Skocz do zawartości

Reprezentacja Polski


Cris

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 14,4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ktos zrobil ranking oparty na punktacjach za mistrzostwa, eliminacje i mecze towarzyskie odpowiednio adekwatnie to punktujac a zlosliwe druzyny nie graja ciagle tak jak ranking na to wskazuje. No jak tak mozna. Przeciez logiczne ze jak ktos jest na pierwszy miejscu powinien non stop wygrywac inaczej ranking jest gupi i smieszny.

Odnośnik do komentarza

Swietna sprawa no ale to oczywiste. Wystarczy spojrzec na to co zrobilismy na euro i jak gralismy i porownac z gra naszego zespolu przez ostatnie 3 dekady. Pamietam ze za czasow engela w eliminacjach gralismy fantastycznie. No ale co z tego skoro w finalach dostalismy baty i sie osmieszylismy.

 

Teraz to wyglada inaczej. Spojrzmy tez na kluby w ktorych nasi graja. To juz nie jest tak ze nasz najlepszy zawodnik to gwiazda panathinaikosu czy innego bayeru leverkusen.

 

Poza tym musielismy ruszyc bo jestesmy 40mln krajem w ktorym nie bylo reprezentacji, algeria czy inne kosta ryki tez byli chlopcami do bicia a teraz stawiaja opor niemcom w finalach mistrzostw swiata. Futbol reprezentacyjny sie naprawde zmienil.

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Czy sezon kończy się 3 czerwca wielkimi hitami Legia-ktośtam i jakiś tam Real z kimś? Nie do końca, bo Polska gra jeszcze mecz o punkty.

 

Co prawda w obecnej sytuacji zespół wydaje się już naprawdę niepokonany - jakikolwiek wynik poza wygraną będzie odebrany jako szok, kryzys. Emocje będą dopiero za rok w Rosji. Ale tak naprawdę... w sumie to Polska wygrała w tych eliminacjach tylko jeden mecz więcej niż jednym golem, pozostałe jednak były bliżej niespodzianki, niż się wydaje. Z Czarnogórą oczekiwano wygranej bo jak, a ta nadeszła 10 minut przed końcem. Więc kto wie...

 

8ae3390fbf76e215238e65c0b57a57d1.png

 

 

Jak widać, wiele się nie zmienia. Do kadry wracają lechiści Peszko i Wolski. W obronie pojawił się Kamiński - za kartki pauzuje Glik. Glika zastąpi w meczu zapewne Cionek, chociaż jak wiadomo Lewczuk ma za sobą dobry sezon w klubie.

 

Resztę piłkarzy dobrze znamy. Pytaniem pozostaje głównie forma Krychowiaka, który praktycznie nie grał w tym roku w meczu piłkarskim.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

Spoko quiz nawet xd. 31, tragedia, ale tak siedziałem teraz z pięć minut i myślałem, nikt mi nie przychodził do głowy, strzelać jakimiś Ćwielongami z polskiej ligi też nie miałem ochoty, więc zakończyłem quiz.

 

Zapomniałem m.in. o Jędrzejczyku, Cionku, Rybusie czy Zielińskim.

Odnośnik do komentarza

Ja właśnie tych wszystkich z ostatnich dwóch lat pamiętałem. Potem już trudniej, to waliłem jakimiś z Ekstraklasy i kilku wpadło. 

 

Jeszcze był jeden quiz ostatnio na Weszło, o zawodnikach z ponad 300 spotkaniami w ESA. Tu już baaardzo trudno.

Odnośnik do komentarza

Rybus praktycznie nic nie gra, ostatnia rzecza jaka wykazal sie w klubie bylo strzelenie karnego w 1/4 le z besiktasem. Oprocz tego mozna powiedziec, ze Ligue 1 go przerosla co jest dosc znamienne, bo tam polacy raczej graja w swoich klubach w podstawowych jedenastkach.

Peszko co tu duzo mowic on gral dobrze w czasach gdy lech wychodzil z grupy le majac za rywali man city i juventus. Teraz odcina kupony. Nie widze glebszego sensu dla powolania tego czlowieka.

Wolski wychowanek legii, ktory sparzyl sie na pierwszej zagranicznej przeszkodzie. Chlopak do bicia ktory uwaza ze mu sie wszystko nalezy. Tacy pilkarzy sa komukolwiek potrzebni?

Wszolek zawiodl w podrzednym klubie serie a, nie zachwyca w championship. Wymiana na gracza z polskiej ligi.

Krychowiak niech nie otrzymuje powolan do chwili az nie zacznie grac w pierwszej 11 dobrej europejskiej druzyny.

 

Szkoda ze powlania nie dostal chociazby przemyslaw frankowski ktory z kazdym kolejnym sezonem gra coraz odpowiedzialniej i skuteczniej. On w przyszlosci powinien zajac miejsce Blaszczykowskiego.

Procz tego Krysztof Piatek ktory mial sezon byka w zawodzacej na calej linii Cracovii. Powolanko powinno byc w niedalekim czasie.

Odnośnik do komentarza

Oprocz tego mozna powiedziec, ze Ligue 1 go przerosla co jest dosc znamienne, bo tam polacy raczej graja w swoich klubach w podstawowych jedenastkach.

 

No tak pół na pól, Glik i Lewczuk grają regularnie, ale Grosicki był wiecznym rezerwowym, nie wspominając o Krychowiaku.

Odnośnik do komentarza

No to i tak dobrze, bo jeszcze niedawno mieliśmy 3-4 graczy, a reszta składu to byli zapychacze, z których każdy był tykającą bombą, w każdej chwili mogła wybuchnąć.

