Skocz do zawartości

własnie ukonczyłem...


Gość Orson

Rekomendowane odpowiedzi

Super Mario Advance 2(czyli w zasadzie Super Mario World ze SNES'a)

 

fajny platformerek. pewnie ludzie się osrali jak zagrali w to w 1992 roku. klasyczne muzyczki(chociaż było ich mało, ze 4 na poziomy i ze 4 na światy), przyjemna grafika, no ale 2D się nie starzeje i jak dla mnie całkiem niezłe wyzwanie(ale szczerze mówiąc trochę posysam w takie platformówki :P ). gra nie jest długa, zajeła mi 3 posiedzenia(z czego 2 pierwsze to po max godzinke, tylko dzisiaj przynerdziłem jak nie wiem(od 3ciego świata aż do końca, kochamy wolne dni), znalazłem też dosyć dużo sekretów. gra obfituje w różne ficzery i sekrety właśnie, praktycznie w każdym poziomie jest coś do znalezienia. bardzo solidna gra ogólnie, jednak brakuje jej mocy. jasne, gra się swietnie, tylko tak jakby czegoś mi brakowało, no ale bawiłem się dobrze i nie żałuje.

 

7/10

Odnośnik do komentarza

Resident Evil 4

 

Najlepsza gra akcji w jaką grałem. Co ja tu się będę rozpisywał, skoro wy wiecie jaki jest RE4. Wstyd mi, że ograłem to dopiero po 9 latach.

 

10/10, wad nie stwierdziłem. A jak ktoś się czepnie sterowania, to ma wpierdul.

Edytowane przez ragus
Odnośnik do komentarza

Resident Evil 4

 

Najlepsza gra akcji w jaką grałem. Co ja tu się będę rozpisywał, skoro wy wiecie jaki jest RE4. Wstyd mi, że ograłem to dopiero po 9 latach.

 

10/10, wad nie stwierdziłem. A jak ktoś się czepnie sterowania, to ma wpierdul.

Niedawno po kilku latach chciałem przejść zaległą historię Aidy z RE4, po 10 minutach wyłączyłem, bo sterowanie mnie dobiło...

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

RE4 to kozak. Jak ja sobie marzę żeby przejść na PS3 i zrobić calaka, ale cena mnie dobija. Grałem strasznie dawno temu, ale pamiętam parę lokacji :)

 

 

Walka z bossem na wodzie wymiatała, początkowa wioska, kopalnie i jazda na wagoniku, walka z tym bossem w szopie, zamek i ci ślepi sub bossowie, końcowa wyspa. No i oczywiście tekściki tego sprzedawcy, łelkym :D No i oczywiście zabawa w tetrisa w ekwipunku

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Resident Evil 4

 

Najlepsza gra akcji w jaką grałem. Co ja tu się będę rozpisywał, skoro wy wiecie jaki jest RE4. Wstyd mi, że ograłem to dopiero po 9 latach.

 

10/10, wad nie stwierdziłem. A jak ktoś się czepnie sterowania, to ma wpierdul.

Bierz się za professional.

Odnośnik do komentarza

Metal Gear Solid: Peace Walker HD - ogółem jeśli chodzi o MGS-y, to jest to bardzo dobrze rozwinięty pomysł z Portable Ops, to już w zasadzie namiastka gry strategicznej w tym względzie, ale jednocześnie misje wykonuje się w starym, dobrym mgs-owym stylu. Fajnie, że można grać na sterowaniu z MGS4 i wykorzystywać dobrodziejstwa drugiego analoga. To znacznie ułatwiło granie. Które dzięki temu było miodne, chociaż dość powtarzalne przez dłuższy okres. Niemniej nie było tego głupiego pomysłu z Portable Ops, gdzie jak się przebrałeś za strażnika, to wszyscy w tym samym stroju cię nie rozpoznawali, więc nie wzbudzali alarmu. Ogółem Kojima sprytnie podzielił grę na dwie części - tą z głównym wątkiem i tą z masterowaniem (które też ma fabularne zakończenie). IMO przez główny wątek nie ma dużo ciekawych dodatkowych misji, by gracz skupił się na nim. Niektórzy go przejdą, i wrzucą grę w kąt. Jednak jeśli mają żyłkę do masterowania, to otworzy się po głównym wątku całe poletko ciekawych i różnorodnych extra misji, plus dodatkowy scenariusz z dodatkowym zakończeniem. Niestety fabularnie moim zdaniem jest tylko na poziomie, do tego walki z bossami jakoś nie porwały. Fabularnie i "bossowo" wolałem już Portable Ops. Gra ma też multiplayera, oraz kilka patentów społecznościowych. Te drugie fsą fajne, o ile ma się kolegów grających w to (można co ciekawe transferować dane między PSP a PS3), sam zaś multiplayer taki sobie. Coop w misjach za to ciekawy i dający nowe możlwości. Ogółem warto zagrać ;)

