Skocz do zawartości

własnie ukonczyłem...


Gość Orson

Rekomendowane odpowiedzi

Star Ruler 2.

 

Nie powiem że ukończyłem bo to rasowy sandboxowy 4x/Grand Strategy wiec skończyć sie tego nie da. Ale wtopiłem wystarczajaco dużo godzin żeby sie wypowiedzieć. 

 

I szczerze mówiąc mam odczucia mieszane w hooj z tą grą - szczególnie mając w pamięci poprzednika i jego "realistyczno-mroczny" klimat i rozgrywke.

Z jednej strony niesamowita skala gry ( dowolna ilość gwiazd w galaktyce plus dowolna ilość galaktyk, dowolne odległości miedzy poszczególnymi gwiazdami, niczym nie ograniczona wielkość statków, ich ilość itp. - oczywiście jesli ma sie kompa żeby to pociagnać ), świetny system FTL ( w odróźnieniu od innych gier 4x gdzie podróze miedzy gwiazdami odbywaja sie na jeden sposób dla kazdej rasy, tutaj są cztery rózne sposoby które mozna sobie dowolnie zamieniać a każda ma własny pakiet wad i zalet, kosztów i sposobu w jaki sie odbywa ), bardzo wysoką modowalność i naprawde ładną grafike  ( po części - bitwy wyglądają ładnie ale reszta patrz niżej ).

 

A z drugiej ... no właśnie. Kupa abstrakcji w zarządzaniu imperium, planety produkujace tylko jeden produkt który można eksportować, tempo i "skala" rozgrywki w której po 20 minutach gry masz 50 kolonii w 25 roznych systemach, FTL storage ( ech ), system nauki taki troche "meh" - sporo tego to jednorazowe bonusy typu kasa od reki, system flagships zamiast składania flot samemu, magiczne auto-uzupełnianie sie amunicji we flotach, totalnie zjechany system dyplomacji z tymi cholernymi kartami, brak możliwości nazwania planet i statków samemu ( w kazdym momencie - wiem że można do tego użyć tych kart ale te są randomowe i jednorazowe ), UI i grafika wyglądają jak jakaś przeglądarkowa gierka z Facebooka, kudy im tam do szaro-czarno-białego futuryzmu jedyneczki i sporo sporo innych. 

 

Moja ocena nie jest obiektywna w pełni - i nawet nie dlatego że jestem fanem Aurory, realizmu i micromgmentu do tego stopnia że nawet takie Distant Worlds jest dla mnie zbyt uproszczone. 

 

Jeśli ktoś jest taki jak ja 6.5/10 - mozna kupić, napewno pojawią sie mody które duzo zmienią/poprawią/rozwiną. Podobno ma byc Galactic Armory 2 wiec jest szansa.. 

 

Jesli ktoś za króla 4x uwazał Master of Orion 2 a każda próba micro przyprawia go o biała gorączke - 8/10. Naprawde solidna gra, z paroma bardzo ciekawymi rozwiazaniami i nielichą replayability przez te mozliwości kombinowania. 

Odnośnik do komentarza

Heavy Rain - Nie spodziewałem się wiele po tym tytule i dostałem to czego oczekiwałem. Gameplay to dow(nene), połączenie tank controls i festiwalu QTE wywoływało u mnie wymioty. Kretyńska fabuła z lukami, marny scenariusz i gra aktorska większości obsady tak słaba, że chce się śmiać. Szczyt głupoty to wycięcie fragmentów gry tłumaczących utraty przytomności Ethana, bez tego budzenie się bohatera z orgiami w ręce nie ma sensu. 6/10 Można zagrać z ciekawości i zapomnieć.

  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Bloodborne

 

Platynka siadła, więc wypada wypunktować co w grze mi się podobało, a co nie.

 

Plusy:
- Level design to mistrzostwo świata. Cudownie się to wszystko zazębia ogromną ilością skrótów i cały czas czułem, że mamy tu do czynienia ze spójną wizją świata konsekwentnie realizowaną od początku do końca. Level design Bloodborne zmył ten niesmak po bajzlu zrobionym w Dark Souls 2.

- Art design. Sama grafika teksturami i efektami nikomu dupy nie urwie, ale stylowości nie można jej odmówić. Świat jest bardzo spójny pod względem stylistyki i pomimo, że lokacje są mocno zróżnicowane to nadal czuć, że to jedno i to samo miasto( z wyjątkami fabularnymi ), a nie sterta losowych lokacji udająca świat gry. Kolejna duża poprawka względem Dark Souls 2.

- Klimat. Gra bywa momentami mocno przytłaczająca i posiada kilka chorych motywów i przeciwników. Do tego cały czas towarzyszy nam uczucie, że pomimo bycia łowcą to my jesteśmy zwierzyną stąpającą niepewnie po terenie wroga.

- Bossowie powrócili do zróżnicowania stylistycznego, więc koniec z 20 wariacjami rycerza z DS2.

