Skocz do zawartości

Reprezentacja Polski


Cris

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 14,4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Nie rozumiem tych zachwytów nad grą naszych (ofkorz w TV). Mecz o nic. Niemcy od samego początku grający na luzaku, a nasi jakby to finał MŚ był. Jakby to był mecz na Euro czy na MŚ to o żadnym remisie nie byłoby mowy a Niemcy by prowadzili juz od 2giej minuty spotkania (Gol Podolskiego bądź Klose) co ewidentnie bylo widać z jaką łatwością mogliby wygrać to spotkanie jakby im sie chciał przy 2giej bramce.

Odnośnik do komentarza

To epicko, jakieś matoły z Jaka to melodia itp będą teraz dominować na stadionie, spoko.

 

 

- Jeśli ktoś powie, że w ostatniej akcji popełniłem błąd, to jest niepoważny. Ja się po prostu poślizgnąłem i nie wiem, co się tak naprawdę stało - powiedział po zremisowanym 2:2 meczu z Niemcami obrońca Jakub Wawrzyniak.

 

michael-jordan-lol.gif

Odnośnik do komentarza

To to?

 

 

 

mój borze, a jakieś ekipy Lechii, Legii czy Lecha to bana mają na reprę czy focha strzelili? Bo nie rozumiem. Kiedyś tak nie było.

 

Oświadczenie w sprawie meczu Polska - Niemcy

 

 

Oświadczenie grup kibicowskich Lechii Gdańsk

 

Grupy kibicowskie Lechii Gdańsk wspólnie postanowiły o braku zorganizowanego udziału w tym meczu. Wszelkie przejawy dopingu, bądź prezentowanie jakiejkolwiek oprawy nie będzie miało nic wspólnego z oddanymi tradycji i zasadom kibicami Lechii Gdańsk.

 

Głównym powodem takiej decyzji jest sposób sprzedaży biletów na to spotkanie oraz ich wygórowana cena. Organizatorzy nie wykazali jakiejkolwiek chęci na dystrybucję biletów w Gdańsku, która spowodowałaby, iż fani Lechii tworzący atmosferę i doping podczas meczów ligowych mogliby zasiąść w jednym miejscu na stadionie i jako „gospodarze” aktywnie inicjować gorący doping dla polskich piłkarzy.

Nie możemy również przystać na tolerowanie sztucznego tworu, jakim jest Klub Kibica Reprezentacji. Organizacja ta jest sterowana przez PZPN i całkowicie oderwana od realiów świata kibicowskiego, a jedyną przyczyną jej utworzenia jest chęć wyciągnięcia pieniędzy, które zostaną przeznaczone na horrendalne pensje „działaczy”. W efekcie inicjatywa ta powoduje jedynie znaczny wzrost rzeczywistego kosztu zakupu wejściówek bez wpływu na ogólnodostępność meczu Reprezentacji Polski. Pokazują to przykłady poprzednich tego typu inicjatyw Polskiego Związku Piłki Nożnej, który w celu nabycia wejściówek również obligował kibiców do wyrabiania kart. Wejściówki nie trafiły do swoich właścicieli oraz zmniejszyły zainteresowanie meczami kadry.

 

Podjęcie tej decyzji jest szczególnie trudne, biorąc pod uwagę jak bardzo miasto Gdańsk jego mieszkańcy oraz kibice Lechii czekali na to wydarzenie. Po raz kolejny PZPN udowodnił swoim postępowaniem, że traktuje kibiców przedmiotowo nie tylko podczas rozgrywek ligowych a mecze Reprezentacji są okazją do pokaźnego zarobku kosztem widowiska i kibiców.

 

Piłka nożna dla kibiców !!!

Grupy Kibicowskie Lechii Gdańsk

 

 

 

Orsonowi pewnie się to podobało. Powiało angielskimi trybunami, nie ;>?

