to nientendo nie widzi zmian - nie widzi tego jaki postęp zrobila tehnologia i caly czas jest o jeden wielki krok wstecz

 

i teraz pytanie czy wii u powtórzy sukces wii? trudne pytanie ale jedna rzecz skłania mnie ku wątpliwościom - czy cała ta masa casuali ktora z powodu mody kupila wii, a potem wrzuciła ją do szafy, bedzie zainteresowana znowu kupić produkt tego typu?

 

Żaden z tytułów na PS2 nie zbliżył się graficznie do SMG, czy Metroida. Nawet nie zbliżył się do Metroidów z GCN, a co dopiero Metroid Prime 3

 

bardzo ważne pytanie!

powtórzyłeś to zdanie 2 razy i chce sie dowiedzieć co dokładnie masz na myśli? poziom "artystyczny" czy "techniczny" czy może to że trafiły dokładnie w twój gust?

 

powiedziałeś niezbyt sprecyzowane zdanie, które śmiem twierdzić - nie każdy by poparł

ciekaw jestem jakiegoś uargumentowania, albo właśnie sprecyzowania jaką wyższość masz na myśli

będe wdzięczny za odpowiedź

 

pozdrawiam

bartek

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza
Gość Albert Wesker

wydawalo by sie że sony i MS starają sie przeć do przodu i wydawac najmocniejsze konsole na rynku - to nazywasz porażką?

bo mi sie wydaje że to nientendo nie widzi zmian - nie widzi tego jaki postęp zrobila tehnologia i caly czas jest o jeden wielki krok wstecz

 

Jedynym ważnym kryterium jest sprzedaż. Technologia, postęp nie mają znaczenia, jeżeli się nie przekładają na sprzedaż. I tutaj Nintendo wykazało się wizjonerstwem, bo zauważyło, że nie w megahercach jest siła. Tylko zupełnie gdzie indziej. I postawiło na ruch. Widział to również Microsoft i postawił na sieć i społeczność. Sony postawiło na moc i się totalnie przejechało. A potem na siłę dodawali opcje społecznościowo-sieciowe (trofea, gwałtowny rozwój PSN, nieudany Home), a potem Move. I tylko dzięki marce nie polegli totalnie. Na szczęście wywalili już ludzi odpowiedzialnych za porażkę i Sony od kilku lat się odbudowuje

 

i teraz pytanie czy wii u powtórzy sukces wii? trudne pytanie ale jedna rzecz skłania mnie ku wątpliwościom - czy cała ta masa casuali ktora z powodu mody kupila wii, a potem wrzuciła ją do szafy, bedzie zainteresowana znowu kupić produkt tego typu?

 

No i to jest kolejny mit. Software tie ratio na Wii jest nieznacznie niższe niż na PS3 (największe jest na X360). To, że ludziki kupowali Wii, katowali przez 10 minut WiiSports, a potem do szafy jest wymysłem hejterów

 

bardzo ważne pytanie!

powtórzyłeś to zdanie 2 razy i chce sie dowiedzieć co dokładnie masz na myśli? poziom "artystyczny" czy "techniczny" czy może to że trafiły dokładnie w twój gust?

 

powiedziałeś niezbyt sprecyzowane zdanie, które śmiem twierdzić - nie każdy by poparł

ciekaw jestem jakiegoś uargumentowania, albo właśnie sprecyzowania jaką wyższość masz na myśli

będe wdzięczny za odpowiedź

 

pozdrawiam

bartek

 

Technicznym. Zobacz sobie szczegółowość, zróżnicowanie, płynność tych gier (zwłaszcza Metroid Prime 3 i SMG 1 i 2). Tak się składa, że grałem ostatnio w Jak&Daxter trilogy i dla porównania puściłem sobie SMG. Stary, możesz wierzyć albo nie, ale SMG zwyczajnie masakruje Jaka pod względem graficznym. Nawet wyższa rozdzielczość nie pomogła. Więc co dopiero oryginalna wersja. I chociaż uważam Jak&Daxter za najlepszego platformera poprzedniej generacji (J&D>>>Super Mario Sunshine), to jednak graficznie bardzo odstaje od SMG. Jaka 2 i 3 też porównywałem i chociaż są ładniejsze niż 1 to i tak znacznie z tyłu. Jeżeli chodzi o design to jest to tak dyskusyjna sprawa, że rozważania nie mają sensu. MGS3 jest pod tym względem fantastyczny, mimo, że technologicznie ssie. I bardziej mi się podobał niż MGS4.

