Skocz do zawartości

Reprezentacja Polski


Cris

Rekomendowane odpowiedzi

W polskiej lidze jest taka karuzela, że trudno mieć jakieś złudzenia, iż jest coś takiego jak "dobry trener". Kto? Nawałka teraz jest dobry, w poprzednich klubach nie był. Lenczyk wzniósł na nowy poziom Śląsk i może Wisłę, a pozostałe dziesiątki drużyn, które prowadził, nie. Engel i Beenhakker, dzisiaj chyba najrzewniej wspominani przez tłum "komentatorów", też odchodzili jako skompromitowani swoimi oczywiście żenującymi decyzjami. Co za debil nie wie, że piłkarz X się nie nadaje i nie potrafi zmotywować, by biegali 90 minut? Taka praca.

 

Myślę, że ostatni dwaj trenerzy kadry mieli nieco pecha do wyników. Jeśli Nawałka będzie go miał mniej, to w międzyczasie trafi się kilka dobrych wyników, które zostaną przypisane jego charakterowi i że wreszcie jest normalnie, no ale czegoż można oczekiwać więcej. Żeby fajnie gadał na konferencjach? Jak nie będzie zwycięstw, to nie będzie żadnego zdania do powiedzenia, które zadowoli "komentatorów".

 

 

Niektórzy czasem nieśmiało pytają: a co ze szkoleniem, bo przecież kurde wiedzą, że ewentualna zmiana poziomu gry kadry zależy od tego, ale mam wrażenie, że tak naprawdę nikogo to nie obchodzi. Nieustanne pytania są tylko do Bońka o Nawałkę i teraz będą do Nawałki. Koseckiego jakoś dawno na czołówkach portali nie widziałem. Nawet gdyby oczywiście Kosecki wyszedł i powiedział "wdrażamy nowe podejście do szkolenia, jak dobrze pójdzie, MOŻE to sprawi, że za 15 lat będziemy o 5 miejsc wyżej w Europie niż bez tego", to jakoś podjary wśród ludu bym nie obstawiał.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 14,4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

 

Myślę, że ostatni dwaj trenerzy kadry mieli nieco pecha do wyników. Jeśli Nawałka będzie go miał mniej, to w międzyczasie trafi się kilka dobrych wyników, które zostaną przypisane jego charakterowi i że wreszcie jest normalnie, no ale czegoż można oczekiwać więcej

Pecha do wyników :D?nie sądzę .No, owszem zdarza się ze druzyna ma niefartowny dzień i nic nie wychodzi ,ale  Fornalik imo nic nie dał reprezentacji ,na poczatku coś tam trybiło ,ale potem ? dołowanie, już tam nie gadajmy o pechu :).2 czy 3 dobre mecz za jego kadencji i  to wszystko!

Edytowane przez Darude
Odnośnik do komentarza

Ja nie gadam, ja oceniam fakty w kontekście i wtedy się wypowiadam. Jeśli się gra kilka wyrównanych meczów i żadnego nie wygrywa, to jest pech. Przy dokładnie tej samej działalności trenera inne zdarzenia kwantowe (począwszy od losowania grupy) mogły spokojnie ułożyć się tak, że może nie awans, ale drugie miejsce w grupie by było, przez co sam trener byłby oceniany zupełnie inaczej. Nazywam to więc pechem do wyników. Nawałka, jak każdy trener kadry na świecie, nie może zmienić wiele i pewnie nie zmieni, ale też nie musi, żeby mu się trafił jakiś dobry wynik, wtedy nazwiemy to szczęściem. Albo rewolucją na plus, nareszcie normalnością, jedynym porządnym trenerem po serii nieudaczników itp., jak kto woli.

 

Tak czy siak, przy tych kryteriach oceny, jakie są w tym kraju, są minimalne szanse, że szczęścia będzie aż tyle, że potrwa to dłużej niż do lata 2016, kiedy to zostanie zwolniony jako kompletny nieudacznik, który nie potrafił zrobić paru podstawowych rzeczy, typu zmiana składu/niezmienianie składu.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

Pierwsze powołania Nawałki:

 

Bramkarze: Wojciech Szczęsny (Arsenal Londyn), Artur Boruc (FC Southampton), Przemysław Tytoń (PSV Eindhoven)

Obrońcy: Piotr Celeban (FC Vaslui), Artur Jędrzejczyk (FK Krasnodar), Marcin Kowalczyk (Volga Nizny Novgorod), Łukasz Szukała (Steaua Bukareszt);

Pomocnicy: Jakub Błaszczykowski (Borussia Dortmund), Piotr Ćwielong (VFL Bochum), Mateusz Klich (PEC Zwolle), Grzegorz Krychowiak (Stade De Reims), Adrian Mierzejewski (Trabzonspor), Waldemar Sobota (FC Brugge)

Napastnicy: Robert Lewandowski (Borussia Dortmund), Artur Sobiech (Hannover 96)

 

 

 

No cóż, nie ma przewrotu. Są Kowalczyk i Ćwielong, którzy zapewne spodobali mu się grając dla Śląska. Nie ma Zielińskiego, Lewandowskiego, no i oczywiście nie ma Glika, co można rozumieć różnorako. Chyba tak, że będzie szukany jakiś bardziej zwrotny partner dla Szukały, ale kto wie. Nie ma lewych obrońców, czyli Boenischa.

