Skocz do zawartości

OFFTOPIC


yaczes

Rekomendowane odpowiedzi

 

Alkohol to pusty węglowodan,którego nie umie wykorzystać organizm i ma 7 kcal na 1 gram.

 

Jakis link do pojęcia "pusty węglowodan" i do tego ze alkohol to cukier czy weglowodan bym poprosił. 

 

Zobacz sobie w google,wszystkiego pod nos nie można dostawać.Pusty węglowodan bo organizm nei imie go wykorzystać na cele energetyczne.

Odnośnik do komentarza

(pipi) na siłce organizuja konkurs, kto najbardziej sylwetke poprawi w 3 miechy i spali najwiecej sadla. Szkoda ze we wrzesniu tego nie zrobili jak wazylem 10kg wiecej i w pasie bylo 13cm wiecej

Zwaliło się teraz troche grubasow, obstawiam ze przez konkurs. Jeden wyglada jak ten rolnik Adam Kraśko co szuka zony. Codziennie zapierdala rowna godzine na biezni i to z niezla predkoscia. Za kazdym razem sie zastanawiam co (pipi)nie pierwsze, jego kolana czy sprzęt.

Odnośnik do komentarza

Kabi, nie słuchałeś w szkole na chemii o powstawaniu alkoholu?

 

W sensie ze jak zawiera czasteczke węgla to jest węglowodanem. Aha

 

 

 

Alkohol to pusty węglowodan,którego nie umie wykorzystać organizm i ma 7 kcal na 1 gram.

 

Jakis link do pojęcia "pusty węglowodan" i do tego ze alkohol to cukier czy weglowodan bym poprosił. 

 

Zobacz sobie w google,wszystkiego pod nos nie można dostawać.Pusty węglowodan bo organizm nei imie go wykorzystać na cele energetyczne.

 

 

No wlasnie w google nic na ten temat nie znalazłem wiec sie pytam ciebie. Puste kalorie owszem ale nic o tym ze alkohol jest weglowodanem ani sloganu pusty weglowodan nie znalazłem niestety. Moze dlatego ze nim nie jest bo alkohol jest alkoholem? 

Odnośnik do komentarza

Alkohol powstaje z fermentacji cukru,dlatego to pusty węglowodan.

 

Fermentacja cukrów, beztlenowy proces rozkładu sacharydów prostych (np. glukozyfruktozymannozy) lub złożonych (np. maltozysacharozy,skrobi - po ich uprzedniej hydrolizie), do alkoholu etylowego i tlenku węgla(IV), zachodzący pod wpływem zymazy, która składa się z kilku enzymów występujących w drożdżach.

Odnośnik do komentarza

Kabi, masz ewidentne problemy z przyznaniem komuś racji, nawet jeśli sam nie wiesz, o co chodzi. Trochę jak typowa kobieta.

 

No okej alkohol to inna forma węglowodanów. Dla mnie beka wy wierzcie w co wam sie chce. 

Alkohol nie ma wartosci odżywczych jak weglowodany , ma inną ilosc kalorii niz węglowodany, ma inne zupełnie działanie , ma inną zupełnie budowe. No ale jest robiony z surowców zawierając cukry wiec jest węglowodanem. W google nic nie znalazłem na temat pustcyh weglowodanow czy tego ze alkohol jest cukrem no ale litwin tak napisał a on ma monopol na wiedze nawet jesli nie jest to potwierdzone przez nikogo innego. 

Akurat o budowie i wlasciwosciach alkoholu wiem wiecej niz ty na temat treningu swojej suchej klaty. 

 

Poprosiłem jak człowiek o jakis link bo w google nic na ten temat nie piszą a oczywiscie czołowe spartakusy z 30 w kablu obsypuja mnie minusikami i pogardą. Litwin wrzucił z czego robi sie alkohol, no kur.wa pytałem chyba o link potwierdzajacy ze alkohol to cukier i o definicje pustego weglowodanu. Je.bane glisty. W czym mam przyznac racje w tym ze kur.wa sie wódke z buraków robi? Nie o to chodziło

 

Definicja pustego weglowodanu i to ze alkohol to weglowodan i zwracam honor i przyznaje racje, w czym problem?

