Skocz do zawartości

Reprezentacja Polski


Cris

Rekomendowane odpowiedzi

Chorzów: Psycho Fans chcą zabijać

Treść:

 

Takimi słowami zapowiada nadchodzący mecz Polska â Irlandia Północna Sunday Life. Zamiast zdjęcia Stadionu Śląskiego zdjęcie chuligana z maczetą. Dziennikarz specjalnie pojechał do Chorzowa, żeby nastraszyć kibiców Irlandii Północnej wizją krwawej jatki.

Zwykle tylko opracowujemy informacje z zagranicy. Tekst Irlandczyków przed przyjazdem do Chorzowa tłumaczymy niemal w słowo w słowo by pokazać, jak są opisywani polscy kibice. W tekście jest cała seria przekłamań i opisów, które zamiast treści wnoszą niepotrzebne negatywne emocje i bardzo go ubarwiają:

To polscy maniakalni chuligani, którzy grożą atakami, a nawet zabójstwami irlandzkich kibiców w nadchodzący weekend. Trzymający maczetę zbir Krzysztof jest liderem ultra-agresywnej grupy Psycho Fans działającej przy Ruchu Chorzów. Ta ciesząca się złą sławą grupa należy do najbardziej niebezpiecznych w Europie i ma swoją siedzibę w Chorzowie, gdzie Irlandia Północna zagra w sobotę przeciwko Polsce.

Tysiące chuliganów z całej Polski najadą na to miasto specjalnie przed tym meczem. Chcą powtórzyć sceny przemocy z marcowego meczu w Belfaście, gdzie polscy chuligani zaatakowali Irlandczyków. Część miejscowych odpowiedziała, atakując domy zamieszkiwane przez Polaków w Irlandii Północnej.

To zagotowało krew polskich chuliganów i są zdeterminowani by wziąć odwet. Sunday Life spotkało się w zeszłym tygodniu z niektórymi z nich, kiedy sprawdzaliśmy czy w Chorzowie mogą być jakieś problemy.

Mecz następuje po marcowych eliminacjach w Belfaście, kiedy doszło do zamieszek. Przed i po wygranym 3:2 meczu wywiązały się zamieszki z udziałem kilkudziesięciu chuliganów. Ranni byli nawet policjanci, a aż 9 osób, głównie Polaków, zatrzymano. Zamieszki doprowadziły do ataków na tle rasowym w całym Belfaście.

Przywódca gangu, Krzysztof, ostrzegł chłodno w rozmowie z dziennikarzem, że Psycho Fans odpowiedzą zabijając kibice Irlandii Północnej. Wasi kibice niech się trzymają z daleka od naszego miasta. Dostaną nożem, jeśli tylko przyjadą. Mogą zginąć. Jesteśmy Psycho Fans i znają nas w całej Polsce. Po sobocie może będą nas znali też w całej Północnej Irlandii.

Źródła odpowiedzialne za bezpieczeństwo twierdzą, że kibice Irlandii Północnej będą bezpieczni. Ale po pokazie siły Krzysztof i jego zastępca Jan zabrali Sunday Life do slumsów Chorzowa, skąd wywodzi się bojówka. W zrujnowanej i gęsto zaludnionej dzielnicy napisy poświęcone Ruchowi Chorzów zajmują większość ścian.

Jedno graffiti poświęcone jest dwóm członkom Psycho Fans zabitym w walkach z innymi grupami. To nasi bracia. Czcimy ich pamięć na murach i kiedy za nich walczymy - mówi Krzysztof. Później pokazuje drzewo obwieszone szalikami i koszulkami przeciwnych drużyn. Zabraliśmy te barwy ich kibicom po pobiciu ich. Później spalimy to drzewo. Koszulki Irlandii Północnej zawisną tam za tydzień mówi ze śmiechem.

Co niezwykłe, chuligani zwaśnionych drużyn mają zamiar zapomnieć o dekadach walk i wspólnie walczyć z Irlandczykami. Odwieczni wrogowie â wśród nich Psycho Fans, Terror Corps i Sharks zjednoczą się przeciwko każdemu, kto założy zielono-żółtą koszulkę.