Odnośnik do komentarza

wiem że to fani Barcy, ale cała prawda o meczu - http://www.weszlo.co...slabego_zespolu

 

 

Nie do końca. Widać pewną niespójność logiczną. Jak Niemcy marnują sytuację, to znaczy, że fuks maskuje kiepską grę. Jak Polska marnuje sytuacje, to znaczy, że jesteśmy frajerami, co potwierdza kiepską grę. Wszystko interpretowane tak, by wyszło, że jest źle.

 

Mam wrażenie, że ten koleś z każdego meczu zrobiłby tragedię. Jak Polska odda dużo strzałów, to tragedia, bo nie umieją strzelać. Jak nie odda, to tragedia, bo nie umieją nawet stwarzać okazji, gole strzelają fuksem. Tak wygląda cały ten tekst. Jedyne, co koleś ma do przekazania, to, że wszystko jest źle. Żadnego spójnego kontekstu.

 

Nie da się ukryć, że mecz wyrównany nie był, ale bez przesady, Szwacjaria-Hiszpania to też nie było. A Szczęsny nie został randomowo zesłany z niebios, tylko jest elementem polskiej kadry i jeśli on nam dał ten remis, no to nie jest to żenująca farsa, tylko normalny element rozgrywki piłki nożnej. Po to są piłkarze, żeby poprawiać wynik, serio.

 

I to pretensjonalne naciskanie, że facet, który powiedział, że remis jest sprawiedliwy, "spędził mecz tyłem do boiska". A jaki niby był ten remis? Gdzie w nim niesprawiedliwość? Nie wiem, Polacy dostali karnego z kapelusza? Kiedy sędzia nie patrzył, kopali rywali po kolanach? Nic o tym nie ma. Cały akapit jest o posiadaniu piłki, a później "remis niesprawiedliwy". To od dzisiaj wynik w piłce liczy się z posiadania piłki czy co? Barcelona się ucieszy, wygrali wszystkie mecze przez ostatnie 3 lata. Ja myślałem, że liczą się gole.

 

W zagranicznych mediach był to sparingowy, ale całkiem ciekawy mecz, w którym obie strony starały się wygrać i miały na to szanse, a oprócz Szczęsnego nie najgorzej zaprezentowali się Kuba, Murawski czy Dudka. W polskim necie mecz był obrazem nędzy i rozpaczy, nikt poza Lewym nie umie grać, Polska nie miała piłki przez pięć sekund, zagrała frajersko i tylko dzięki Boskiej pomocy ma te 2-2 z rywalem, któremu w ogóle na niczym nie zależało. Bez przesady.

  • Plusik 6
Odnośnik do komentarza

ten mecz wygladal jak mecz Barcy z jakims ligowcem.

Niemczy ponad 60% posiadania pilki wymieniaja podania na naszej polowie.

Nasi wymieniaja max 4 podania, przy czym 4 zawsze do rywala.

wiec zmienili taktyke na wybijam na pale na skrzydlo mam nadzieje ze dobiegnie do pilki i dosrodkuje :potter:

i o dziwo taktyka ta dzialala

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

To jest właśnie najlepsze, że taka taktyka przyniosła 2 gole i szanse na kolejne 3 ;) Obrona nadal katastrofa Głowacki i Warzywniak :X Może jednak weźmy przykład z Norwegii i grajmy sparingi tylko z ogórkami :D

 

 

Dwunaste miejsce reprezentacji Norwegii w rankingu FIFA jest wynikiem dobierania przeciwników na mecze towarzyskie, z którymi można wygrać - przyznała federacja piłkarska tego kraju (NFF) po oskarżeniach Danii o manipulację.

NFF odpowiadając na krytykę Olsena wyjaśniła, że przed losowaniem grup eliminacji do mistrzostw świata w 2014 roku w Brazylii, Norwegia ryzykowała wypadnięcie z puli najlepszych drużyn, więc postanowiła towarzysko zagrać ze słabym przeciwnikiem.

- Po dokładnej analizie rankingu FIFA na mecz 7 czerwca wybraliśmy Litwę, ponieważ byliśmy raczej pewni, że wygramy i polepszymy pozycję w rankingu, dzięki czemu w losowaniu do MŚ znajdziemy się w pierwszym koszyku - powiedział były selekcjoner, obecnie dyrektor NFF Nils Johan Semb.

