Skocz do zawartości

Borderlands 2


MaZZeo

Rekomendowane odpowiedzi

Mam zamiar niedługo wziąć się za nowego Borderlands'a. A, że jestem całkowicie zielony w te klocki i niezbyt kumam taki system rozgrywki to mam pytanie. Jaką klasę dla nooba brać? Wiem, że to głównie zależy od osobistych preferencji. Drzewko postaci jakoś spróbuję okiełznać.

Jeśli nie masz pojęcia o rozgrywce w B2 bierz klasę Commando. Dzięki jego turret'owi będziesz miał chwilę wytchnienia, a pewien skill umożliwia utrzymanie paska życia w całości (regeneracja). To właśnie najlepsza, moim zdaniem, postać na przechodzenie gry samemu.

Edytowane przez Yap
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Mam dwóch Axtonów z różnymi buildami ( w tym jeden na OP8) więc jak będziesz miał pytania to wal śmiało. doradzimy co warto brać. Na Twoim miejscu jednak skoncentrowałbym się na dwóch bocznych drzewach. Jeden z początkowych skilli drzewa środkowego odpowiada właśnie za regenerację życia. Tarcza jednak musi być naładowana na maxa.

 

@Square, wszystko wskazuje na Norfleet, najlepszy rocket launcher w grze. Wypada z Hyperius'a i Vermivorous'a The Invincible. Oczywiście Pyro Caustic Pete The Invincible również dropnie to to od czasu do czasu.

 

Polecam kombinację z The Sham, najlepiej na tym samym poziomie co Norfleet, i lecisz przez grę nie przejmując się amunicją. Najlepszy prefix to zdaje się Puissant. Występuje we wszystkich elementach prócz wersji "bonus explosive damage".

Odnośnik do komentarza

Mam Norfleet, ale nigdy nie udało mi się uzyskać takiego efektu.

 

The Sham muszę pofarmić, bo przyda mi się tarcza, której będę używał częściej, bo tak to ciągle latam z The Bee. Może Suka wpadnie przy okazji, bo moja na 65lvl niekiedy nie daje już rady.

 

Logan's Gun już mam więc będzie do kompletu :)

Odnośnik do komentarza

@balon

Ja samemu przeszedłem na każdym poziomie trudności i mogę Cię zapewnić, że na pewno nie będziesz się nudził. Tym bardziej jeżeli preferujesz szwendanie się po lokacjach i sprawdzanie każdego kąta.

 

@Qvstra

Ja bym na twoim miejscu ograł najpierw podstawkę. Dodatki i tak są dostępne od określonych poziomów postaci, więc siłą rzeczy musisz przejść trochę gry, aby je odpalić.

 

@balon

Ja samemu próbowałem tą grę zacząć dwa razy, za każdym razem odpadałem (a próbowałem łącznie 12h się wkręcić). Zacząłem trzeci raz, ale tym razem z kumplem i... wsiąknęliśmy na dobre kilkadziesiąt godzin w niesamowitym tempie. Dla mnie to było niebo a ziemia. Teraz znając dobrze grę pewnie i samemu bym był w stanie się dobrze bawić, ale na początku druga osoba w grze "zrobiła" różnicę.

 

@Qvstra

Oj, ja bym uważał! Dwa dodatki (Mr. Torgue i Scarlet) są docelowo dla leveli 15-30, pozostałe dwa (Hammerlock i Tina) są 30-35. Na Normalu mieliśmy taktykę, że robimy wszystkie misje a później dopiero DLC i się paskudnie wynudziliśmy. Fabułę kończyliśmy gdzieś koło 33 levelu i DLC były śmiesznie łatwe i nudne ze względu na brak wzrostu XP i dobrych broni. Dopiero przeskok na TVHM sprawił, że znowu było fajnie.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Mam Norfleet, ale nigdy nie udało mi się uzyskać takiego efektu.

 

The Sham muszę pofarmić, bo przyda mi się tarcza, której będę używał częściej, bo tak to ciągle latam z The Bee. Może Suka wpadnie przy okazji, bo moja na 65lvl niekiedy nie daje już rady.

 

Logan's Gun już mam więc będzie do kompletu :)

Szczerze? Lepiej na forum Gearbox'a znaleźć jakąś dobrą duszę, która ma The Sham na zbyciu, bądź na wymianę. Farmienie Ściemy to istna masakra. Bez dodatkowych kompanów ciężko jest poświęcić 30 lat na drop.

