Skocz do zawartości

OFFTOPIC


yaczes

Rekomendowane odpowiedzi

:hi: Spartakusów.

Znacie jakieś mało obciążające ćwiczenia na wzmocnienie mięśni pleców? Wieloletnia praca siedząca dość mocno nadszarpnęła mi kręgosłup (odcinek lędźwiowy) w wyniku czego średnio 2-3 razy w roku łapie mnie mega uciążliwa rwa kulszowa. Tak sobie pomyślałem (wyprowadźcie mnie z błędu jeśli się mylę - jestem w tych sprawach laikiem) że może poprzez wzmocnienie mięśni pleców dałoby radę odciążyć nieco kręgosłup.
Jeśli są w ogóle jakieś ćwiczenia/programy treningowe, które mogłyby mi trochę pomóc, to byłoby super, gdybyście w wolnym czasie podali mi jakieś propozycje. W moim przypadku na chwilę obecną siłka odpada - ćwiczyć mogę w domu, do dyspozycji mam parę hantli z zestawem obciążenia, jakąś ławeczkę dałoby radę może skołować, a w okolicznym parku mam do dyspozycji kilka prostych urządzeń treningowych m.in. drążek na którym robię od czasu do czasu podciąganie nóg do klaty.

Edytowane przez columbo
Odnośnik do komentarza

Pewnie że wzmocnienie mięśni pomoże bo to one przenoszą obciążenia,kręgosłup w tej materii ma małe parametry.Jak mięśnie są słabe to wali po kośćcu.Brzuszki na razie olej,bo to zwiększy jeszcze napięcie prostowników,jak ćwiczysz ich antagonistę(czyli mięśnie wykonujące ruch przeciwstawny).Wzmocnij 2 rejony-szyjny i lędźwiowy,czyli do zrobienia w domu w postaci ćwiczeń - szrugsy i "dzień dobry".Na google znajdziesz grafiki.

Odnośnik do komentarza

Jakiś tydzień temu, może trochę dalej zacząłem próbować spać prosto na plecach bez poduszki pod głową, bo niby to jest najzdrowsze dla kręgosłupa i co zadziwiające akurat mniej więcej od tamtego czasu często łapie mnie przeniesamowity ból w górnej części pleców i się zastanawiam czy to od tego spania, czy ja już taki stary jestem i to normalka w tym wieku, no ale chyba nie ehh... (pipi) nie wiem co się dzieje.

 

w sumie to zawsze miałem problemy z plecami, ale to co się teraz dzieje to już przeginka

Edytowane przez Yakubu
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...