Skocz do zawartości

Reprezentacja Polski


Cris

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 14,4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Koniec. Nerwy do końca. Trochę szczęścia, trochę pecha. Czyli jak zwykle. Ważne, że mamy 3 punkty ( 4 wg Borka XD) z teoretycznie najsilniejszym przeciwnikiem. Zobaczymy, jak pójdzie z Rumunami. Po dzisiejszym meczu wierzę, że jednak uda nam się wywalczyć awans do MŚ w Putinogrodzie. 

Odnośnik do komentarza

Koniec. Nerwy do końca. Trochę szczęścia, trochę pecha. Czyli jak zwykle. Ważne, że mamy 3 punkty ( 4 wg Borka XD) z teoretycznie najsilniejszym przeciwnikiem. Zobaczymy, jak pójdzie z Rumunami. Po dzisiejszym meczu wierzę, że jednak uda nam się wywalczyć awans do MŚ w Putinogrodzie. 

 

Razem z punktem wyszarpanym Kazachom to 4.

Odnośnik do komentarza

 

Koniec. Nerwy do końca. Trochę szczęścia, trochę pecha. Czyli jak zwykle. Ważne, że mamy 3 punkty ( 4 wg Borka XD) z teoretycznie najsilniejszym przeciwnikiem. Zobaczymy, jak pójdzie z Rumunami. Po dzisiejszym meczu wierzę, że jednak uda nam się wywalczyć awans do MŚ w Putinogrodzie. 

 

Razem z punktem wyszarpanym Kazachom to 4.

 

Wydawało mi się, że to chodziło mu o punkty zdobyte w tym meczu. Ale może masz rację.

Odnośnik do komentarza

można powiedzieć ufffff. Niestety repra ma problem, ten co zawsze zresztą tylko obecnie mamy poziom nieco lepszy niż kiedyś. Problem polega na tym, że po dobrych eliminacjach i turnieju, grupa pod wodzą tego samego szkoleniowca próbuje grać na nazwisko. Są fragmenty w meczu, że kilku piłkarzy odpuszcza walkę na 100 % i próbuje grać nazwiskiem, że przecież jego nie da się tak ograć bo kosztował ileś tam. Tym razem się udało, bo Dania... zagrała bardzo słaby mecz. Z plusów Zieliński w pierwszej połowie, najlepsze jego 45 minut, które zepsuł mu Nawałka. Jak on te zmiany przeprowadza to ja nie wiem. Nie ważne, że było 2-0 za Milika powinien wejść Teodorczyk. System się musi zgadzać, chyba że ryzykujemy bo wynik słaby, lub jest 1-0 dla nas i 78 minuta wtedy można system zmieniać. Linetty zagrał słabiutko i wyeliminował z gry Zielińskiego. 

 

Moje oceny: Fabiański 7 Glik 2 Cionek 6 Piszczek 6 Jędrzejczyk 8 Grosicki 8 Krychowiak 6 Zieliński 7 Błaszczykowski 5 Milik 5 Lewandowski 10

Linetty 3 Rybus 3 Peszko 0 ( wystarczy jego jeden rajd do piłki 2 sekundy po wejściu przegrany by ocenić ) Nawałka 4

Edytowane przez ścierpła mi noga
Odnośnik do komentarza

Dobry mecz Polski i zasłużona wygrana, która czyni ich oficjalnie faworytem do awansu w tej średnio trudnej grupie. Oczywiście nie wiadomo, czy tak samo będzie za miesiąc po wizycie w Rumunii, ale pokonując Danię nie przez przypadek, Polska ustawia się na mocnej pozycji.

 

Bardziej przez przypadek to Dania zdobyła 2 gole. W drugiej połowie przeważała, ale i tak miała trochę problem z konkretnym zagrażaniem bramce. Nie mają Lewandowskiego. Nie jest to aż tak dobra drużyna, by Polskę cały czas zabiegiwać do osiągnięcia kompletnego chaosu jak jakaś Barcelona.