- Nienawidzimy FC Katowice to nasi wrogowie. Ale w sobotę połączymy siły przeciwko Irlandii Północnej. Wszyscy polscy chuligani, z Lecha, Wisły i Ruchu Chorzów, będą razem. Do tej pory tylko raz tak było kiedy graliśmy z Anglią w 1993 roku. Wykurzyliśmy ich z ulic- mówi Krzysztof. Mówi nieźle po angielsku i ma dobrą pracę. Twierdzi, że chuligaństwo to styl życia polskich kibiców.

Urodzony w cieniu Stadionu Śląskiego, gdzie odbędzie się mecz, tłumaczy, że kibiców przyzwyczaja się do przemocy od najmłodszych lat. Od dziecka jestem chuliganem. Psycho Fans są najlepsi, nie boimy się nikogo. Jeździmy po całej Polsce za Ruchem. Kiedy walczymy, wygrywamy - chwali się.

A żeby potwierdzić swoje słowa, wyciąga maczetę. Nosimy noże, paralizatory, pałki i maczety. Nie boimy się nikogo. Zabijemy Irlandię Północną. Ich kibice niech tu nie przyjeżdżają.

 

źródło: BelfastTelegraph.co.uk

 

 

Szok co już pismaki nie napiszą,stek kłamstw i głupot by tylko sprowokować Polaków.Może bym się z tego śmiał ale tak się składa,że jestem z Chorzowa i po prostu zatkało mnie gdy to przeczytałem.Błąd na błędzie,pomylone praktycznie wszystko,pomieszane fakty itp.Nie no robią nam "reklamę" w Irlandii,że ho ho.

Edytowane przez Ficuś
Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 14,4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Grał ostro Wasyl, ale NIGDY nie tak jak ten gościu... Typowa nakładka - dlatego sędziowie ostro drą mordy na takie zagrania nawet w B-KLASIE, a co dopiero na najwyższym szczeblu? (pipi)a z takim impetem uderzając w nogę nie ma ch.uja by nie połamać.

 

@Błażej - Obso czarnego humoru użył, a Ty napisałeś, że należało mu się - gdzie tu czarny humor?

 

@Stona

 

Rzeźniczak za Wasyla w reprezentacji

 

http://sport.wp.pl/kat,1728,title,Rzeznicz...,wiadomosc.html

 

@Maiden

 

W ogóle przesadzacie z jego brutalnością... Hajto był brutalniejszy o wiele bardziej, a i tak brutalność tych dwóch nawet w 10% nie równa się chamskiej zagrywce Witsela, ale nie ma co winić go bo wina zdecydowanie spoczywa na arbitrze, on pozwalał na taką grę i tak się to skończyło. Liga angielska w porównaniu do pojedynków tych dwóch drużyn to raj na ziemi. Powinien być na ich mecze dobrany specjalny sędzia, który potrafi zapanować nad takim spotkaniem...

Edytowane przez Oran
Odnośnik do komentarza

Tak sobie myslalem, ze jakby byly indywidualne kary na podstawie zapisu wideo po meczu, to moze wplynelo by to na wyobraznie pilkarzy, ktorej czesto po prostu brak. Tutaj ten atak na Wasyla to zlosliwy atak czlowieka kompletnie pozbawionego wyobrazni. Wk.urwia mnie to ze ludzie kompletnie nie mysla zanim cos zrobia, nie pomysla, ze potem sie nie da po prostu powiedziec przepraszam...

 

Wasyl chyba nigdy nikogo do kontuzji nie doprowadzil. Wiec obwinianie go za to ze ktos go zmasakrowal jest bez sensu. Wasyl gra ostro, ale nie pamietam go ostro atakujacego nogi.

 

Oby to zmotywowalo reprezentacje. By zagrali dla niego wreszcie gryzac trawe.

