Skocz do zawartości

Borderlands 2


MaZZeo

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem co się dzieje w DLC ale podstawka to mega nudne misje na jedno kopyto. Wiele wprost tragicznych. Kompletnie niewykorzystany potencjał tego typu gry, co dziwne i tak z grą spędziłem 150h ( magia farmienia ). Inna sprawa , że na dzisiaj więcej niż 7/10 bym nie dał, właśnie za sprawą braku inwencji w tworzeniu misji. Ciekawych to może 5% całości. I właśnie każdy zawsze wymienia te kilka najlepszych i nic więcej. I to zawsze niby ta masa. Dawno nie widziałem takiego braku pomysłów zadań w tak możliwej do wykazania się formule. No ale jak dla kogoś ciekawa misja to już taka gdzie występuje kilkunasto- sekundowy bekowy dialog to mamy inne oczekiwania gameplayowe. 

Edytowane przez Sibian
Odnośnik do komentarza

Dużo czasu poświęciłeś na tego średniaka w takim razie :). Ja tam nie widzę problemu. Action RPG to Action RPG, napierdzielaj ile wlezie we wszystko co się rusza, podpakuj, zmień wyposażenie i napierdzialaj dalej, zapętlić aż do końca gry. Farmienie to esencja tej gry, mi więcej do szczęścia nie potrzeba. Jeśli podstawowa mechanika jest na tyle ciekawa, by na ponad 100 godzin przykuć do monitora, to IMO jest to całkiem dobra mechanika. A w B2 mam jeszcze ciekawe dialogi, zróżnicowane postacie i IMO sporo humorystycznych wstawek, gdzie nawet bez nich gra byłaby w porządku.

Odnośnik do komentarza

Dla mnie właśnie gra dopiero "odżyła" gdy już wszystkie misje przebolałem ( a porzucałem to chyba 2-3 razy ) i nareszcie mogłem sobie chodzić gdzie chce i farmić na wszystkich, danych rywalach a nie zajmować się kiepskimi misyjkami. Tak, dopiero wtedy się wkręciłem naprawdę. Jak sobie pomyślę , że musiałbym te wszystkie zadania od nowa tłuc kolejną postacią to mi niedobrze, ale powrót do wymaksowanej by coś poszukać z ekipą to jak najbardziej.

Edytowane przez Sibian
Odnośnik do komentarza

Masa świetnych zadań - herbatka u Tiny, urodziny ClapTrapa i wiele innych. Nie wspominam już o tym, co się dzieje w DLCekach :D

 

Misje główne też niczego sobie, zrobili dobry użytek z postaci z jedynki.

Cała historyjka B2 i dodatki to wymysł niejakiego Anthony'ego Burch'a, którego siostra gra właśnie Tiny Tinę. Kolo nie pracował przy B1, dlatego też jedynka tak mocno odstaje pod względem linii fabularnej. A z tą w B2 jest o niebo lepiej. W pierwszej części Borderlands była Angel, która powiedziała: "You must save us all. Go and reach the vault." I tyle. W dwójce jest to wszystko tak zarysowane, że przynajmniej wiemy przed kim mamy się bronić, przeciw komu walczyć i po co brnąć do przodu.

Misje są fajne. Pewnie, że we wszystkich chodzi tylko o "zabij i bierz kasę/loot", ale to właśnie jest największy urok B2. Postacie występujące w grze to natomiast czołówka zayebistości i fun'u. Tiny Tina dzięki Ashly Burch to po prostu ból pachwiny kiedy się jej słucha.

Ostatnio dowiedziałem się również, że...Scooter i Ellie to dzieci Moxxi. Aż tak źle słuchałem, że sam do tego nie doszedłem?

Odnośnik do komentarza

Ta, o tym wiedziałem - w którejś misji była mowa o jej koneksjach ze Scooterem i Ellie. Ogólnie babka jest nieźle pie*dolnięta :D

 

Mam 72lvl DPUH oraz Pszczołę tego samego poziomu - istne szaleństwo.

 

Harold jest trochę przegięty, nie znajduje dla niego sensownej konkurencji :confused:

Edytowane przez stoodio
Odnośnik do komentarza

Nie no bez przesady - ot, wbiłem 100% trofików.

 

Jak bym miał się bawić w clearowanie wszystkich misji oraz OP, to bym jeszcze 2-3 tygodnie giercował. A czas ruszyć do przodu - mam za duże zaległości przez tę grę, do tego nabawiłem się kontuzji dłoni od ciągłego strzelania :rolleyes:

 

Buildy stosowałem różne, zależnie od sytuacji (eksploracja, boss etc.), ale głównie latałem taką Legendarną Syrenką (nic oryginalnego).