 

Nawałka ma przesadny fejm, ale poza szczęściem do wyników jest też trenerem z głową na karku. Gdybym grał przeciwko Polsce, to naprawdę bym nie chciał, żeby grała tak, jak gra ta ekipa. Strasznie by mnie to wnerwiało. W "poważnym futbolu" takiego Grosickiego zazwyczaj wpuszcza się na ostatnie 20 minut, żeby pouciekał zmęczonym rywalom, inaczej jest padaka. A Polska zaczyna Grosickim i przyciska cię, gdy ty sam chcesz wyjść z inicjatywą, ale bez przesady, bo to dopiero początek meczu. Wtedy Polska zazwyczaj strzela gola - albo dwa. Później Grosicki jest zmęczony, ale to ty musisz gonić wynik. Polska skupia się na neutralizowaniu zagrożeń.

 

 

I zneutralizowała. Lewandowski poniżył wręcz ich obronę, a w ataku brakowalo kreatywności. Trener raczej będzie żałował, że nie wypuścił Poulsena czy Sisto od razu. Solidni wyrobnicy w pomocy i ataku chyba zabili im ten mecz. Krychowiak w sumie zabił nieco Eriksena. oPBwxn4.jpg

 

Każdy ma swoje wady, Polska też. Ale chyba najmniej w tej grupie, i to w sumie robi dobre wrażenie.

 

Teraz odbębnić formalność z Armenią - z perspektywy widza, bo piłkarze niech lepiej tak nie myślą - i drugi ważny mecz za miesiąc, i tyle emocji do marca.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

Milik najprawdopodobniej zerwał więzadło  krzyżowe. To może być dla niego nawet i koniec sezonu, w którym już wieszczono mu tytuł króla strzelców. Tak to bywa w życiu.

 

To byłaby nawet i może większa strata dla Napoli niż dla Polski (jest kilku ciekawych piłkarzy-emerytów bez kontraktu, na których popatrzą. Ale Hendrix lepiej wie jak się nazywają). Ale i Polska będzie musiała się zastanowić. Podejrzewam, że pierwszym pomysłem Nawałki będzie granie tak jak w drugiej połowie, z Linettym. Nie ma wątpliwości, których piłkarzy trener widzi na jakich pozycjach.

 

Lewandowski strzela non stop, stając się wręcz unikatowym na skalę świata napastnikiem reprezentacyjnym - absurdalnym pomysłem w meczu o stawkę wydaje mi się cokolwiek innego, niż Lewandowski na "dziewiątce". A pozostali napastnicy w kadrze raczej do innej roli nie spasują. Przynajmniej na razie tego nie widzieliśmy, w klubie mają mało wszechstronną rolę. Teodorczyk najwięcej w pierwszej jedenastce zagrał w listopadzie 2013, z Irlandią, zmienił właśnie na pozycji typowego snajpera Lewandowskiego na 30 minut... nie wypadł dobrze (Lewy przez 60 też nie). Tak że on i Wilczek no są w kadrze, bo wypadało kogoś powołać, ale nie słyszałem żadnej wypowiedzi ze sztabu, z której by można pomyśleć, że serio rozważają wystawienie ich w meczu.

 

Jeśli więc nie Linetty, kto inny mógłby wejść do jedenastki? Peszko, nie daj Boże. Wszołek, ale dziś nie podniósł się z ławki, czyli chyba wypada słabiej, niż Peszko. I z ofensywnych graczy to tyle.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

najgorzej jak znowu wroca do smudowego schematu czyli tylko lewy z przodu,wczorajsza druga polowa to byl powrot starych demonow co sie dzieje gdy tylko lewym straszymy

 

zadne linnetty itp, tym bardziej z armenia niech probuje wariantu lewy - teo

Bo to jak z malyszem trzeba oddac dwa rowne skoki.

 

I z kazachstanem i teraz z dania druga polowa to byla katastrofa. Serio w pierwszej polowie juz grali tak jak na euro, piekne akcje, przeboj, swietne sytuacje. A w drugiej polowie stara dobra repra polski

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...