Skocz do zawartości

własnie ukonczyłem...


Gość Orson

Rekomendowane odpowiedzi

Defense Grid: The Awakening

 

Skończyłem ostatnią mapę z głównej kampanii, niestety nie na najwyższy medal jak pozostałe (pracuję nad tym), można więc uznać, że w jakiś sposób "ukończyłem" tę grę. Licznik na Steamie pokazuje 17h, więc trochę już z tą produkcją spędziłem cennych minut mojego życia. Oczywiście wciąż mnóstwo przede mną, bo każdą z kilkunastu map można ukończyć w przynajmniej pięciu innych trybach, a do tego są jeszcze dwa DLC i parę map packów.

 

Jest to jeden z lepszych tower defense'ów jakie widziałem. Mechanika jest wzorowa. Mamy rdzenie na końcu planszy, jest wejście (lub czasami dwa), przez które obcy wchodzą falami. Plansza jest albo ścieżką, albo daje nam możliwość budowania labiryntów, albo coś pośrodku. Mamy różne rodzaje wieżyczek, które są skuteczne w różnych sytuacjach. Raczej standard, ale bardzo, bardzo przyjemnie zrealizowany. Są jednak dwie sprawy, które tą grę wyróżniają. Po pierwsze, fabuła. A nawet nie fabuła, a postać lektora. Przez całą grę towarzyszy nam AI mówiące z cudnym, brytyjskim akcentem. Nie braknie też wielu żartów i zwrotów, które nas będą uświadamiać w "brytyjskości" tego tworu. Niesamowicie przyjemnie przechodzi się dzięki temu przez kolejne misje. Następna sprawa to świetny myk polegający na zarządzaniu zasobami. Im więcej mamy na koncie, tym szybciej będzie nam przybywać (warunek: musimy mieć rdzenie w bazie, nie w drodze do wyjścia na plecach obcego). Gra premiuje więc oszczędzanie i sprawne rozmieszczanie wież, tak by wydać jak najmniej, ale do tego też nie pozwalać sobie na podbieranie rdzeni, bo wtedy wolniej zarabiamy. To jeszcze nie jest nic specjalnego, ale najfajniej się robi, kiedy staramy się jak najdłużej wyczekiwać z wydaniem zasobów, by jak najdłużej mieć większe odsetki od stanu konta. W ten sposób dwie grające w ten sam sposób osoby mogą mieć różny wynik w zależności od tego, kto ma lepszy timing. Oczywiście są leaderboardy do każdej mapy i trybu, świetnie się bawiłem starając się przebić Suavka na każdej planszy (nie zawsze się to udało ;)). Triki jak sprzedawanie wież po zabiciu ostatniego obcego, by podczas grania zwycięskiego jingle'a jeszcze zgarniać większe odsetki to już w ogóle banderas.

 

Jak dla mnie 9/10 w swoim gatunku, polecam serdecznie. Szczególnie, że wraz z DLC można to dostać za grosze na Steamie. Chyba jest jeszcze wersja na X360, którą oczywiście również polecam (na PC można grać też padem i sprawdza się to jak najbardziej dobrze).

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Fallout

 

Pierwsze podejście do tej marki (wówczas z cyferką 2 w tytule) miałem co prawda już ok. 2004. Oprawa wydawała się wówczas mało czytelna; mój english średni, a poziom trudności i system walki były z lekka zbyt surowe (wiem z lekka wiocha ale poza spolszczonym Baldur's Gate II crpg było dla mnie mało uczęszczanym gatunkiem).

 

No i nadszedł dzień w którym Bethesda wydała Fallout 4, na którego dissy die hard fanów, oraz mój sentyment za starymi, wymagającymi min. średniego IQ produkcjami ostatecznie przekonały mnie do dania drugiej szansy temu antykowi.

 

Brałem się za niego z myślą o wolności kształtowania mojej postaci, dialogów, oraz eksploracji post apokaliptycznych pustkowi, a wciągnął bez reszty klimat pustkowi, wymiany handlowe i zaskakująco fajny, turowy system walki. Do tej pory gierka pękła 2 razy (za drugim razem podpatrzony w sieci speedrun zakończył się dla mnie wynikiem ~15 minut, z zaledwie jednym killem). Teraz leci trzeci, rozdzielony na raty walktrough w celu poznania wszystkiego co wówczas mnie ominęło, a co wiem że i tak nie uda mi się odkryć tak prędko.