 

A potem bek ze spartakusy Kazuby i inni nic nie podpowiadaja. Teraz w sumie ich rozumiem. Teraz bedzie tylko foteczka wiosną i bedzie jechane z tych najgłosniejszych suchoklatesów. POZDRO SZEJSET

Edytowane przez kanabis
Odnośnik do komentarza

Kabi, ale o to właśnie chodzi, że Litwin Ci już wytłumaczył, ale Ty nie możesz tego zrozumieć, bo go nie lubisz i trudno przyznać Ci mu rację. Alkohole to nie węglowodany, ale zachowuje się i jest traktowany przez organizm jak właśnie pusty węglowodany.

 

I żadnej pogardy wobec Ciebie nie przejawia. Nie wiem, po co ta spina.

Odnośnik do komentarza

macie, moze to rozwieje czesc watpliwosci i klotni:

http://www.lekkimkrokiem.pl/2014/11/alkohol-ile-kalorii-i-weglowodanow.html

 

Najwazniejsze (albo najbardziej kontrowersyjne) w spoilerze:

 

Alkohol to nie węglowodany!

Alkohol powstaje z fermentacji cukru, ale końcowym wynikiem destylacji jest alkohol etylowy - płyn o zerowej zawartości węglowodanów.
Dla tych którzy uparcie utożsamiają alkohol z węglowodanami warto dodać, że nasze ciało traktuje alkohol i cukry zupełnie inaczej;
Po pierwsze wątroba rozkada alkohol do octanu, a ostatecznie do dwutlenku węgla i wody - nie cukru, 
a po drugie alkohol nie jest metabolizowany jako produkt węglowodanowy, więc nie podnosi poziomu cukru we krwi (a może go właściwie obniżyć).
 

Puste kalorie

 
Czysty alkohol (etanol) zawiera 7 kcal/1g czyli prawie dwa razy więcej niż białko czy węglowodany (4kcal/1g) i niewiele mniej niż tłuszcz (9 kcal/1g). 
Kalorie z alkoholu to puste kalorie z tego względu, że nie mają żadnych wartości odżywczych. Poza tym spożyty alkohol jest metabolizowany w pierwszej kolejności (przed tłuszczem, białkiem czy węglowodanami), bo organizm chce się go jak najszybciej pozbyć. Spalanie tkanki tłuszczowej zostaje wtedy spowolnione, dlatego właśnie lepiej nie pij alkoholu, jeśli starasz się stracić na wadze.

 

 

 

Nie jestem naukowcem ani dietetykiem, ale w swietle tego tutaj racje ma Kanabis.

 

PS: Oczywiscie to blog, a nie zaden artykul naukowy, a nie mam czasu zeby to weryfikowac, takze wicie, rozumicie...

Edytowane przez tommi
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Kalorie z alkoholu to puste kalorie z tego względu, że nie mają żadnych wartości odżywczych. Poza tym spożyty alkohol jest metabolizowany w pierwszej kolejności (przed tłuszczem, białkiem czy węglowodanami), bo organizm chce się go jak najszybciej pozbyć. Spalanie tkanki tłuszczowej zostaje wtedy spowolnione, dlatego właśnie lepiej nie pij alkoholu, jeśli starasz się stracić na wadze.

 

Dziwnie to wszystko brzmi. No jak jesteś na redukcji masz do zjedzenia 2400kcal, zjesz tyle i wypijesz browarów, które dadzą ci 400kcal no to oczywiste, że spalanie tkanki tłuszczowej zostaje spowolnione. Jak dodasz sobie do 2400kcal codziennego żarcia 400kcal z kaszy jaglanej to też spalanie ci się zwolni, no nie? Ale jak już sobie dodam 400kcal browara do 2000kcal z normalnego jedzenia to chyba tragedii nie będzie, co?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...