Odnośnik do komentarza

Drzewko praktycznie identyczne do mojego :) Jak dorwę klasę Legendary Binder to wtedy pozmieniam. Wczoraj z Tubby Skaga wypadł odpowiednik dla Gunzerkera, trochę się wkurzyłem.

 

Wczoraj zacząłem kampanię Torgue'a i już uwielbiam tego kolesia :D Te jego teksty są genialne, a to dopiero początek.

 

W multi natomiast trafiłem na jakiegoś czitera, bo wyrzucił więcej specjalnych broni niż pomieściłby ekwipunek, a jedna z nich była na 55 poziomie OP i kosztowała 99 baniek O_o Swoją drogą to zgarnąłem kilka fajnych rzeczy, m.in. DPUH OP8, Bee w wersji Grounded i Inflammable OP8, Hoplite OP1 + kilka innych przedmiotów.

Odnośnik do komentarza

Drzewko praktycznie identyczne do mojego :)

 

Ciężko o oryginalność jeśli chodzi o Legendarną Majkę.

 

Wczoraj zacząłem kampanię Torgue'a i już uwielbiam tego kolesia :D Te jego teksty są genialne, a to dopiero początek.

 

Ten koleś to MISTRZ - "MOTHERF*CKING' SEE YA!"

 

W multi natomiast trafiłem na jakiegoś czitera, bo wyrzucił więcej specjalnych broni niż pomieściłby ekwipunek, a jedna z nich była na 55 poziomie OP i kosztowała 99 baniek O_o Swoją drogą to zgarnąłem kilka fajnych rzeczy, m.in. DPUH OP8, Bee w wersji Grounded i Inflammable OP8, Hoplite OP1 + kilka innych przedmiotów.

 

Wziąłeś stuff od tego lamusa? Meh...

Odnośnik do komentarza

Prezenty wziąłem od innych :P Sam mi dałeś LS więc o co chodzi :P Zanim doczłapie do OP8 to uzbieram coś ciekawego więc win-win, a to poczeka w skarbcu. W ogóle muszę zrobić porządki w plecaku, bo mam masę rzeczy lvl50, których nie używam.

 

Najlepszy był wczoraj koleś, który wysłał mi PW z informacją, że zniszczyłem mu grę, bo dołączyłem do niego. Mial trochę niższy poziom i pewnie nie dawał rady z levelami +5 :D

Odnośnik do komentarza

Dałem, bo pisałeś, że szukasz, a akurat mi wtedy padła (na bank nie dupczona, ja mam inne staty).

Co do stuffu to każdy robi, jak uważa - sam miałem pytać o Pszczołę, bo mi w ogóle nie chciała lecieć, w końcu odpuściłem i zająłem się grą - wyleciała. Satysfakcja o niebo większa niż z darowanej. Tak przeszedłem całą grę i dobrze mi z tym :)

 

Zbędny stuff przerzuć do innej postaci (za mało miejsca w sejfie).

 

Btw dodałeś sobie "łebki" z dodatku Tiny:

 

Elven_Eliminator.JPG

 

Dla mnie najlepsza "darmowa" Maya :)

Odnośnik do komentarza

DPUH (50) sam znalazłem więc gęba mi się cieszyła, tak samo miałem z Conferencem i Bee. Niestety po wieloletnich próbach pozyskania wyższych wersji wolę się zabezpieczyć i zabunkrować to w sejfie czy innej postaci tak jak piszesz. Narazie jest miejsce. Niestety nie mam drugiego pada więc muszę kombinować ze schowkiem Claptrapa co trochę wydłuża cały proces.

 

Co do stroju to nieprzerwanie od kilkudziesięciu leveli biegam z czapką admirała :)

 

126px-Maya_02_Admiral_Asskick.jpg

 

Phaselock and Roll też mi się podoba

 

117px-Phaselock_and_Roll.jpg

 

 

Aha te prezenty mają normalne staty, ta jedna broń była tylko jakaś dziwna. Chyba że ktoś zgarnął zanim zobaczyłem.

Odnośnik do komentarza

Uff, gra skończona, tj. wszystkie story missions i wszystkie side-missions, nie licząc slaughterhouse'ów. 48h i 41 minut, tuż przed 35 levem :). Wrażenia...? Po prostu OH. MY. GOD. Tyle miodu pod każdym względem, zarówno fabularnym jak i gameplayowym. Diablo jako FPS, no po prostu brak mi słów, ja chcę więcej i więcej. Jest kilka wad, ale na razie napawam się tym cudownym uczuciem po skończeniu gry :).