 

Powinienem się w sumie doyebać do niepotrzebnego podziału na tryb poruszania postacią i interakcją z otoczeniem, wymuszającym ciągłe lawirowanie pomiędzy nimi (prawy przycisk myszy), oraz kilku rozwiązań gameplayowych, ale mnogość opcji jakie zapewnia ten tytuł mi na to nie pozwalają.

 

Marzę że ta marka powróci kiedyś znowu do izometrycznego crpg z ręcznie malowanymi tłami. Taki pc gaming zawsze szanowałem i mówiąc wprost na padzie sobie nie wyobrażam.

 

Wa4k27T.jpgWa4k27T.jpgWa4k27T.jpgWa4k27T.jpgWa4k27T.jpgWa4k27T.jpgWa4k27T.jpgWa4k27T.jpgWa4k27T.jpg/10

 

Ps Fapowałem już do soundtracku? Niejeden klasyk gatunku survival horror by mu pozazdrościł.

 

Zazdroszcze Ci tego, a teraz czeka na Ciebie jeszcze lepsza część - dwójeczka  :obama:

 

 

No i soundtrack kojarzy mi sie z tym z Sinistera

 

 

Swoją drogą jak ktoś nie oglądał to polecam.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Zazdroszcze Ci tego, a teraz czeka na Ciebie jeszcze lepsza część - dwójeczka  :obama:

 

czy ja wiem czy jest czego zazdrościć po takim czasie? myślę że gierka robiłaby najbardziej w czasach kiedy to jeszcze była grafika (Fanek Style). też jestem ciekaw porównania z dwójką, ale zanim się za nią wezmę wpierw dokończę rozgrzebaną Majorę, bo czuje że znów wsiąknę na parę tygodni na pustkowiach. 

Odnośnik do komentarza

Kilka słów o ogranych grach w 2015.

 

Super Mario Galaxy - best platformer ever, przynajmniej w 3D. Chociaż trzeba dwa razy zagrać w tą grę, żeby było 100%, to mnie ani trochę nie nudziło. Polecam.

 

Reszta potem.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Shovel Knight - kawał porządnego rzemiosła. Mega przyjemnie gra się w takie rzeczy gdzie widać, że każdy element został dobrze przemyślany. Dodatkowo gra trafia w mój nostalgiczny gust. Całość jest dosyć trudna, ale jednocześnie bardzo sprawiedliwa: rezygnacja z żyć na rzecz utraty części growej waluty, po którą można wrócić w miejsce zgonu jest fantastyczna. Grałem na 3DSie XL - niestety umiejscowienie krzyżaka sprawia, że przez dłuższy czas jest trochę niewygodnie, ale da się znieść. 3D było całkiem przyjemnym dodatkiem.

 

Troszkę zawiodłem się na tym, że Plague of Shadows jest zasadniczo reiteracją z nową postacią, więc ogrywanie zaraz po podstawce jak dla mnie odpada. No, ale jak na darmowe DLC to nie ma żadnego powodu do narzekania.

Odnośnik do komentarza

 

Zazdroszcze Ci tego, a teraz czeka na Ciebie jeszcze lepsza część - dwójeczka  :obama:

 

czy ja wiem czy jest czego zazdrościć po takim czasie? myślę że gierka robiłaby najbardziej w czasach kiedy to jeszcze była grafika (Fanek Style). też jestem ciekaw porównania z dwójką, ale zanim się za nią wezmę wpierw dokończę rozgrzebaną Majorę, bo czuje że znów wsiąknę na parę tygodni na pustkowiach. 

 

 

A potem trójeczka. Klasa niżej, ale FPP wystarcza żeby warto było zagrać. To po prostu robi gdy po ograniu klasycznych części chodzi się po tych pustkowiach i odstrzela ghoulom kończyny ze strzelby w innej perspektywie. No i dialogi nie są aż tak słabe jak hardkorowi fani 1&2 lubią mówić, gra ma parę motywów które dorównują wcześniejszym częściom. 