 

Może i my powinniśmy grać tylko z ogórkami ;)

Odnośnik do komentarza

OG, to wszystko zależy od podejścia. Jeśli wiesz jak grają obie reprezentacje i na co je stać, to patrzysz przez ten pryzmat na cały mecz. Tak jest zawsze, pytanie tylko czy czy później podchodzisz do tego meczu jako do kolejnego, w całym ciągu , czy jako do ODRĘBNEGO wydarzenia nie związanego z resztą. Jeśli podejdziesz do tego jak do PIERWSZEGO w życiu meczu gdzie grają Niemcy i pierwszego w życiu meczu, gdzie grają Polacy, to remis jest okej. Niemcy byli lepsi i stworzyli więcej sytuacji ale my też walczyliśmy.

Jeśli podejdziesz do tego przez pryzmat całej otoczki, kilkunastu ostatnich meczu obu reprezentacji [nie między sobą ofkoz] to widzisz, że Niemcy jakoś specjalnie się nie starali, [w pierwszej połowie nawet się starali żeby nie strzelić] żeby to spotkanie wygrać.

Ofkoz można powiedzieć że Polacy też mieli ten mecz w (pipi)e, ale wtedy świadczy to o samych reprezentantach nie najlepiej [bo mimo wszystko są w INNEJ sytuacji niż Germani]. Tak to widzę.

Odnośnik do komentarza

Jak słucham tego typowego dla polaka pier.dolenia to żygać mi się chce.Oczywiście,Niemcy chcieli przegrać ten mecz,zmiennikom nie zależało na tym,by się pokazać trenerowi,a samej reprezentacji na tym,by ograć drużynę z 60-tej którejś pozycji w rankingu FIFA.Pewnie,Podolski i Klose nie chcieli zdobyć gola bo postanowili dać nam prezent.Gdy polak pudłuje to jest frajerem i łamagą,gdy robi to szwab - nie chce mu się - po prostu.Jakie to polskie.Prawda jest taka,że 90% userów tego forum,interesujących się futbolem(w tym ja) obstawiało tęgie baty, a stało się inaczej.Repra zagrała lepiej niż z Meksykiem(pomijając grę w obronie) i na pewno nabraliśmy pewności siebie,a to też ważne.Nie mówię,że po tym meczu powinien nastąpić jakiś wybuch optymizmu,czy,że to spotkanie pokazało,że damy radę na Euro,ale serio,widziałem gorsze mecze i dawno tylu emocji nie przeżywałem za sprawą naszych grajków.Od kliku(nastu?) lat nie mamy porządnej defensywy i w tym momencie też było to widać aż nadto,Cieszy mnie natomiast,że w końcu Polacy zagrali odważniej,wyżej i widać było efekty.Widać też,gdzie są zawodnicy z rodzimej Ekstraklasy,a gdzie taki Lewy - różnica kolosalna.Może faktycznie Lewy grający za Brożkiem to dobry pomysł?

Odnośnik do komentarza

Zaraz po strzeleniu gola przez Kubę popatrzyłem na czas gry i byłem jakoś dziwnie spokojny, że biorąc pod uwagę tysiąc lat historii polskiego narodowego pecha, wszystkie przegrane wojny i powstania, ciągle niedokończoną Świątynię Opatrzności, katastrofy i nieszczęścia, oraz zwykłą przewrotność losu, to musi się skończyć remisem... Dobre wytłumaczenie dla faila Wawrzyniaka słyszałem dziś rano w radiu- 'to proste, przecież Bóg jest Niemcem i najwyraźniej się wkur.wił i podstawił biednemu Kubie nogę"

 

Po za tym:

- atmosfera do na stadionie do dupy. Jaki jest sens gwizdać na Niemców, w szczególności na Podolskiego, który nie dość, że jest sympatycznym gościem, to zawsze wypowiada się o Polsce pozytywnie?? Jakoś w '39 tacy hardzi do podskakiwania Szwabom nie byliśmy....