Tylko ze gro tych zawodnikow ciagnacych repre niebawem przekroczy 30tke i nie wiadomo czy doczekamy sie w krotkim czasie ich nastepcow. Juz teraz jest coraz gorzej z 2 linia bo jakims dziwnym trafem nie potrafia dojrzec szybko linetty i zielinski a boki trzeba zaraz zmieniac bo rozsypia sie w jednym meczu tak ze nie beda juz potrafili chodzic.

Jesli cos ta ekipa ma ugrac to beda to MS w Rosji, pozniej to bedzie zupelnie inny sklad.

Odnośnik do komentarza

Tak naprawdę to pomoc Krychowiak-Linetty-Zieliński jest dobra i młoda, i przeciwko Rumunii ekipa tak zagrała najlepszy mecz w historii reprezentacji Polski (no, przynajmniej od kiedy ja oglądam). Polska może być na 10. miejscu na świecie, ale Rumunia to najsilniejszy rywal za mojego życia, z którym graliśmy kontrolując grę, a nie rzutkie zrywy i ogólnie mniej okazji niż rywal.

 

 

No ale jak wiadomo po trzydziestce gracz się kończy i dlatego np. Euro nie wygrała drużyna wystawiająca Cristiano Ronaldo, Naniego, Pepe i Fonte. W polskiej jedenastce jest DWÓCH piłkarzy mających 3 z przodu, no masakra, ewenement na skalę europejską, upadek lada dzień. (Ok, dwóch, Fabiana nie liczę, bo wszyscy wiedzą, że 1) bramkarz im wino, 2) jego na pewno można byle kiedy zastąpić kimś może i lepszym. Zresztą głos ze zgrupowań jest taki, że i w najbliższym meczu w bramce może być znowu Szczęsny).

 

 

Na pewno statystycznie rzecz biorąc nie każde pokolenie pozwoli stworzyć jedenastkę taką jak obecna, bo wiadomo, że ogólnie Polska nie jest silnym futbolowo krajem, a teraz zbiegło się kilka przyzwoitych karier, na czele z Lewandowskim, bez którego ta ekipa by nigdzie nie była wysoko. Nie śledzę polskiej ligi ani piątej ligi angielskiej więc nie wiem, czy Polska ma jakieś talenty. Załóżmy, że wierzę Nawałce, że on to bardziej śledzi i jak największą nadzieję na nowego gracza ofensywnego dla tej jedenastki widzi w Rafale Wolskim, to może coś w tym jest.

 

No byłoby ciekawiej zobaczyć gdzieś tam wmieszane talenty naprawdę młode, jak Kownacki, Bednarek... i kto tam jeszcze jest, kto regularnie gra w piłkę na dorosłym poziomie. Ale czegoż tu oczekiwać. Jestem pewien, że niektórzy pojawią się w kadrze po zapewnieniu awansu na Mundial. 

Edytowane przez ogqozo
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Cr7 to fenomen tak jak Maldini czy Seedorf tylko pytanie brzmi jaki procent jest takich pilkarzy ktorzy przekroczyli 30tke? Niech sobie kazdy sam odpowie.

Prawda niestety jest taka, ze efektywnosc polkiego pilkarza DE FACTO konczy sie po 30 roku zycia dlatego najlepsi strzelcy polskiej reprezentacji ostatnich 20 lat czyli Zurawski i Smolarek mieli najlepsze statystyki w swoich klubach przed 30tka. Chcialbym zeby Piszczek dociagnal do 40tki ale patrzac na jego wycienczona praca twarz ciezko mi przypuszczac by gral na poziomie dluzej niz do 35 roku zycia. Blaszczykowski ostatni zryw zaliczyl w 2015 gdy wystepowal jeszcze w Fiorentinie, dalej jest juz rownia pochyla.

Pojecie "talent" w ustach polskich dziennikarzy sportowych (ktorych etos pracy pozostawia wiele do zyczenia) to jak slynne "kultowe seriale" rzadko maja stycznosc z prawda. Talent Krystiana Bielika byl ogromny ze musial odwiedzic Brimingham klub Championship. Talent Marka Citka byl tak wielki ze jego osttecznym triumfem w karierze zawodowej byl gol na Wembley w przegranym meczu ELIMINACJI mistrzostw swiata. Czasami sie zastanawiam ile wystarczy polakowi by uznac pikarza za czlowieka sukcesu? Strzelenie bramki w jednym meczu?

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/692248/lukasz-teodorczyk-nie-bylo-i-nie-bedzie-akceptacji-na-wchodzenie-z-butami-w-moje

 

 

NIE BĘDZIE ZGODY NA WCHODZENIE Z BUTAMI W MOJE ŻYCIE PRYWATNE.

 

Teodorczyk ładnie gasi wszystkie durnowate wąty, jakie dziennikarze mu wymyślali przez ostatni rok, żeby robić pozory jakiejś dramy w reprezentacji i zbierać kliki od hejterów lubiących sobie popisać, jak to po samej twarzy widać że Teodor gupi. 

 

Teodorczyk gra, strzela, jest mistrzem Belgii. Niestety to typowa dziewiątka, więc w kadrze za bardzo nie pogra. Gdyby Lewandowski nie istniał, może grając na tej pozycji i na pewno wypadając doskonale byłby idolem mas. Taki futbol. Trzymaj się Łukasz. Buraki będą bzdurzyć, nie można im dać się wpieprzać. 

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...