Odnośnik do komentarza

No ma zdecydowanie lepszy scenariusz, wątek główny i dialogi. Ja nie przeszedłem NV tylko dlatego, że już miałem tak dość technicznej strony F3, tego silnika, tych wszystkich animacji i bugów, że nie wytrzymałem przy NV. Więc w sumie rzeczywiście lepsza opcja, to jedna z niewielu gier gdzie możesz pójść do męskiej prostytutki, skorzystać z jego usług, a potem rozczłonkować na kawałki - włożyć głowę do umywalki, a nogi do kibla. 

Odnośnik do komentarza

AC:Unity - To 3 cześć AC w moim życiu(I bardzo dobrze) pierwszą była Creed II i Revelations(Której nawet nie skończyłem). Pierwsze dwie ogrywałem na piecu więc nie miałem żadnych problemów technicznych... No ale na ps4 nawet po tylu patchach gra ma ogromne problemy z utrzymaniem tych biednych 30fps'ów. Fabuła prosta i niestety przewidywalna. Sam koniec nie zostawia żadnych wątpliwości czy domysłów, każda misja wygląda niemal tak samo a poziom trudności zmusza do myślenia tak naprawdę w ostatnich sekwencjach. Plusami  są:  tryb współpracy, mnóstwo aktywności poza wątkiem głównym i tłumy ludzi panoszących się po świetnie odwzorowanym Paryżu  :greeting:. Wg mnie Assasiny powinny być wydawane przynajmniej co 2 lata z hakiem bo ta gra to nie fps bez fabuły.

Odnośnik do komentarza

Batman Begins (PS2) - coz, poziom Arkham to to nie jest ale widac, ze tworcy pozniejszych Batmanow AAA troche sie inspirowali ta gra. Widac to szczegolnie w systemie walki, ktory tutaj jest fatalny (kamera) ale jakze przypomina arkhamowski. Cala reszta to liniowa do bolu rozgrywka z szukaniem "drogi okreznej" aby pozbyc sie zbirow z gunami straszac ich jakims wybuchem czy innymi spadajacymi deskami i potem obic mordy. Wszystko jest tak liniowe, ze az boli. Suma summarum to taki sredniak, wiadomo, ze robiony pod film ale wykonany na tyle przyzwoicie, ze da sie ukonczyc bez rzucania ku.rwami. No i stroje sie odblokowuja przez progres w grze a nie DLC i "wkladasz plyte i grasz". 6/10.

Odnośnik do komentarza

Granie w stare Tomb Raidery jest częścią mojego sentymentalnego Questu, przed pojawieniem się Rise of Tomb Raider na PS4, ponieważ mam w planie zagrać i ukończyć wszystkie TR. Jako pierwszy jeden z dwóch TR w które w ogóle nie grałem.

 

Tomb Raider Anniversary PS2

 

Gra pękła w 4 dni, myślałem że zejdzie dłużej ale widać że uproszczoną ją w stosunku to oryginału do tego stopnia że nie ginie się ilościach hurtowych. Klimat jest dokładnie taki sam jak w pierwszym Tomb Raider z 1996 roku na PSX. Nie ma tylu przeciwników jest dużo skakania i rozkminiania gdzie iść jak wskoczyć, chociaż i tak łatwiejsze niż kiedyś. Przez całą grę dominuje pustka, od czasu do czasu pojawi się jakiś nietoperz albo wyskoczy tygrys czy Goryl ale przeciwników jest bardzo mało. Tak więc można całkowicie skupić się na miejscu w którym się znajdujemy i zagadkach które polegają na dostaniu się w dany obszar aby zabrać klucz albo apteczkę / amunicję czy specjalny artefakt. Cieszę się że w końcu ukończyłem Anniversary bo miałem okazje powrócić do tamtego okresu gdy grałem pierwszego TR na PSX. Co za wspaniałe czasy.

 

A teraz przede mną ostatni już Tomb Raider którego nie grałem czyli Legend. Czytałem oponie że jest najgorszy ze względu na drastyczne zmiany jakie wprowadzono. Bluber sądzi jednak że jest najlepsza więc nie pozostanie nic innego jak samemu się o tym przekonać. 