 

 

#touczucie po powrocie do Arid Badlands, w jedynkę 20h przegrałem i mam sentyment do tamtej miejscówki, a każda misja tam to było jedno wielkie puszczanie oczka do fanów. Brawo, Gearbox.

 

A Warrior był łatwy, chyba przepakowaliśmy z kumplami. Można jeszcze raz zabić Jacka? Tego skur,wysyna to bym najchętniej własnymi rękoma rozszarpał, ale kumple chcieli dodatkowy cel wypełnić i dali go Lilith :<. A ja chcę go poczęstować strzałem. Z bazooki. W twarz.

 

 

Teraz takie pytanie... jak rozpocząć DLC?

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Pytanie ze spoilera, musisz mieć sejw przed tym momentem, albo zacząć kampanię od nowa (nową postacią, bądź na TVHM).

 

Jak wejdziesz do FastTravel Station to musisz wybrać miejscówke z DLC. Na samej górze one są. Oasis to pierwszy dodatek, Badass Crater drugi, Unassuming Docks to czwarty.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Wczoraj po kilku próbach (<5) wypadła mi Uziemiona Pszczoła na OP1 z Huntera :) Terra i Hyperius pokonani, zobaczymy jak pójdzie z Master Gee i Pete'm (narazie na 72lvl, potem OP1 się sprawdzi).

No i wymieniłem swoją Random Adaptive Shield (55%) na Evolution (ponad 70% i regeneracja zdrowia), na Hyperiusie wypada za każdym razem :)

 

Na LootHunt dają po nowym skinie do każdej postaci, wystarczy kliknąć klasę aby mieć Shift Code. https://www.borderlands2loothunt.com/

 

dragonSkin_Maya.jpg

 

Odnośnik do komentarza

Recka fajna, ale minus za podnoszenie przedmiotów? O co chodzi, bo ja się nie spotkałem z jakimiś błędami. Sztuczna inteligencja też daję radę, szczególnie na UVHM. Przciwnicy się chowają, biegają, zachodzą z flanki itp.

Kilka baboli w tekście jest jak poziom Warriora, ale to pierdoły :)

Odnośnik do komentarza

Potrzebuję jeszcze trochę pomocy, bo nie do końca ogarniam. Skończyliśmy z kumplami Normalny tryb i zaczęliśmy Captain's Scarlet cośtam cośtam. Ja i drugi znajomek mamy 35, kolega trzeci 31. No i... jest nudno. Wszystkie mobki mają 31 lvl maksymalnie, wpada za nich 1xp, w skrzyniach jest szajs, nic się nie dzieje. I teraz nachodzi mnie myśl, że w pozostałych DLC będzie podobnie. Czy to nie jest moment, by przeskoczyć na ten wyższy level, bodajże TVH? Czy w razie czego będę mógł wrócić do Normala? Czy w ogóle po skończeniu fabuły i wszystkich sidequestów jest jeszcze coś do roboty na najniższym poziomie, czy to ma sens? Wiadomo, że chcemy się piąć coraz wyżej, a na razie chyba z 4-5h już tkwimy na 35 lvl, a dobrego lootu nie widziałem od czasu ubicia ostatniego bossa.

Odnośnik do komentarza

Macie za wysoki lvl do tego DLC, poziom dodatków wygląda mniej więcej tak:

  • Captain Scarlett and her Pirate's Booty - levels 15 to 30.
  • Mr. Torgue's Campaign of Carnage - levels 15 to 30.
  • Sir Hammerlock's Big Game Hunt - levels 30 to 35.
  • Tiny Tina's Assault on Dragon Keep - levels 30 to 35.

Pozostaje wam albo ruszyć na polowanie u Hammerlocka (booorigng) albo zagrać w grę fabularną Tiny (MOC!). Ewentualnie czas na TVHM. Na waszym miejscu wziąłbym się teraz za dodatek Tiny, następnie przeskoczył na kolejne playtrough.

Edytowane przez stoodio
Odnośnik do komentarza

Na TVHM masz maksymalnie 50lvl przeciwników (niektórzy 51, bossowie 52). UVHM się zawsze dostosuje do gracza z najwyższym poziomem. Nie wiem jak z dodatkami na TVHM, bo te zacząłem na UVHM.

 

BTW

Moje drzewko postaci aktualnie wygląda tak. Ponad 310h gry Syreną :D

Edytowane przez Square
poprawiony link
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...