Skocz do zawartości

Wii U - temat główny


Lipa

Rekomendowane odpowiedzi

Cieszy mnie tak duże zainteresowanie Wii U, w Niemczech Nintendo zawsze cieszyło się dużą popularnością i szacunkiem, Polska niestety musi do tego dojrzeć. Pozostaje tylko czekać na jakieś killery i wszystko potoczy się w dobrym kierunku. Aktualnie pykam na N64 w Donkey Kong 64 i chętnie bym zobaczył kilka takich platformerów na Wii U :)

Odnośnik do komentarza
Fascynuje mnie to przekonanie w necie, że szybszy procesor to technologia

 

Gdyby twórcy gier podzielali twoje zacofane myślenie to GTA i Fallout do dziś byłyby w 2d albo nie powstałyby wcale. Fani sieciowych strzelanek tłukliby się na mapach wielkości biedronki jak w Quake 3, a o epickich bitwach jak w Battlefield 3 na mapach wielkości kilkunastu km(2) z udziałem czołgów, jeepów czy samolotów mogliby jedynie pomarzyć, zaś burzenie ścian pewnie by im przez myśl nawet nie przeszło. Świeża sytuacja; Kojima dzięki mocy current genów i nowemu silnikowi Fox Engine (znów ta okrutna technologia!) robi MGSa z nowym dużo bardziej rozwiniętym gameplayem niż w jego starszych grach: pojazdy, cykl dnia i nocy w real time, duże tereny i nie wiadomo co jeszcze. Nie ważne czy mu to wyjdzie, ale coraz nowsza technologia daje twórcom większe pole do popisu. I można dyskutować czy gry idą w dobrym kierunku (ja jestem gdzieś po środku), ale negowanie postępu technologicznego (gigaherców )jest dla mnie niedorzeczne.

 

Jeszcze apropo grafiki. Co złego jest w wodotryskach graficznych? Ludzie mają w naturze parcie na estetykę, ale nie wnikam w to co kto lubi, jeden zasypia co dzień mając obok siebie paszteta i wmawia sobie, że jej bogate wnętrze mu to wynagradza, drugi może się pochwalić ładną i niegłupią partnerką - ale w rozumowaniu oggozo taki mix nie istnieje :sick:

 

Jak masz zamiar wałkować dalej te frazesy o gigahercach to daruj sobie i nie odpisuj, bo każdy tutaj zdążył je poznać już na pamięć.

 

Jak by wszyscy postrzegali Twój tok rozumowania, to byśmy jeżdzili co raz szybszymi samochodami, bez żadnej dozy bezpieczeństwa.

Jednak jak widać, nie którzy nie potrafią zrozumieć, że technologia rozwija się dwojako, a nie tylko po jednej myśli...

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

More unannounced Wii U games coming, some releasing during launch window

A number of new Wii U games were confirmed at Nintendo’s press conference a few weeks back. There were some pretty big titles in that group: Bayonetta 2, Monster Hunter 3 Ultimate, and Call of Duty: Black Ops II.

 

Even though Nintendo did announce new games for the console, even more are on the way – and some will be released sooner rather than later.

 

When IGN prodded Nintendo of America president Reggie Fils-Aime, looking to obtain more information for interested fans, he told the site that more unannounced games are in the works, some of which will be available “during the launch window”. Unfortunately, Reggie wouldn’t say when we’ll learn about these mysterious releases.

http://nintendoeverything.com/100181/more-unannounced-wii-u-games-coming-some-releasing-during-launch-window/

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Wii U to allow for changeable title screens?

The 360 and PS3 allow for different themes to better personalize your in-system experience. According to the Ubisoft press release for Just Dance 4, the Wii U may allow you to change what they're calling 'Title screens'.

 

Uplay is a platform designed to enhance the gaming experience by rewarding players with a wide range of exclusive services and free content. In Just Dance 4, players can complete 4 different challenges to earn Uplay units.

 

§ Play your first song (10 units)

 

§ Complete 5 Dance Quests (20 units)

 

§ Play your first Sweat program (30 units)

 

§ Get 5 stars on a Song (40 units)

 

These Uplay units can be used on all Ubisoft titles whatever the format. More specifically, on Just Dance 4, players can get 4 exclusive bonuses:

 

§ A New Title screen on Wii U (10 units) // A new X360 Theme on Xbox360 (10 units) // A new Wallpaper on PS3 (10 units)

http://gonintendo.com/?mode=viewstory&id=186938

Odnośnik do komentarza
Gość Albert Wesker

Metroidy nie od Retro nikogo nie obchodzą. Other M i Hunters były średnie. Tak więc jeżeli Retro Studios będzie robił Metroida to będą kolejne części na miarę Prime. Jeżeli weźmie się za to ktoś inny - różnie może być. Ja marzę o tym, żeby Retro zrobiło nową Zeldę, ale to raczej nierealne

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

"Nie od Retro" to doprawdy szerokie ujęcie, równie dobrze może to zrobić ktoś dobry. Metroid + Retro to było dobre połączenie, ale trzecia część jest ewidentną oznaką, że ono się już raczej wyczerpało. Nie mam pojęcia, co jeszcze można zrobić z tą serią. Mam nadzieję, że czwartego Prime'a nie będzie, bo utalentowane studia nie powinny marnować czasu i sił na klepanie sequeli. Podejście Ninja było kontrowersyjne, ale przynajmniej własne.