 

Można sobie wyliczyć, ilu zostanie powołanych zawodników z ligi polskiej - ani jednego bramkarza, za to na pewno trochę obrońców i ze dwóch środkowych pomocników. Jakieś typy? Zachara albo Paweł Brożek? Znów Wawrzyniak jako jedyna opcja na lewej? Ktoś z Wisły, może post-młodzież z Legii? A może sami zawodnicy Górnika?

Odnośnik do komentarza

Ja bym zrobil tak.. najpierw powolalbym zawodnikow z 1 ligi, dostaliby wpierdziel 0:10... potem powolalbym zawodnikow z ekstraklasy. Ci dostaliby wpierdziel z 0:5.. potem powolalbym najlepszych pilkarzy... dostaliby w leb 0:2. Wskazalbym progres w budowaniu druzyny! Testowanie zawodnikow itd... czwarty mecz ustawilbym z san marino albo liechtensteinem... i stalbym sie wybitnym trenerem/selekcjonerem. 

Odnośnik do komentarza

 

No cóż, nie ma przewrotu. Są Kowalczyk i Ćwielong, którzy zapewne spodobali mu się grając dla Śląska. Nie ma Zielińskiego, Lewandowskiego, no i oczywiście nie ma Glika, co można rozumieć różnorako. Chyba tak, że będzie szukany jakiś bardziej zwrotny partner dla Szukały, ale kto wie. Nie ma lewych obrońców, czyli Boenischa.

 

Można sobie wyliczyć, ilu zostanie powołanych zawodników z ligi polskiej - ani jednego bramkarza, za to na pewno trochę obrońców i ze dwóch środkowych pomocników. Jakieś typy? Zachara albo Paweł Brożek? Znów Wawrzyniak jako jedyna opcja na lewej? Ktoś z Wisły, może post-młodzież z Legii? A może sami zawodnicy Górnika?

 

Kamiński z Lecha. Mówił na konferencji, że jest jeden środkowy obrońca z młodzieżówki który ociera się o pierwszą kadrę. Kamień ma wędrować z pierwszej drużyny do młodzieżówki, zależnie komu będzie bardziej potrzebny.

Odnośnik do komentarza

Myślałem o tym, ale czy Nawałka stażujący podobno co roku na Zachodzie naprawdę rozważałby coś tak archaicznego, jak prawonożny lewy obrońca? Być może widzi, że przydałby się ktoś o bardziej ofensywnym nastawieniu, a przy wychodzeniu bocznych, cofnąłby się Krychowiak, który bardziej lubi rolę rygla defensywnego, niż konstruktora. Piłkarze z Zachodu są do tego przystosowani, bo generalnie tak się gra (zazwyczaj, bo są inne, rzadsze systemy - tak w ogóle to nadal uważam, że ci zawodnicy, jacy są w polskiej kadrze, najlepiej by wypadali w czymś bardziej jak 4-3-3, które nota bene ostatnio przyjęło z dobrym efektem właśnie Reims, a po powrocie Gundogana pewnie znowu spróbuje Dortmund).

 

Nie wiem, jak w polskiej lidze. Jest taki Dziwniel - młody, dzisiaj jak oglądam powtórki, to gra właśnie tak, jak by się mogło przydać kadrze. Wbiega pod same pole karne, umie się ruszać, podać, mówi po polsku w miarę dobrze. Nie wiem jednak, jaki na co dzień prezentuje poziom, może są i lepsi, w końcu w polskiej lidze niejeden potrafi dobrze wypaść na powtórkach bramek, a z całym meczem już tak nie bywa. Mimo wszystko gdyby dostał szansę, na pewno bym oglądał z większą ciekawością, niż Wawrzyniaka... Ciekawi mnie też Michał Chrapek - jest tutaj ewidentnie miejsce na pomocnika cofniętego z polskiej ligi, więc czemu by nie on. Jeden z wyróżniających się polskich piłkarzy w lidze, no i młody, więc może i zrobić jeszcze postępy. Ilość straconych goli Wisły mówi sama za siebie, że Chrapek powinien być faworytem do powołania.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

No to pierwsze "kontrowersyjne" powołanie mamy za sobą ;) Aż spojrzałem na stronie Kickera, może Ćwielong rzeczywiście kozaczy w tym Bochum, ale umówmy się średnia ocen 3.94 jest słabiutka ( w skali Kickera 1-6, gdzie 1 to najwyższa nota), tak samo jak statystyki - 11 meczów, 1 gol, 1 asysta.