- System walki stawiający na dynamikę, a nie kitranie dupy za tarczą i anemiczne atakowanie od święta. Bronie są bardzo zróżnicowane i czasem fajniej się pobawić różnymi rodzajami niż cały czas nawalać tym samym.

- Poziom trudności. Nie uświadczyłem tu tanich zagrywek(DS2 i boss gangbangi  :facepalmz:  mimo, że nierzadko walczymy z kilkoma oponentami naraz to gra jest tak skonstruowana, że wymaga od gracza lawirowania pomiędzy oponentami i używania uników. Jeśli ktoś szuka wyzwania to je znajdzie,a weterani i się pomęczą w wielu momentach i chalice dungeons, które potrafią napsuć krwi i kilka z nich posiada utrudnienie w postaci obcięcia nam paska zdrowia do połowy(przeciwnicy nadal walą jak czołgi, więc o one hit k.o od bossów nietrudno).

 

Minusy:

- Jeśli nie robimy platyny to chalice dungeons to gra o pietruszkę. Nic tam ciekawego nie dropi.

- Mała ilość lootu. Gra ma tyle sekretnych zakamarków, że aż prosi się powrzucanie tam nowych broni i pancerzy,ale liczba elementów wyposażenia jest biedna w porównaniu z dark souls 1 i 2.

 

Bloodborne to bez wątpienia pierwszy system seller nowej generacji dla ludzi, którzy szukają w grach czegoś więcej niż generycznego pif paf i brum brum. Gra jest zdecydowanie najlepszym tworem From Software i jedną z najlepszych gier ostatnich lat. W trakcie grania w Bloodborne byłe w stanie z czystym sumieniem powiedzieć, że jestem dumny z posiadania PS4 i slogan #4theplayers to nie tylko marketingowa papka.

 

9+/10

  • Plusik 5
Odnośnik do komentarza

Infamous Second Son - do gierki przymierzalem sie wiele razy, ale nudy na poczatku strasznie mnie odbijaly od tego tytulu, wreszcie pare dni temu sie zmoglem i pogralem pare godzin. W momencie az odblokowalem neony po prostu przemiodna gierka. Strzal w pysk dla tego kto napisal poczatek tej gierki. Gierka nabrala mega rozpedu i naprawde mnie wciagle, czego wynikiem jest ukonczenie jej dzisiejszego wieczoru. No wlasnie, ukonczenie. Dawno nie gralem w tak krotko sand boxa... W moim osobistym rankingu I2>I3>I1

Odnośnik do komentarza

Bloodborne

 

 

Plusy:

- Level design to mistrzostwo świata. Cudownie się to wszystko zazębia ogromną ilością skrótów i cały czas czułem, że mamy tu do czynienia ze spójną wizją świata konsekwentnie realizowaną od początku do końca. Level design Bloodborne zmył ten niesmak po bajzlu zrobionym w Dark Souls 2.

Takie samo odczucie, coś czytałem że ds2 robiła inna ekipa i to widać.

Miłe zasoczenie jak z jakiegos

zatrurego jeziora wyszedłem prawie na samym początku gry

 

Odnośnik do komentarza

Soban, ale ni pisz takich głupot, że BB to pierwszy system seller nowej generacji. To że na PS4 dopiero teraz taka gra wyszła nie znaczy, że jest to prawda objawiona.

A to niby wyszło coś innego wartego uwagi co nie jest odtwórczym sequelem lub remasterem ? Było kilka fajnych gier, ale żadna z nich nie była jakimś deal breakerem.

  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Ori and the Blind Forest

 

Jest piękne i nie tylko wizualnie,ale jako całość. Muzyka, grafika, historia i momenty, które ściskają za gardło. Długa i wymagająca rozgrywka z bardzo sprawiedliwym poziomem trudności (porównałbym go do tego z serii Souls). Kapitalne, różnorodne poziomy, pełne sekretów . I Ptaszysko. Kuro  może spokojnie zająć miejsce, w panteonie największych  czarnych charakterów ostatnich lat. Ta wzruszająca opowieść to gra kompletna, którą  z czystym sumieniem mogę polecić każdemu. 

 

 

grafika : 10

dźwięk : 10

grywalność : 9

 

 

10-/10

 

 

Edytowane przez chris85
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

 

Soban, ale ni pisz takich głupot, że BB to pierwszy system seller nowej generacji. To że na PS4 dopiero teraz taka gra wyszła nie znaczy, że jest to prawda objawiona.

 

A to niby wyszło coś innego wartego uwagi co nie jest odtwórczym sequelem lub remasterem ? Było kilka fajnych gier, ale żadna z nich nie była jakimś deal breakerem.
Sunset Overdrive, nie kazdemu sie musi podobac, ale to genialna gra, oryginalna i swietnie dopracowana. BB tez sie nie wszystkim podoba, spytaj Ficusia.

 

Boss w najnowszym dodatku do SO to mistrzostwo swiata.