Odnośnik do komentarza

A akurat na brytoli by nam się przydał, by ich trochę pognębić siłowo, bo kto inny u nas będzie tak grał? Wcale się nie zdziwie jak pół drużyny po meczu będzie kontuzjowana, szczególnie jak uda nam się pierwszym strzelić bramkę.

Odnośnik do komentarza

Polubiłem gościa strasznie po tym filmiku, on lepiej polski od Smolarka zna! :)

 

Dla mnie jest Polakiem, dobrze, że sprzedała go Legia, może się nam zaj.ebiście rozwinie i zapanują nad jego formą Grecy.

 

http://www.eurosport.pl/pilka-nozna/kontro...183/story.shtml

 

A tutaj po prostu +15 do respektu, on naprawdę czuje, że to jest także JEGO reprezentacja :) No i ma rację, więcej Brazylijczyków czy innych Nigeryjczyków nam nie potrzeba, jedynie tylko takie "naturalizacje" jak Obraniaka powinny być od teraz.

Odnośnik do komentarza

Powiem wam, że czekam na ten jutrzejszy mecz, jak od dawna nie czekałem. Ostatnimi laty straciłem nieco siłę do polskiej piłki, nie oglądałem Lecha w pucharach, nie oglądałem meczów kadry, ale po letniej przerwie bez żadnych meczów jestem gotów i chętny na obejrzenie najbliższych czterech, decydujących spotkań.

 

Przejrzałem tabele kwalifikacyjne i uważam, że sytuacja nie jest taka zła, by - jak niektórzy - twierdzić, że awans na Mundial da nam tylko jakiś cud. Pierwsze miejsce jest raczej poza zasięgiem, ale drugie - bynajmniej. Niby mamy dość kiepskie wyniki, ale poza Słowacją brakuje zespołu, który miałby dobre. A jeśli popatrzeć na inne grupy, to są szanse - jakieś 50% - by w ewentualnych barażach trafić na zespół o zbliżonej do naszej sile.

 

Skład na jutrzejszy mecz:

 

Boruc - Krzynówek, Żewłakow, Dudka, Golański - Obraniak, Lewandowski, Murawski, Błaszczykowski - Roger - Brożek

 

Wygląda to tak, że boki obrony to nasz słaby punkt. Mocny? Boczni pomocnicy. Brożek to zawodnik, który może się nie nadawać do ligi angielskiej, ale myślę, że obrońców Słowenii czy Irlandii Północnej nie powinien się obawiać. Niestety, tak samo myślą na pewno nasi rywale, ponieważ nasza linia obronna od dłuższego czasu składa się z Michała Żewłakowa i kilku losowych kolesi, co do których nigdy nie wiesz, kiedy popełnią jakiś fatalny błąd.

Odnośnik do komentarza

dwie pomyłki w składzie to krzynówek i dudka...

 

obaj nie grają w klubach praktycznie, krzynówek się nie sprawdza dodatkowo na obronie, a dudka to dudka...

wydaje mi się, że garncarczyk i bosacki byli by lepsi.

 

nie mam przekonania też co do golańskiego, gra w klubie?

murawski ostatnio tylko rezerwowym, ale powinien być w lepszej formie niż z grekami.

zobaczymy:) myślę że tak czy inaczej będzie dobrze.

Odnośnik do komentarza

Do Dudki już się przyzwczaiłem a Bosackiemu nie ufam - ma za duze wahania formy. Co do Golańskiego - to zawsze uwazałem, ze ma on najwiekszy potencjał z wszystkich Naszych bocznych obroncow; chlopak potrafi strzelic z dysnansu (zdobywal nawet bramki z wolnych), minac rywala, wrzucic i przy okazji się nie zabic. Wasilewski dawał druzynie cos innego - zadziornosc, zagrozenie przy stalych fragmentach. To dwaj zupelnie rozni pilkarze. Moze w koncu zaczniemy grac skrzydlami - polska pilka od zawsze slynęła z bajeranckich skrzydlowych, ktorzy potrafia zrobic roznice. Duet Blaszczykowski & Obraniak, przy wsparciu bocznych obroncow, ma szanse ostro namieszac i na to bardzo licze.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...