Odnośnik do komentarza

Resident Evil 4

 

Najlepsza gra akcji w jaką grałem. Co ja tu się będę rozpisywał, skoro wy wiecie jaki jest RE4. Wstyd mi, że ograłem to dopiero po 9 latach.

 

10/10, wad nie stwierdziłem. A jak ktoś się czepnie sterowania, to ma wpierdul.

 

Misje Aidy na PC są dostępne po przejściu, czy trzeba kupić odpowiednią wersję w dobrych sklepach internetowych?

Odnośnik do komentarza

Sterowanie "pod 2014 rok" zepsułoby całą grę. Każda bardziej wymagająca sekcja jest tak skonstrruowana, że gracz musi wykorzystywać w pełni sterowanie tzw. czołgiem. Mi taki system sprawiał większą frajdę niż strzelanie w każdym innym TPSie.

 

3 wrogów blisko mnie -> "o cholera o cholera" -> obrót o 180 stopni -> strzał z shotguna z dystansu -> szybkie wejście w ekwipunek bo nie mam już naboi do shotguna -> zmiana na pistolet połączona z chwilą odpoczynku przy spokojnej muzyce -> strzał w niedobitka -> poprawieniem kopnięciem z półobrotu -> ewentualne dobicie nożem

 

Strasznie mi się to podobało.

Odnośnik do komentarza

 

Misje Ady są dostępne po przejściu.

 

Nie rozumiem narzekania na sterowanie. Przecież to jest najlepsza rzecz w tej grze.

Jak jest zrobione od podstaw pod 2014 rok to owszem, jak gra ma sterowanie z PS2 to beka.

Cała gra jest skrojona pod to sterowanie, więc ja też nie widzę w tym żadnego problemu. Sam odświeżam sobie powoli od jakiegoś czasu RE4 i gra się wybornie.

Odnośnik do komentarza

Ale mi nie chodzi o sterowanie w sensie jak w RE6 tylko bardziej jeśli chodzi tylko i wyłącznie o celowanie lewą gałką. Totalnie nie przeszkadza mi to, że nie można jednocześnie chodzić i strzelać, wręcz przeciwnie, to fajny patent. Natomiast jak grałem w wersję "HD" na PS3 to celowanie lewą gałką podczas gdy prawa była bezczynna jest dla mnie głupotą, przynajmniej w edycji HD bo czasy się zmieniły. I tylko w tym aspekcie hejtuję sterowanie.

Nie rozumiem jak firma, która robi odświeżoną wersję nie może DODATKOWO zaimplementować sterowania gdzie celowanie jest pod prawą gałką.

Potem się już do tego przyzwyczaiłem, ale niesmak pozostał.

A nie wiem jak jest na PC, ale tam m+k więc pewnie luz.

Edytowane przez suteq
Odnośnik do komentarza

Jak lubisz sterowanie i te chwile stresu z nim związane, plus jeszcze wyobrażasz sobie że jeszcze kooperujesz z kimś i razem to przeżywacie, a do tego chcesz epickiego charyzmatycznego bossa i podobają Ci się klimaty ala Somalia w Black Hawk Down, to bierz Resident Evil 5 i nie czytaj tych kolejnych postów po moim, które będą próbowały zhejtować mnie i RE5 (najlepszą strzelankę coop zeszłej generacji). O ile nie grałeś jeszcze oczywiście... :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...