Edytowane przez Copper
Odnośnik do komentarza

trudna dyskusja, takim tokiem rozumowania to kazda gra nie wazac na oceny moze subiektywnie byc dla kogos "genialna gra, oryginalna i swietnie dopracowana" i teoretycznie oczywiscie mozna to uszanowac bo znam ludzi co przy grze z srednia 70% na metacritic chocby glupi driveclub bawia sie sweitnie i uwazaja ja za jeden z najlepszych arcade racerow

 

mimo wszystko tez uwazam, ze takie gorzej oceniane gry, subiektywnie przez jednostki uwazane za super dobre nie powinny byc rozpatrywane w kategoriach deal breakerow

Odnośnik do komentarza
Gość DonSterydo

Rozumiem Don, że grałeś w BB, czy to kolejna legendarna ekspertyza oparta na wiedzy z serwisu youtube ? Czekam na te cudowne tytuły dla których warto polecieć po next gena z forsą w zębach, bo na chwilę obecną to widzę czerstwe CW z twojej strony.

 

Ty się najpierw naucz czytać jak chcesz ze mną w jakąkolwiek polemikę wchodzić.

 

Przecież napisałem, że BB to system seller, ale pierwszy na PS4, a nie w ogóle na nowej generacji.

  • Minusik 3
Odnośnik do komentarza

Gralem w Sunset i owszem jest oryginalne ale na tym sie dla mnie skonczylo. Pogralem kilka godzin i wylaczylem bo czulem ze sie nudze i gram tylko z powodu dobrych opinii. Tak wiec gra nie sprawila ze chce miec xone. Warto zaznaczyc ze nie podobaja mi sie takie gry jak gta, uncharted, halo, forza i inne wiec moze dlatego mi nie podeszla? Ja mam dosc specyficzny gust i mimo ze Sunset to juz cos, jednak gra nie jest az takim deal breakerem o ktorym sie glosno mowi.

 

BB za to zlapalo mnie za jaja i sprawilo ze nie sprzedaje ps4 bo licze na mocne DLC, wkoncu porzadna, jakosciowa gra dla ktorej warto nabyc playstation, chociaz wciaz uwazam ze jedna gra to za malo i nie mialbym sumienia naklaniac kogos na wydatek 1700 zl zeby zagrac w jedna gierke jesli nie interesuje go nic innego.

 

Moim zdaniem SO to dobra gra ale nie dla wszystkich, tak samo BB, aczkolwiek ten drugi jak dla mnie potrafi mocniej przywalic i o siebie zawalczyc.

 

P.s. Pisanie na tablecie to chooy

 

 

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza

 

 

Soban, ale ni pisz takich głupot, że BB to pierwszy system seller nowej generacji. To że na PS4 dopiero teraz taka gra wyszła nie znaczy, że jest to prawda objawiona.

A to niby wyszło coś innego wartego uwagi co nie jest odtwórczym sequelem lub remasterem ? Było kilka fajnych gier, ale żadna z nich nie była jakimś deal breakerem.
Sunset Overdrive, nie kazdemu sie musi podobac, ale to genialna gra, oryginalna i swietnie dopracowana. BB tez sie nie wszystkim podoba, spytaj Ficusia.

 

W niczym nie umniejszając SO. Kupiłbyś ps4 przede wszystkim dla tej gry? Bo właśnie przez to rozumiemy deal breakery. BB to podobnie jak Halo 5 dla fanów pif paf prawdziwe powody dla których wybrali/ją ten konkretny sprzęt jako #1. 

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza
Gość DonSterydo

Nadal czekam na te system sellery xbąka, bo obstawiam, że o tą konsolę się sapiesz( Wii u to orbituje gdzieś tam we własnej rzeczywistości).

 

Na Xone Sunset Overdrive i Forza Horizon 2.

 

Jedno nowe IP i pierwszy sequel. 

Odnośnik do komentarza

W niczym nie umniejszając SO. Kupiłbyś ps4 przede wszystkim dla tej gry? Bo właśnie przez to rozumiemy deal breakery. BB to podobnie jak Halo 5 dla fanów pif paf prawdziwe powody dla których wybrali/ją ten konkretny sprzęt jako #1. 

 

Ja kupiłem znowu PS3 dla GTA V, ale to Mesjasz więc co innego.

 

Dla BB bym nie kupił, dla Halo tym bardziej gdyż go nie lubię, prędzej dla jakiejś gierki Rockstara jak np. RDR 2. Chociaż dla TLOU 2 też bym kupił. :problem:

 

Aczkolwiek imo BB jest obecnie jedynym dealbreakerem na nextgenach. 

Edytowane przez suteq
Odnośnik do komentarza

Don glupoty pleciesz niemilosierne, na podstawie czego procz chorego fanbojostwa kawalka plastiku sunset jest dealbreakerem?

 

na podstawie sredniej ocen - nie

na podstawie sredniej ocen graczy - nie

na podstawie opinii graczy - nie

na podstawie sprzedazy - nie

 

 

nie przecze, ze to fajna gra ale no ku.rva badzmy powazni

  • Plusik 5
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...