Edytowane przez u55r
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

GTA 5 - przed chwilą po raz trzeci zobaczyłem napisy końcowe w tym arcydziele od Rockstar. Pomimo ogromnego backlogu i tuzina nowych gierek na półce, od premiery regularnie wracam do piąteczki i pomimo 250 godzin na budziku, wciąż nie mam dosyc i dałbym się pokroic za epizody rodem z czwartej odsłony cyklu. Takiej mieszanki rewelacyjnego gameplayu, świetnych bohaterów, trafiającej w punkt satyry i kalifornijskiego klimatu na próżno szukac gdziekolwiek indziej. Najlepsza gra poprzedniej generacji?

 

 

Bez dwóch zdań. :banderas:

  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza

Far Cry: Blood DragonŁooo, łooo, łoogień. Bardzo fajna gra.

 

Podobały mi się dialogi i cutscenki, podobał mi się klimat, odniesienia, muzyka, ogólny pomysł i drobne szczegóły... Podobało mi się, że mapka nie była ani za duża, ani za mała. Podobało mi się robienie subquestów z wyczyszczaniem terenu czy ratowaniem naukowców bez bycia zauważonym. Podobał mi się łuk. 

 

No fajna gra, szczerze poletzam.

 

8/10 i poproszę dwójeczkę. Albo najlepiej kolejny świeży spinoff.

Edytowane przez Figaro
Odnośnik do komentarza

Sleeping Dogs - mafijno policyjne przygody w neonowych światłach brudnego Hongkongu. Niezła fabuła z twistami, które wydobędą z gracza niejedno przekleństwo, bardzo dobrze zarysowane postacie oraz fajne i zróżnicowane misje, od strzelania i obijania mord, po buddyjskie znajdźki i karaoke z laskami. Plus trochę wkurzająca kamera, szwankujące sterowanie i dziwne bugi, ale idzie przymknąć oko.

Ogólnie świetny sandbox z mocnym klimatem, bawiłam się lepiej niż przy Saints Rowach, GTA IV i Mad Maksie. Polecam wydobyć z backlogu jak ktoś jeszcze nie ograł.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Far Cry: Blood DragonŁooo, łooo, łoogień. Bardzo fajna gra.

 

Podobały mi się dialogi i cutscenki, podobał mi się klimat, odniesienia, muzyka, ogólny pomysł i drobne szczegóły... Podobało mi się, że mapka nie była ani za duża, ani za mała. Podobało mi się robienie subquestów z wyczyszczaniem terenu czy ratowaniem naukowców bez bycia zauważonym. Podobał mi się łuk. 

 

No fajna gra, szczerze poletzam.

 

8/10 i poproszę dwójeczkę. Albo najlepiej kolejny świeży spinoff.

 

Jeszcze nie grałem, ale coś czuję, że ta gra to efekt tego gdy utalentowanym devom z ubisoftu da się, przynajmniej relatywną, wolność w tworzeniu. Ten ich najnowszy Primal nie wydaje się bezpiecznym sequelem jak czwórka, może coś ciekawego z tej gry wyjdzie.

Odnośnik do komentarza

 

Far Cry: Blood DragonŁooo, łooo, łoogień. Bardzo fajna gra.

 

Podobały mi się dialogi i cutscenki, podobał mi się klimat, odniesienia, muzyka, ogólny pomysł i drobne szczegóły... Podobało mi się, że mapka nie była ani za duża, ani za mała. Podobało mi się robienie subquestów z wyczyszczaniem terenu czy ratowaniem naukowców bez bycia zauważonym. Podobał mi się łuk. 

 

No fajna gra, szczerze poletzam.

 

8/10 i poproszę dwójeczkę. Albo najlepiej kolejny świeży spinoff.

 

Jeszcze nie grałem, ale coś czuję, że ta gra to efekt tego gdy utalentowanym devom z ubisoftu da się, przynajmniej relatywną, wolność w tworzeniu. Ten ich najnowszy Primal nie wydaje się bezpiecznym sequelem jak czwórka, może coś ciekawego z tej gry wyjdzie.

 

 

Nie popadajmy w skrajności. Gra i tak sprowadza się do wybicia grupy przeciwników i tyle. Ale sama otoczka i klimacik sprawiały, że było to miłe doświadczenie. Plus jest też taki, że gra jest na tyle krótka, że nie zdąży się znudzić.

 

A ten Primal wygląda na kupę [*]

 

Fajny avatar.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...