Skocz do zawartości

własnie ukonczyłem...


Gość Orson

Rekomendowane odpowiedzi

True ending był?

Oczywiście :).

 

A elementy point'n'click jak tam, wymagające? Szło się zaciąć?

Może w jednym miejscu, bo było dużo takich samych elementów gdzie trzeba było kliknąć ten właściwy. Ogólnie zagadki są dość proste i logiczne, a jednocześnie na tyle skomplikowane, by nie obrażały inteligencji. Przedmiotów w jednym momencie jest maksymalnie może z 5-6, wszystko odbywa się w zamkniętych odizolowanych od siebie etapach.

Odnośnik do komentarza

Rayos

 

 

O ja pier,dolę nie miałem pojęcia, że to tak wyglądało O_o. Teraz te dialogi mają sens. Na Vicie to była najdziwniejsza zagadka, jej rozwiązanie zajęło może z 10s. Wystarczyło klikać tylko parę cyferek w czymś co niby przypominało sudoku, ale nie wymagało żadnego myślenia.

 

Dahaka Novel mode wolałem. Adventure klikałem jak trafiała mi się 3 lub 4 linijkowa kwestia a ja przewijałem do przodu wciskając "X" i omijałem w ten sposób pierwszą lub pierwsze dwie linijki, bo w ten sposób mogłem ją przeczytać jeszcze raz w całości.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

FAST RACING RMX - skonczylem tzn zaliczylem na podium kazdy event kampanii na easy/medium/hard, calkiem zacna gierka z fajnym pomyslem na sciganie - nasz pojazd ma dwa tryby/fazy odpowiadajace kolorowi (niebieski lub pomaranczowy) i umiejetnie trzeba przelaczac te tryby by speedboosty porozrzucane na trasach zaliczac w zgranym kolorze (w niebieski boost wjezdzamy z niebieska faza i analogicznie), niepowodzenia rowna sie spowolnieniem jazdy, sukces to przyspieszenie

+

duza ilosc tras

niesamowite uczucie predkosci

wymaga skilla i treningu by wykrecac swietne czasy, na niektorych trasach sa tez przerozne przeszkadzajki

1080p i 60fps, bardzo fajna oprawa graficzna, swietny efekt przyspieszenia

lokalne multi nawet do 4 graczy

wpadajace w ucho elektryczne brzmienie sciezki muzycznej

-

niektore trasy projektem sporo gorsze niz inne, ewidetnie poszli w ilosc, a nie jakosc

bardzo malo trybow zabawy

glowny tryb kampanii to zaliczenia w 5-6h

online prymitywny, dolaczanie do gry znajomych to jakis zart

oprawa bardzo przyjemna ale otoczenia tras przy blizszym przyjrzeniu nie powala, nie jest to absolutnie podziom w hd z ps3 czy nawet w2048 z vity

 

udany future racer z potencjalem na bycie swietnym, gdybym tytul byl w pelnej cenie pewnie wyzej niz 7 bym nie dal ale majac na uwadze, ze to tak na prawde ekskluzywny indor robiony przez 5 osob w smiesznej cenie 80zl daje mocne 8/10. Mimo wszystko boli, ze za gierke nie odpowiada studio z wiekszym budzetem i iloscia osob

Odnośnik do komentarza

Persona 5

 

Wczoraj ukończona (85h40min). PIĘKNA GRA. Krótko, bo nie ma co się rozpisywać. Odsłona która jest pozbawiona wad poprzedniczek. Lepszy klimat niż dziecinnej #eloelopotańczmyrazem czwórki. Bardziej mroczna odsłona, bardziej dorosła, fabularnie bliżej trójki, więc dla mnie ogromny plus. Dungeony rozbudowane, przyjemne i co najważniejsze pozbawione monotonności. Do walk powróciły negocjacje z Shadowami z Persony 2. Świetna sprawa. Grafika (szczególnie design i efekty), muzyka(!!!), japoński voice-cover - CUDO. Same zalety, nie widzę wad (jestem wielkim fanem serii = moja opinia jest łajno warta), dziękuję, pozdrawiam, kurtyna. #idęodpalaćng+ :lapka:

 

10/10

Edytowane przez ireniqs
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
No nieźle.
 