Odnośnik do komentarza

Póki będą wygrywać to nikt sie nie bedzie czepiał, chyba...

 

 

 

Poznajcie nowego bramkarza reprezentacji Polski. Rafał Leszczyński z Dolcanu Ząbki jest pewnie bardziej zaskoczony niż my... Poza tym z Ekstraklasy do kadry Adama Nawałki powołani zostali: Tomasz Jodłowiec, Tomasz Brzyski (Legia), Rafał Kosznik, Paweł Olkowski (Górnik), Marcin Kamiński, Łukasz Teodorczyk (Lech), Adam Marciniak, Dawid Nowak (Cracovia), Michał Pazdan (Jagiellonia) i Tomasz Hołota (Śląsk). Co Wy na to?
Edytowane przez Bartg
Odnośnik do komentarza

Z 3  bramkarzem to przesada :teehee: jakby nie było kogo powołać z ekstraklasy np. Radka Janukiewicza .

Stabilna ,równa bardzo dobra  forma ,od kilku sezonów ,ale wiadomo  do Szczecina zawsze daleko :pirate: .

Edytowane przez Darude
Odnośnik do komentarza

Dość zaskakująco. Nie oglądam za bardzo polskiej ligi, ale z tego co słyszałem, to ci zawodnicy nie zawsze należą do najbardziej chwalonych. Taki Hołta - może okej na polską ligę, ale czy kiedykolwiek będzie cokolwiek dał dobrego kadrze? Wiem, że Mila kontuzjowany, a Paixao jeszcze nikt nie poprosił o obywatelstwo, ale meh... Mniejsze zdziwienie to by był choćby Gikiewicz.

Z graczy, którzy mnie nie dziwią, wymieniłbym Brzyskiego i Teodorczyka. Tego drugiego jestem swego rodzaju wielbicielem - w tym sensie, że uważam, iż to najlepsze, co w Polsce mamy z napastników. Owszem, brak mu regularności, delikatnie mówiąc. Ale... powiem tak, gdybym był dyrektorem sportowym Borussii, to bym go kupił. Jedyny zmiennik dla Lewandowskiego, jakiego widzę na ten moment na horyzoncie. Brzyski zaś, cóż, widziałem na własne oczy tyle, że jest lepszy od Wawrzyniaka, zawsze coś. Ogólnie pewnie on i ktoś inny zagrają po 45 minut na lewej obronie, bo z lig zagranicznych nikogo nie powołano.

Reszta dziwna. Czasami dość stara, jak na graczy, którzy nic nie osiągnęli polską ligą, a czasem w sumie także i w niej. Zobaczymy, czy coś z tego będzie.

Odnośnik do komentarza

@schabek

To nie żart  ,oglądasz wg Ekstraklasę?

Pewnie czasem. :teehee:

Z zawodników grających znasz pewnie tylko Ljuboje :thumbsup:

Hehe o moja znajomosc ekstraklapy sie nie martw, bo moge zalozyc sie ze mam o niej duzo wieksze pojecie niz ty. Chociaz skoro mowisz ze wasz szczecinski as wywiadu od kilku sezonow prezentuje swietna forme, a z zawodnikow grajacych wymieniasz Ljuboje to faktycznie rozmawiamy o innych ligach. ;|

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Już dziś mecz ze Słowacją. Atak prawdopodobnie będzie ten, co zawsze. Za Lewandowskim, oczywiście Mierzejewski, który... tak, pewnie to mówiłem... grał już mnóstwo razy w kadrze i moim zdaniem nigdy nic nie pokazał.

 

Jak było wiadomo od powołań, nowe będzie za to zestawienie obrony. Wygląda na to, że Polska zagra dwoma klasycznymi destruktorami: obok Krychowiaka - Jodłowiec. Wydaje mi się, że nie jest to najlepszy układ, by wykorzystać możliwości Krychowiaka (ostatecznie, jednego z tych czterech piłkarzy, którzy są po prostu za dobrzy, żeby nie grali w kadrze zawsze gdy mogą). Jednak nie widziałem zbyt wiele Jodłowca w takiej roli, więc zobaczymy.

 

W obronie też raczej zagra polska liga. Na prawej - prawdopodobnie Olkowski, znajomy Soboty z Ozimka (raczej najmniej ciekawa rola, bo nikt pewnie sobie nie wyobraża, że ktokolwiek by zagrał, nie stanie się za dwa miesiące  i tak rezerwowym za Piszczka). Na lewej - Kosznik, chyba największa niewiadoma (zapewne Brzyski zagra tyle samo w drugiej połowie lub z Irlandią). W środku Jędrzejczyk i Kamiński. Taki skład wygląda na najbardziej prawdopodobny.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...