Edytowane przez Albert Wesker
  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Fascynuje mnie to przekonanie w necie, że szybszy procesor to technologia, a cała reszta wynalazków człowieka to już nie jest technologia. To samo, tylko że więcej pikseli? Nowatorska technologia, posuwająca nas sto lat do przodu. Jakiś nowy przyrząd, którego do tej pory nikt masowo nie używał? Przestarzała o tysiąc lat technologia. Wiadomo, Yano generalnie jest daremny, ale non stop widzę w polskim necie opinie oparte na tym założeniu.

 

 

Oczywiście, każdy lubi co chce, no ale jak śmieszne jest ubieranie tego w takie słowa? Gdyby ludzie prehistoryczni mieli takie pojęcie słowa "technologia", to rozwój techniki nie wyglądałby "młotek - koło - samolot - milion rzeczy", tylko "młotek - większy młotek - jeszcze większy młotek", normalnie wielki krok naprzód.

 

 

Jeśli nowy Xbox czy PlayStation będą miały jakieś Kinecty czy Move'y zamontowane w sobie, to ci wszyscy ludzie pewnie przerzucą się na peceta, no i w sumie dobrze, będzie można sobie wejść na forum konsolowe i zobaczyć normalne gadki o graniu a nie licytacje kto ma jak zaawansowanego e-penisa.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

ciekawe za co te minusy? to jest prawda w 100% i nic nie poradzę, że wasze sony dało ciała, dzieci.

 

aha, ja po kupnie dobrego PC przekonałem się (lepiej późno niż w cale), że w konsolach grafa kompletnie nie jest ważna, super grafę mam na PC, a na konsolach chcę niską cenę i świetne exy (no i trochę komfortu, którego PS3 nie oferuje). No ale niech Sony słucha swoich wiernych fanów i dodaje jak najwięcej gigaherców, bajtów czy tam innych ramów, z pewnością "daleko" zajdzie a potem będzie już z nimi święty spokój. :)

  • Plusik 2
  • Minusik 2
Odnośnik do komentarza
Jedynym ważnym kryterium jest sprzedaż

chyba dla activision :P

nawet nie chce sie komentować takiego zdania

i w ogole to dziwne słowa jak na obrońce firmy ktora miała przerwe w sukcesach od SNESa i dopiero na wii znowu im sie udało

 

 

Sony postawiło na moc i się totalnie przejechało

co rozumiesz przez "totalnie przechało" ? to że ps3 ma teraz tylko 2 mln różnicy do 360 mimo że wyszła rok później i musiała nadrabiać dużą strate?

 

 

. Software tie ratio na Wii jest nieznacznie niższe niż na PS3 (największe jest na X360).

wliczają w tych obliczeniach to że prawie każde wii miało dodawane w zestawie wii sports?

wziąłeś pod uwage ile z tych gier leży w szafie po 20 minutach ogrania?

 

Technicznym. Zobacz sobie szczegółowość, zróżnicowanie, płynność tych gier

no ja jakoś tego nie widzem, zarówno jeśli chodzi o szczegółowość (przecież sam desing mario powoduje że wszystko jest uproszczone wiec gdzie tam sie mieszczą jakies detale?), zróżnicowanie? czego? kolorów?

płynności nie ocenie na odległość ale nie przypominam sobie żeby gry na ps2 muliły, to już predzej na current geny wiele gier ma spadki animacji

 

