Skocz do zawartości

własnie ukonczyłem...


Gość Orson

Rekomendowane odpowiedzi

Metal Gear Rising 

 

Dobra przyznaję, trochę nie doceniłem kiedyś tej pozycji, a może raczej niepotrzebnie podzieliłem fun z gameplayu, przez pryzmat czasu, w jaki idzie ją ukończyć za pierwszym razem. Platinum Games ładnie uratowało postać Raidena z MGS2, zrobionego pod publikę i spłaszczonego w "czwórce" na modłę Gray Foxa... po prostu darując sobie cały ten poważny mgsowy patos, a idąc totalnie w młodzieżową i mocno over the top konwencję. 

 

System walki choć prosty i z command listą ubogą nawet na tle takiego God Of War 2, dzięki dopracowanym animacjom, oraz dynamice sprawia mega satysfakcję. Blade mode i finiszery Zandatsu nie nudzą nawet po setnym odpaleniu. 

 

giphy.gif

 

To jak kroi się na 1000 pieces praktycznie wszystkich przeciwników, albo odstawia Raidenem akcje zarezerwowane dotąd wyłącznie dla cut scenek w MGS4 wypada po prostu cudownie. To co czasem zawodzi to przede wszystkim parry, które ze względu na konieczność wychylania analoga w stronę przeciwnika nie zawsze zdaje egzamin, przez wariującą kamerę, która czyni tę pozycję idealną do potyczek 1v1, ale już niekoniecznie z grupą przeciwników. 

 

Trochę szkoda też, że wzorem Devil May Cry, czy wspomnianego Goda II Platinum nie zdecydowało się na płynne zmienianie broni w czasie walki, co zawsze pozytywnie wpłynęło by na rozbudowanie listy zagrań, a kółko poza stealth killami praktycznie nie jest wykorzystywane w czasie walki, np. w formie dashów. 

 

To czym gierka jednak stoi najbardziej, to świetne walki z bossami. Pierwszy boss w prologu i akcje jakie gra tam serwuje, to po prostu esencja szaleństwa tego studia i łamania zbędnych praw fizyki. Final bossa spokojnie zaliczam do najwredniejszych (pipi)i, z jakimi miałem kiedykolwiek do czynienia w gierkach video (serio nawet przereklamowana Alma z NGB/ Sigma 1 na Way of The Ninja była mniej w(pipi)iająca). 

 

Sporo do ich zayebistości dodaje muzyka, która w przypadku najlepszego bossa autentycznie nie pozwoliła mi na podjęcie decyzji o wcześniejszych pójściu spać, do czasu skopania jego dupska. :banderas:

 


 

6h czystej growej zayebistości i najlepszy MGS od czasów Snake Eatera. 9-/ :fsg:

Odnośnik do komentarza

Sorry, nobody, ale jak Ty masz takie zaległości i w końcówce 2016 roku przechodzisz MGR to ja chyba przestanę brać Cię za prawdziwego gracza.

 

A to nie ty przypadkiem w 2016 ogrywales dopiero (pierwsze) girsy?

 

 

 

A tak, to ty

Gears of War Ultimate - Koniec z hejtowanie pudzianów - grało mi się zaje.biscie! No takiego mięsistego gunplayu to szukac ze świecą, rzadko się zdarza. Do tego klimat, klimat i jeszcze raz klimat, swietny design locustów (choc mała róznorodnosc), budujący atmosfere soundtrack, delta squad i przehói RAAM. Prócz małej ilosci bossów i nie mozliwosci przyspieszania codeców nie mam właściwie do czego się przyczepic  - jak żałuje że nie pokusili sie o pelnoprawny remake dwóch nastepnych czesci, ale trudno i reszta czeka juz na dysku. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Gość DonSterydo

Chciałby zobaczyć jak ktoś ogrywa wszystkie sztosy na bieżąco. Chyba tylko ludzie kupujący jeden sprzęt na generację byliby w stanie coś takiego wykręcić, chociaż na pastgenach to i z tym byłby problem jak ktoś lubi różne gatunki gier.

Odnośnik do komentarza

Chciałby zobaczyć jak ktoś ogrywa wszystkie sztosy na bieżąco. Chyba tylko ludzie kupujący jeden sprzęt na generację byliby w stanie coś takiego wykręcić, chociaż na pastgenach to i z tym byłby problem jak ktoś lubi różne gatunki gier.

Ile tych sztosów rocznie wychodzi? Z max 5?

Mowie tu o dużych konsolach.

Odnośnik do komentarza

W tym roku ograłem 11 gier z tego roku i jeszcze widzę kilka tytułów do których muszę przysiąść, ale faktycznie da się na spokojnie ogarnąć jak się nie ma żadnych backlogów.

 

Taaa, 5 XD

Ja w tym roku może z max 6 widzę gier wartych przejścia.

Wal.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...