- Peszko to parodia piłkarza, w kontekście jego kalectwa przypomniały mi się nie tak znowu dawne słowa Dyzmy 'Na dzień dzisiejszy Melikson nie miałby w mojej reprezentacji miejsca' <_<

- Tylu prezentów jakie dostaliśmy od niemieckiej obrony w żadnym poważnym meczu nie dostaniemy.

- Tak jak kot kot nigdy nie nauczy się aportować, tak Lewandowski nigdy nie będzie miał instynktu prawdziwego łowcy bramek i wystawianie go na szpicy to strzał w kolano tej reprezentacji.

- Kunktatorstwo Dyzmy i bronienie wyniku od 60 minuty to kpina. która musi się zemścić.

- Jak Szczęsnego nie lubię, tak wczoraj zagrał koncertowo.

Edytowane przez Wielki K
Odnośnik do komentarza

Podobnie jak większość wypowiadających się w tym temacie, uważam, że jeszcze godzinę przed meczem remis byłby wymarzonym rezulatatem. Ale jeśli tracimy bramkę w ostatnim możliwym momencie to nie może być mowy o 100% satysfakcji. Wiadomo apetyt rośnie w miarę jedzenia, do tego okoliczności były idealne (niesamowita dyspozycja Szczęsnego, oraz wyjątkowo dojrzała, odpowiedzialna gra Lewandowskiego) aby wreszcie utrzeć nosa niemiaszkom, którzy wbrew temu co podają "znafcy", wcale nie zignorowali tego spotkania. Naprawdę szkoda mi tych chłopaków, którzy włożyli w ten mecz całe serce (wspomniani Szczęsny, Lewandowski, a także nasz kapitan - Błaszczykowski), i dosłownie sekundy dzieliły ich od historycznego zwycięstwa nad Niemcem...

 

Jakoś w '39 tacy hardzi do podskakiwania Szwabom nie byliśmy....

Nigga please - posiadanie niemieckiego obywatelstwa nie upoważnia Cię do pierdolenia podobnych głupot...

Edytowane przez stoodio
Odnośnik do komentarza

Lewy to by się idealnie sprawdził jako partner dla Brożka jako drugi napastnik potrafiący przytrzymać piłkę i rozegrać, a nie jako zawodnik na szpicy. Przez to właśnie nasze kontry musi kończyc kaleka Peszko, a tak z przodu moglibyśmy grać dwójką w ustawieniu 4-2-2-2 z Mierzejewskim/Obraniakiem i Błaszczykowskim za napastnikami.

Odnośnik do komentarza

Dziękuję za opinię, i w takim razie poproszę o odpowiedź jaki jest sens wygwizdywania w meczu towarzyskim przeciwników, w tym człowieka, który bywa w Polsce parę razy w roku i nigdy nie powiedział o niej złego słowa??

 

ps. i akurat tak chętnie przywoływane tu obywatelstwo nie ma nic do rzeczy, to samo pisałbym w przypadku każdej innej reprezentacji. Mimo papierka, z Niemcami nie łączy mnie wiele więcej niż z Nową Zelandią, Gwineą Równikową czy Urugwajem, nie bywam tam, praktycznie nie mówię po niemiecku itp itd.

edit. poza tym koniec offtopu o mnie, ja nie jestem Tusk, żebyście mnie tu narodowo lustrowali <_<

Edytowane przez Wielki K
Odnośnik do komentarza

Dziękuję za opinię, i w takim razie poproszę o odpowiedź jaki jest sens wygwizdywania w meczu towarzyskim przeciwników, w tym człowieka, który bywa w Polsce parę razy w roku i nigdy nie powiedział o Polsce złego słowa??

Mój odzew nie dotyczy tej części Twojej wypowiedzi, bo tu akurat się z Tobą zgodzę - Łukasz to sypatyczny chłopak, gra dla "Niemca" bo jego ojczyzna go nie chciała - smutne to niesłychanie.

 

Piętnuję komentarz dotyczący roku 1939, w którym to komentarzu popisujesz się całkowitą niewiedzą na temat historii Polski.