Odnośnik do komentarza

@Qvstra

Oj, ja bym uważał! Dwa dodatki (Mr. Torgue i Scarlet) są docelowo dla leveli 15-30, pozostałe dwa (Hammerlock i Tina) są 30-35. Na Normalu mieliśmy taktykę, że robimy wszystkie misje a później dopiero DLC i się paskudnie wynudziliśmy. Fabułę kończyliśmy gdzieś koło 33 levelu i DLC były śmiesznie łatwe i nudne ze względu na brak wzrostu XP i dobrych broni. Dopiero przeskok na TVHM sprawił, że znowu było fajnie.

 

 

Graliście na normalu? Co za cieniasy.

Odnośnik do komentarza

Możliwe, ale jednak spróbuje samemu, może Suka wpadnie też :)

 

Ta rakietnica zwie się Prazma Canon, teraz wystarczy znaleźć ją w grze. Może będzie w złotej skrzyni, kluczy mam nieskończoność więc tylko trzeba zrobić miejsce w plecaku :D

 

Chodzi o ta skrzynie: http://borderlands.wikia.com/wiki/Golden_Chest? Skad masz nieskonczona ilosc kluczy?

Odnośnik do komentarza

Skopiowałem sobie sejwa na którym mam 78 szt. Gra robi osobne sejwy, jeden jest ogólny Profile Data (czy jakoś tak) i na nim zapisują się m.in. złote klucze, ustawienia itp., a drugi masz od swojej postaci.

Po tym jak wykorzystasz klucz i zgarniesz loot do plecaka to zapisujesz postać, wychodzisz do XMB, zgrywasz sejwa z pena (ten ogólny) i po ponownym uruchomieniu gry masz znowu niewykorzystane klucze, a caly loot jest u twojej postaci.

Jak ktoś nie chce tracić kluczy, to może sobie zastosować ten manewr.

 

Tak samo duplikujesz przedmioty z wykorzystaniem skrytki Claptrapa jeżeli nie masz drugiego pada, albo znajomych do gry.

Edytowane przez Square
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

 

@Qvstra

Oj, ja bym uważał! Dwa dodatki (Mr. Torgue i Scarlet) są docelowo dla leveli 15-30, pozostałe dwa (Hammerlock i Tina) są 30-35. Na Normalu mieliśmy taktykę, że robimy wszystkie misje a później dopiero DLC i się paskudnie wynudziliśmy. Fabułę kończyliśmy gdzieś koło 33 levelu i DLC były śmiesznie łatwe i nudne ze względu na brak wzrostu XP i dobrych broni. Dopiero przeskok na TVHM sprawił, że znowu było fajnie.

 

 

Graliście na normalu? Co za cieniasy.

 

Mezzo to nie lada zawodnik - Borderlandsy zaczyna od UVHM, Diabolo od Infernal a Dark Souls od NG++++++++++++++++++++++++++. Koleś się w tańcu nie pierdzieli...

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Chodziło mu raczej o to, że normal faktycznie lepiej jest przelecieć na wątku głównym, później TVHM już w co-op'ie, a następnie tak przy 50ym lvl zacząć dodatki. Normal z kompanem nuży, to fakt.

 

@Square, miałem tego launcher'a, ale nigdy mi nie przyszło do głowy, żeby robić to co na filmiku. Poza tym nie przepadam za e-tech'ami zbytnio. W dodatku Mr Torgue'a jest lokacja przy wejściu do The Beatdown z wielkim billboardem. Na szczycie rusztowania zaraz za tablicą jest skrzynka, która ma bardzo wysoki rate przeróżnych e-tech'ów.

Odnośnik do komentarza

Możliwe, że też ją miałem, ale nie korzystam z wyrzutni w ogóle (nawet Norfleeta) to bardzo prawdopodobne, że od razu poszła do sprzedania :D Muszę porobić porządki w plecaku, bo mam tam 39 legendarnych/perłowych rzeczy, a korzystam z mniej niż 10 :ninja:

 

Sprawdzę sobie tą skrzynie, akurat przechodzę dodatkowe misje w kampanii Torgue'a więc przy okazji się zahaczy.

Odnośnik do komentarza

Chodziło mu raczej o to, że normal faktycznie lepiej jest przelecieć na wątku głównym, później TVHM już w co-op'ie, a następnie tak przy 50ym lvl zacząć dodatki. Normal z kompanem nuży, to fakt.

 

Nie no, MaZZ ma skilla i trochę go rozumiem, ale ja np. przez długi czas w ogóle nie wiedziałem, że po Normalu jest TVHM i UVHM :). Graliśmy sobie dla chillu, a kumpel jest dużym fanem, to też braliśmy wszystko, co tylko się dało.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...