Fascynuje mnie to przekonanie w necie, że szybszy procesor to technologia, a cała reszta wynalazków człowieka to już nie jest technologia

ogogzo jak zwykle sam sobie wymysla jakieś teorie i probuje je obalić

ja nic takiego nie mówiłem

 

 

to rozwój techniki nie wyglądałby "młotek - koło - samolot - internet", tylko "młotek - większy młotek - jeszcze większy młotek"

świetne porównanie, ty jesteś ten większy młotek

o czym ty gadasz, nie podoba ci sie wzrost mocy? to czemu nie piszesz do nas z 486 z 30mb ramu? (o ile w ogole wiesz co to bylo)

nawet nie ma co gadać, przeciez ty sam ze soba sie kłócisz

 

ciekawe za co te minusy? to jest prawda w 100% i nic nie poradzę,

może za trollowanie i pieprzenie głupot? "pseudo konsola" ? potrafisz w jakikolwiek sposób wytłumaczyć ten "pogląd" ?

 

że wasze sony dało ciała, dzieci.

zawsze mnie śmieszy jak typek 7 lat młodszy odemnie mówi takie rzeczy, musisz czuć sie taki dorosły

  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
Gość Albert Wesker

Sprzedaż jest jedynym istotnym aspektem dla absolutnie każdej firmy. Od jednoosobowej działalności gospodarczej pani Jadzi z targu, poprzez Sony i Nintendo po Microsoft. Jeżeli ktoś myśli inaczej jest zbyt głupi, żeby z nim rozmawiać. Nie bronię nikogo ani niczego. Stwierdzam fakt. Sam posiadam po prostu wszystkie sprzęty i robię tak od trzech generacji. W kolejnej też tak będzie

 

Totalnie się przejechało. Chyba nie myślisz, że po niesamowitym sukcesie PSXa i PS2 celem Sony była sprzedaż PS3 na poziomie 50, czy tam 60 baniek i rywalizacja z Microsoftem o drugie miejsce?

 

Nie każdy zestaw miał WiiSports. W Japonii było to sprzedawane oddzielnie. Nawet gdyby odliczyć te Twoje WiiSports to i tak daje ratio na poziomie 6.2 gry, PS3 7.5, X360 8.5. Wii nie odstaje. Argument o 20 minutach i szafie beznadziejny. Jaką dasz gwarancję, że gry na PS360 nie lądują w szafie po 5 minutach?

 

W Mario Galaxy, w Metroid Prime 3 i w Zeldę SS sobie zagraj to będziemy gadać. Póki co nie ma o czym. No bo jak? Ja grałem, Ty nie. Ja mam rozeznanie, Ty nie. Ja mogę odpalić te gry w tym momencie i wprost naocznie porównać, Ty nie. A mimo wszystko chcesz dyskutować. Nie widzisz absurdu tej sytuacji?

  • Plusik 5
Odnośnik do komentarza
Fascynuje mnie to przekonanie w necie, że szybszy procesor to technologia

 

Gdyby twórcy gier podzielali twoje zacofane myślenie to GTA i Fallout do dziś byłyby w 2d albo nie powstałyby wcale. Fani sieciowych strzelanek tłukliby się na mapach wielkości biedronki jak w Quake 3, a o epickich bitwach jak w Battlefield 3 na mapach wielkości kilkunastu km(2) z udziałem czołgów, jeepów czy samolotów mogliby jedynie pomarzyć, zaś burzenie ścian pewnie by im przez myśl nawet nie przeszło. Świeża sytuacja; Kojima dzięki mocy current genów i nowemu silnikowi Fox Engine (znów ta okrutna technologia!) robi MGSa z nowym dużo bardziej rozwiniętym gameplayem niż w jego starszych grach: pojazdy, cykl dnia i nocy w real time, duże tereny i nie wiadomo co jeszcze. Nie ważne czy mu to wyjdzie, ale coraz nowsza technologia daje twórcom większe pole do popisu. I można dyskutować czy gry idą w dobrym kierunku (ja jestem gdzieś po środku), ale negowanie postępu technologicznego (gigaherców )jest dla mnie niedorzeczne.