 

PES 17(PS4Pro)
 
 
 
Grafika: 8-
 
+ obraz
+ płynność
+ animacja zawodników i fizyka kolizji (wyraźnie lepsza niż w nowej fifie)
+ wygląd twarzy (nie jest to nie wiadomo co, ale jednak nie ma konkurencji)
+ wykonanie trawy na zbliżeniach
+ w miarę deszcz
 
 
 
- brak animacji włosów zawodników (PES3 kosi to z miejsca)
- brak śniegu (w PES 5 był)
- brak animacji ubioru (w NBA2K jakoś dało się zrobić)
- pot czy krople deszczu już nie spływają tak efektownie po twarzy jak w PES 16
- grafa jest bardziej sterylna niż w PES 16
- słabe oświetlenie (MGS5 jest na tym samym engine a jakoś kosi konkretnie)
- wykonanie widowni nadal na niskim poziomie
 
 
 
Dźwięk: 6
 
 
+ w miarę kawałki w menu
 
- komentator (jedyne co dobrze robi to darcie mordy w postacie wypowiedzenia nazwiska po efektownych strzałach danego zawodnika)
- brak solidnych przyśpiewek kibiców (jest gorzej niż w PES 16 a w porównaniu z takim WE6 to co teraz mamy, jest na pograniczu dna)
- brak wyboru komentarza japońskiego (to jest nieba a ziemia w porównaniu z angielskim)
 
 
 
Grywalność: 9-
 
W odróżnieniu od nastawionego na atak, drybling, grę skrzydłami PES 16 tutaj mamy tytuł nastawiony na grę kombinacyjną. Rozgrywka wydaje się wolniejsza i do tego obrona solidna ze świetnie broniącymi bramkarzami.
 
 
+ Miód słowo zdecydowanie obce dla serii fifa, tutaj wręcz wylewa się z ekranu :)
+ tryby gry
+ różnica w poruszaniu zawodników jest niesamowita np. taki Ibrahimovic, Robben, C. Ronaldo, Messi, Neymar to niemal kopie swoich rzeczywistych odpowiedników a nie jak u konkurencji zestaw kołków do biegania ;). Tutaj poruszanie się nimi to czysta przyjemność.
 
 
- atmosfera spotkanie trochę odstaje bo wiadomo kibice, komentarz, brak flar na stadionie itp. nie powala i tutaj fifa ma przewagę, ale i tak nie dużą
- oczywiście licencje, teraz to nawet pełnego składu Polski nie ma, a o graniu Lewandowskim w tej części możemy zapomnieć
- brak Bayernu :lol:
- brak możliwości wyboru kamery custom w mayclub
- zdobycie zawodników legend to patologia baa mało tego i tak trzeba im poprzerabiać statystki bo Konami uznała, że większość z gwiazd to średni zawodnicy :lol:
 
 
 
Ogólnie: 8
 
 
Jest to na bank od PES 6 jedna z najlepszych części serii, chociaż wyżej minimalnie z tych ostatnich części cenię sobie jednak PES 16.
Dla fanów piłki nożnej mimo swoich wad ten tytuł to obowiązek bo przyciąga do ekranu jak magnez.
Zdecydowanie polecam bo to też jedna z lepszych gier generacji.
 
 
 
 
 
Edytowane przez Kyokushinman
Odnośnik do komentarza
Nier Automata (PS4Pro)
 
 
 
Grafika: 7
 
Obraz ostry i czysty, pozbawiony defektów, do tego płynne 60fps przy 1080p. Na plus jeszcze w miarę oświetlenie.
Lokacje natomiast są ubogie w detale, ale z pomysłem np. świetna pustynia czy wesołe miasteczko. Tekstury słabe a sama woda wygląda jakby ją dosłownie prąd kopnął    :lol:
Wykonanie postaci to poziom gier z poprzedniej generacji.
Jednak w porównaniu z pierwszym Nierem gra nie ma na tej generacji czego się wstydzić, bo w żadnym wypadku nie jest graficzną dramą a tylko średnio wyglądającym tytułem.
 
 
 
 
Dźwięk: 9+
 
 
Znów podobnie jak w poprzedniczce majstersztyk, jednak teraz w odrobinę innych klimatach. Voice acting również na bardzo wysokim poziomie, mimo wszystko tych co podkładali głos w jedynce, Automata nie jest w stanie przebić.
 