Edytowane przez stoodio
Odnośnik do komentarza
Gość Grzegosz

Dziękuję za opinię, i w takim razie poproszę o odpowiedź jaki jest sens wygwizdywania w meczu towarzyskim przeciwników, w tym człowieka, który bywa w Polsce parę razy w roku i nigdy nie powiedział o niej złego słowa??

Też mnie to zniesmaczyło, ale dla większości kibiców, którzy pragną obejrzeć orły Smudy i zjeść kiełbaskę, Podolski nie jest Polakiem - w końcu gra w niemieckiej kadrze, więc się sprzedał. A Niemców trzeba bić!

Odnośnik do komentarza

No ja też nie bardzo rozumiem gwizdanie, ale tak to jest jak nie ma dopingu z prawdziwego zdarzenia. Rozumiem gwizdy żeby rozkojarzyć przy rożnym, czy karnym ale non-stop napierdalanie ultradźwiękami, bo nic innego się nie potrafi to lekka przeginka.

 

No ale PZPR wypiął się na Kiboli, to Kibole wypięli się na PZPR. A Klub Kibica RP chyba nie dostał pieniążków żeby pociągnąć doping ;F

Odnośnik do komentarza

Dobry mecz, nie gadać głupot. Wiadomo, że potencjał Niemców jest dużo większy, a i nie zawsze Wojtek będzie bronił wszystko (chociaż nie mam nic przeciwko), ale zakładam, że jak się gra w reprezentacji, to żadnego meczu nie ma się w czterech literach. Być może Niemcy mieli mniejszą motywację niż my, ale nie wystawili drugoligowców, tylko dobrych piłkarzy, którym chyba zależy na graniu w pierwszym składzie. Pisanie, że Niemcom nie zależało na wygranej to głupota, bo chyba każdy (zwłaszcza faworyt) wychodzi na mecz po to by wygrać. Jedynym facetem któremu mogło nie zależeć na wygranej w ekipie gości był Loew, ale on się mógł kierować wyższą ideą której na imię EURO 2012.

Boli mnie tylko jakość dwóch piłkarzy, których FS wystawił w pierwszym składzie:

Głowacki czyli żywa bomba na naszej obronie, człowiek który od wieków ma potencjał na obrońcę światowej klasy, a jak przychodzi do meczów przeciwko napastnikom nawet nie tyle światowej, co średniej europejskiej półki, to zawsze się modlę, żeby facet doznał szybko kolejnej kontuzji i został zastąpiony kimś mniej utalentowanym. Dla mnie po prostu tragiczny piłkarz, który już lata temu się wypalił i absolutnie nie nadaje się na EURO.

Peszko, czyli człek, który pomylił piłkę nożną z lekkoatletyką. Facet biega za piłką jak pies za kością, ale jak już ją dopadnie to nie wie co z nią zrobić. Pomijam już to, że zmarnował 3 100% okazje, za co po EURO pewnie gremialnie spalilibyśmy go w stodole.

Szczęsny(klasa światowa, przydał się trening z Man Utd), Dudka(całkiem pewny w defensywie), Perquis(kultura gry i dobra technika), Błaszczykowski(przebojowość, drybling, zaangażowanie) , Lewandowski(dobry przegląd pola, prostopadłe podanie i duży potencjał, zwłaszcza jak się porówna AD 2010 i AD 2011), Murawski(walczak, dobrze czyta grę przeciwnika)- przeciwieństwo tych panów powyżej, można na nich coś budować.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza

po obejrzeniu całości meczu remis to i tak jest sukces, w pierwszej połowie jakby niemieckie młodziki mniej kombinowały, to by pady ze trzy bramki, co do ostatniej akcji, to, że Wawrzyniak się pośliznął, to nie znaczy, że piłka może sobie przewędrować cale pole karne i trafić do jednego z dwóch przeciwników w gromadzie naszych kopaczy, jak się takie prezenty daje, no to tak to się kończy

 

Perquis całkiem dobry zawodnik, jeszcze trzech stoperów trzeba znaleźć;]

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...