 

Jeszcze apropo grafiki. Co złego jest w wodotryskach graficznych? Ludzie mają w naturze parcie na estetykę, ale nie wnikam w to co kto lubi, jeden zasypia co dzień mając obok siebie paszteta i wmawia sobie, że jej bogate wnętrze mu to wynagradza, drugi może się pochwalić ładną i niegłupią partnerką - ale w rozumowaniu oggozo taki mix nie istnieje :sick:

 

Jak masz zamiar wałkować dalej te frazesy o gigahercach to daruj sobie i nie odpisuj, bo każdy tutaj zdążył je poznać już na pamięć.

  • Minusik 2
Odnośnik do komentarza

Ja po prostu ciągle staram się napisać te frazesy jeszcze bardziej wyraźnie, żeby nawet ktoś taki jak ty załapał, co jest napisane.

 

 

Nie wiem, przeczytaj to parę razy. Wydaje mi się, że to są składne zdania po polsku. Staram się, ale już nie umiem wyraźniej. No co mam dodać? Nie napisałem nigdzie, że technologia jako taka jest okrutna ani nic takiego, jak by można pomyśleć po twojej tyradzie (serio! Wpisz sobie w "ctrl+f"!). Odwrotnie - nie pisałem w ogóle o "technologii" jako ogóle, tylko wspomniałem, że niektórzy mają jakieś wielkie parcie, by jakiś subiektywnie postrzegany rodzaj postępu technologicznego nazywać "postępem technologicznym", natomiast cała reszta technologii dla nich już nie jest technologią. To jest bardzo śmieszne i twoja spudłowana tyrada pokazuje, że pewnie należysz do tych osób. Szkoda, że nic więcej z niej nie wynika.

 

To typowy zabieg retoryczny, gdy się nie ma argumentów i nie chce się wyjść na głupka, że się powtarzało taką bzdurę. Bierzemy słowo, które kojarzy się pozytywnie, tutaj "postęp technologiczny", i to jest odpowiedź na wszystko. Zagarniamy je dla siebie, traktujemy jako oczywistość, że przecież postęp technologiczny to ja, o tym nie ma dyskusji, hehe. To tak samo jak fani młotków mówiący, że łyżka jest bardziej zacofana technologicznie od młotka. "No przecież nie jest młotkiem! Nie zgadzasz się z tym? Negujesz postęp technologiczny!". Genialne.

 

 

 

No naprawdę nie wiem, jak to jeszcze napisać, żebyś raczył zrozumieć. Staram się kolejny raz no i Django ma rację, robi się z tego kolejny debilny temat, gdzie ludzie gadają do siebie. Ja się staram dyskutować i oto, co dostaję, znowu teksty o tym, że my to piękno i postęp, a ty nie lubisz piękna i postępu.

 

 

Tego, co napisałeś dalej w swoim poście nie skomentuję, bo nie odnosi się do absolutnie niczego, co napisałem. Nagle wychodzi, że neguję postęp technologiczny, nie lubię technologii, estetyki i wodotrysków graficznych, no genialne. Dokładnie o tym mówiłem. Aha, przy okazji nie lubię też pięknych kobiet, bo przecież to oczywiste, że moje argumenty to piękne kobiety, a twoje brzydkie. Kapitalny hejt, ale sensu w tym nic, no zero absolutne.

Edytowane przez ogqozo
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

No dobra, wracając do tematu, czyli tzw. ontop.

 

 

Otóż Gamestop podał, że również na białe konsole nie przyjmuje już zamówień, stali członkowie mogą zapisać się na listę oczekujących. Ilość zamówień podobno jest wielka, ale ile konkretnie będzie dostępnych konsol na start - nie wiadomo, w każdym razie, mogą znowu być problemy z zakupem w okresie tuż po premierze.

 

 

W Niemczech najczęściej zamawianą grą jest oczywiście Mario, a dalej ZombiU, Assassin's Creed, Rayman i Pikmin.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...