 
Kilka według mnie lepszych utworów:
 
 
Zajabongo    :)
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Kilka jeszcze w spoilerze.
 
 
 
 
 
 
Grywalność: 8
 
 
Tradycyjnie zacznę od systemu walki, który jest o wiele lepszy niż w jedynce, powiedzmy takie 7+ i widać jak na dłoni, że nad nim pracowali goście z Platinum. Na początku może wydawać się zbyt prosty, jednak poprzez ulepszenie umiejętności można coś tam sobie kombinować tzn. trzaskać juggle itp. Broni co prawda nie ma dużo, jednak sprawują należytą rolę. Jedna poręczna do szybkich ciosów a druga ciężka do wolnych, ale ze sporym powerem uderzenia. Wykorzystywać można także pada tzn. broń dystansową, która np. napierdziela gradem pocisków itp. W grze dostępne jest także dla jednej z postaci hakowanie (taka gierka ala Galaga), które na początku może wydawać się nudne jednak z biegiem czasu zaczyna się je doceniać bo potrafi zabrać sporo energii z przeciwnika. Fajnie sprawdza się także stosowanie uniku podczas ataku przeciwnika, spamując go można sobie sporo ułatwić rozgrywkę. W tytule tak naprawdę jest masa ułatwień i dla osób którzy chcą sobie przejść bez wysiłku grę mogą na łatwym poziomie wybrać jakby support tzn. auto fire, auto unik itp. Do tego wbijanie platyn za kasą u sklepikarza    :lol: Baa nawet podczas pewnych napisów końcowych gdy nie dajemy radę możemy podłączyć konsole do neta i prosić o pomoc. Jednak trzeba przyznać to wyzwanie cholernie trudne jest do zaliczenia samemu.
Starcia z bossami są dobre, ale bez jakiś większych rewelacji. Tak naprawdę jeden tylko był na, że tak powiem wysokim poziomie. Mowa oczywiście o:

pewnej damie w parku rozrywki    :lol:

Główne postacie to zupełnie co innego, ponieważ nie da się ich zapomnieć. Są to androidy 2B i 9S. Pierwsza to doskonale wyszkolona w walce i seksowna, wręcz urzekająca, ale nie tylko urodą bo także swym głosem, stawiając sobie tylko i wyłącznie jeden cel tzn: wykonać zadanie. Drugi emo chłoptaś, to postać nie tak doświadczona w walce, bo w obrębie androidów jest odpowiedzialny za zwiad oraz hakowanie. Charakteryzuje go także spora ciekawość dotycząca maszyn, istnienia i ludzi. W grze:

Mamy także 3 bardzo ważną postać fabularną. Jest nią android o ksywie A2. To też seksowna laska, ale zupełnie inna z charakteru niż ta dwójka. Jest bardzo cwana i wybuchowa. Więcej nie pisze to trzeba zobaczyć.

 
 
Fabuła a raczej Fabuła.
Znów ten gościu to zrobił hehe tzn. roz(pipi)ał na kawałki system!   :banderas:
Zamiast Kojimy teraz mamy Taro Yoko!    :)
Jakby ten człowiek był odpowiedzialny za np. FFXV to nie byłoby narzekań, niepokrytych oczekiwań. Ryo piał by z zachwytu a ja bym, w końcu przeszedł jakieś FF.
 
Nie chce tutaj za bardzo zdradzać powiem tylko tyle.
Początek chociaż dobry w żadnym stopniu nie nastawia grającego na szokery.
Mówiąc początek mam na myśli part 1 i 2    ;)

Bo to co się odpierdala w part 3

To Fabularne Mistrzostwo Świata!!!!!!!!!!!    :obama:    :banderas: 
A co z Hideo? Już się raczej nie pozbiera bo Taro przerósł go kilkakrotnie.
Natomiast sam klimat chociaż inny niż w jedynce, że tak powiem bardziej blaszany, to też na bardzo, ale to bardzo wysokim poziomie.
 