 

Z jak zawsze enigmatycznych wypowiedzi szefostwa wynika, że chyba jednak siedzą teraz nad czymś nowym. Dowiemy się na E3. Szanse na czwartą... piątą... szóstą... (Boże) część na pewno jakieś są, ale nie oeniałbym ich na ten moment bardzo wysoko.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

"Nie od Retro" to doprawdy szerokie ujęcie, równie dobrze może to zrobić ktoś dobry. Metroid + Retro to było dobre połączenie, ale trzecia część jest ewidentną oznaką, że ono się już raczej wyczerpało. Nie mam pojęcia, co jeszcze można zrobić z tą serią. Mam nadzieję, że czwartego Prime'a nie będzie, bo utalentowane studia nie powinny marnować czasu i sił na klepanie sequeli. Podejście Ninja było kontrowersyjne, ale przynajmniej własne.

 

Co można zrobić choćby mordoklepke, ścigałke itp. Oczywiście żartuje...

Co do Metroid Other M, nie był zły, mi się podobał, i wcale bym sie nie obraził na kolejnego w takim stylu.

A czy będzie kolejny Prime, pewnie będzie jeśli będą chęci na swtworzenie takowego, i szefostwo N wyrazi zainteresowanie takim projektem.

Mi osobiście marzy się Metroid w 2D, ale robiony w kooperacji Nintendo/Vanillaware, to mogło by wyglądać przepięknie.

 

Co do samego Retro, to podobno pracują nad nowymi przygodami liska, choć wcale bym się nie obraził, jak by dostarczyli jakieś nowe IP lub wskrzesili tego RPG'a, nad którym swego czasu pracowali w czasach GC...

Jeśli natomiast mówimi o sequel'ach, to ja bym sie nie obraził na wspomniane NMH3 i tym bardziej Eternal Darkness 2...

Edytowane przez P-chan
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

NSMB U nie bedzie w Full HD - pewnie konsola nie wyrabia bo jest za slaba.

 

Tak powaznie to zal, po prostu zal - Nintendo kpi sobie jawnie z graczy i tyle, pewnie Reggie bedzie wciskal, ze NSMB U nie musi miec Full HD bo i tak wyglada super, hiper dobrze i kolorowo i takie tam bzdety. Nie od dzis wiadomo, ze Nintendo ma gdzies jakiekolwiek standardy i wie lepiej czego chca gracze.

 

Wii U to juz w tej chwili current-gen, moc ma smieszna jak na nowa konsole, ale za to ma super bajerancki tablet na ktorym sobie pomazemy paluchem - wow co za rewolucja - po co komu moc obliczeniowa, zaawansowane AI i rozbudowane gry (nie, nie tylko grafika) - oni maja padlet i to jest dopiero bajer !

Mam nadzieje, ze Nintendo sie przejedzie na swoim zacofaniu i ich konsola bedzie tym razem daleko z tylu za Sony i Microsoftem. Niech sie obudza, zacofane Wii troche mocniejsze od Gamecube, NDS z pikselami, a teraz juz zacofane Wii U - od lat robia sobie jaja i tyle.

Odnośnik do komentarza
Gość Albert Wesker

Skoro jesteś świadomy drogi Big N to czemu spodziewałeś się cudów po WiiU jeśli chodzi o czystą moc ? Ja od początku przypuszczałem że będzie jak z Wii czyli konsola plasująca się miedzy curent a nextgenami.Konsole Big N świetnie sprawdzają się jako uzupełnienie mocarnych platform.

 

Ależ się zgadzam :) Uzupełnienie niezbędne bym tylko dodał ^_^

Odnośnik do komentarza

Satoru Iwata has big plans for Nintendo Company Limited in 2013. Iwata, who architectured the big restructure of 2002 where he dissolved the legendary Nintendo R&D1 and Nintendo R&D2 to strengthen Nintendo EAD and also create Nintendo SPD. Iwata has long admitted several deficits in the company he wanted to address, including expanding the network team of Nintendo, and initiating another huge rehaul of the software development division.

 

By December 2012, Iwata hopes to put place a new mysterious restructure of R&D which revolves around a new Kyoto R&D building hoping to exlusively house over 1200 developers. Previously, Nintendo has its R&D split between its main Central Building and its old Kyoto Research Institute Building. It is very unclear how the third R&D building will change the dynamic in Kyoto, but Iwata has mentioned wanting to support expansion as well as efficiency.

 

Additionally, Nintendo has continued to expand R&D operations in its Tokyo sector. Tokyo being the largest city of Japan by far, has created a window where several veteran developers from Square, SEGA, Koei, Epoch, and Konami can easily transition to join the EAD Tokyo development section.

 

But alongside all the expansion in Kyoto and Tokyo, comes the biggest news that Shigeru Miyamoto is expected to leave the EAD Division most likely by December 2012. Miyamoto has expressed concern that his presence is over shining all the new producers and directors creating content in the EAD Division (the largest of two gaming divisions at Nintendo). Miyamoto has vocalized his intent of stepping aside as General Manager of EAD to perhaps to create a third development sector where he would work with younger developers and focus on smaller resource, and faster to develop games.

 

2013 Expected Iwata Changes

+ Major shift in Kyoto development sources involving 3 R&D buildings

+ Shigeru Miyamoto stepping down as EAD General Manager

+ Takash Tezuka becoming new EAD General Manager

+ New Groups / New Producers announced for EAD Kyoto / SPD Kyoto

+ EAD Tokyo Expansion / Masahiro Sakurai Possibly Joining EAD Tokyo (fuuuuck!!)

+ New Division lead by Miyamoto with younger staff focused on smaller scale games

+ Miyamoto's Departure Inspiring New IPs for the EAD Kyoto Division

 

Po polskiemu, Miyamoto bedzie miał własną grupę pracując z młodymi, a w starej roli zastąpi go Tezuka. Wiecej teamów, grup, ma być zatrudnione 1200 ludzi (shit). Pewnie chcą wejść agresywniej z tytułami first party. I doooobrze.

Odnośnik do komentarza

Skoro jesteś świadomy drogi Big N to czemu spodziewałeś się cudów po WiiU jeśli chodzi o czystą moc ? Ja od początku przypuszczałem że będzie jak z Wii czyli konsola plasująca się miedzy curent a nextgenami.Konsole Big N świetnie sprawdzają się jako uzupełnienie mocarnych platform.

Po prostu mialem nadzieje, ze moze w koncu sie obudza i beda chcieli wypuscic prawdziwego Next-gena. Nie chcialem cudow, a jedynie odpowiedniego poziomu rozbudowania hardware'u dzieki ktoremu konsola nie bedzie az tak odstawala od innych.

Odnośnik do komentarza

Jednak daruje sobie Wii zwykłe i kupięWii U tylko nie na premierze. W stołowym już nie mam wejść HDMI to Wii U pójdzie do sypialni i laska będzie skakać Marianem. Takie pytania bo nie śledziłem:

 

- kompatybilność wsteczna z tego co wiem jest,

- WIFI - jest? bo router mam w stołowym i bez WiFi się nie obejdzie

- czy Wii U będzie obsługiwać 3D?

- czy nintendo planuje jakieś składaki HD wydane z Wii? np MEtroidy czy Super Mario? kto wie, może zrobią jak Sony?

- jaki tam wogóle nośnik? BD czy DVD?\

 

Wow teraz poczytałem Wasze łótnie przez paręstron hehehe. Ja kupuje konsole dla gier - 360 kupiłem dla Gearsów i Mass Effecta, ps3 dla GoWa i innych exów, Nintendo kupie dla Mariana, Metroida. Ciesze się na Nintendo bo Wii miałem ale szybko opchnąłem, w pokoju mógł stać tylko LCD na CRT nie miałem już miejsca. Na Wii U coś nadrobię zaległości z Wii plus nowe exy. Dla mnie gitara!!!

Edytowane przez adamst85
Odnośnik do komentarza

Po prostu mialem nadzieje, ze moze w koncu sie obudza i beda chcieli wypuscic prawdziwego Next-gena. Nie chcialem cudow, a jedynie odpowiedniego poziomu rozbudowania hardware'u dzieki ktoremu konsola nie bedzie az tak odstawala od innych.

 

No cóż, nie było co sobie robić nadzieje, bo Nintendo nie ukrywało swojej filozofii.

 

Gwoli ścisłości, doprawdy, nie ma co oceniać, jak bardzo konsola odstaje od innych, bo na razie "inne" to Xbox 360 i PS3, od których nie odstaje. Jak będzie z nowymi, zobaczymy. Pewnie będzie odstawać, ale na razie nie mamy nawet żadnej zapowiedzi.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...