 
 
Podsumowując:
 
- ubogie lokacje
- tylko średnia grafa
- różnorodność przeciwników nie powala
- znacznik głównej misji na mapie jakiś taki ch**owy 
 
 
 
Fabuła!
Muza!
klimat
postacie
 
 
 
Ogólnie: 8
 
 
Świetna, bardzo dobra gra.
Strasznie polecam, szczególnie osobą, którzy szukają w grach przede wszystkim od(pipi)anej historii.
Ja chciałbym dać wyższą ocenę, ale mój system nie pozwala.
Edytowane przez Kyokushinman
  • Plusik 3
  • Minusik 7
Odnośnik do komentarza

Leci minus, fajnie ze sie kolega rozpisal ale to co ten KRYTK GROWY tu odwala to poprostu zenada. Mimo ze kocham Automate szanuje osoby, ktore ograly i im sie nie podobalo, szanuje osoby, ktore wytykaja wady, nawet jak ktos ogra prawilnie i wystawi 5/10 to jego wola, ale ku.rwa mac to co sie tu odpyerdala przechodzi ludzkie pojecie.

 

Typie, przeleciales gre na easy, ok, nie kazdy musi sie meczyc z poziomem trudnosci, kazdy gra jak chce, ale nie pisz tu o klimacie i grywalnosci jak podczas calego przejscia nie zrobiles zadnego questa, nie zebrales wszystkich podow, przez co guwno za przeproszeniem z systemu walki widziales, nie ulepszyles ZADNEJ BRONI KU.RWA NA MAX LEVEL co zwieksza ilosc combosow, ruchow i otwiera nowe mozliwosci, dodaje historyjki powiazane z jedynka.

 

Do tego grales w jedynke a nie zrobiles zadnego questu

Emila

, jedyny Twoj kontakt z nim to wiadomo, sklepik. Wypowiadasz sie o walkach z bossami, gdzie wszystkie dodatkowe ominales i olales.

 

No nie wiem co powiedziec, moze przesadzam ale irytuje mnie wystawianie ocen i recenzji jak sie gra tak jak wyzej.

 

WR4G5jj.png

 

Dobrze ze mozna trofki kupowac bo widac kto jak gra w gierke.

Edytowane przez Velius
  • Plusik 3
  • Minusik 2
Odnośnik do komentarza

@Velius

 

System walki to ja po godzinie gry wiedziałem jaki jest. 

Jestem mega fanem Ninja Gaiden Black i do tej gry wszystko porównuje.

Przy niej to co jest w Nier Automata to max 5/10. Jak widzisz dałem dużo więcej bo aż 7+.

A powinno być niżej bo za mną wszystko z serii Souls, platyna w Nioh, BB, pozaliczane DMC, Bayo, Rising itd. na dodatek jestem mega fanem bijatyk takich jak Virtua, Tekken czy Street oraz za mną 15 letni trening Kyokushin itp. Wiec chyba coś wiem o systemie walki, tym bardziej, że dla większości recenzentów system walki jest średni. A ty go bronisz jakby to nie wiadomo co było  :facepalmz:

Grałem na normal bo po co mam się pocić jak tylko i wyłącznie główna fabuła mnie interesuje. 

Myślisz, że jakbym pozaliczał wszystko na 100% to dałbym grze więcej? Niestety, ale nie.

Ja nie jestem osoba co daje ogólnie 9 czy 10 za samą fabułę czy muzykę :reggie:
Takie gry zdarzają się raz na dekadę.
 
Ocena Automaty jest w(pipi) dobra wiec się nie smuć.
Edytowane przez Kyokushinman
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Muza jest do(pipi)ana konkretnie w tej grze. 

Jedyny jej konkurent na tej generacji to osty z Killer Instinct.

 

Oraz Everybody's gone to rapture, hotline miami 2, bloodborne i wiele innych. Było dużo dobrej muzyki w tej generacji, co cieszy, bo dobry soundtrack i udźwiękowienie (te ryki silników w driveclub <3) o wiele bardziej potęguje wrażenia i zapada w pamięć niż dopracowana grafika. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

 

O ku.rwa ale ta muzyka jest ulana w ch.uj :obama: Te dwa ostatnie kawalki to tylko wyjatek od reguly czy reszta ost tez jest taka zayebista?

reszta też jest zayebista, najlepszy soundtrack generacji

 

 

w historii gejmingu* :pope: a i tak nie dał na pierwszy ogień najlepszych tracków. 

Odnośnik do komentarza

For honor

 

Kampania to typowy trening przed multi i to w sumie fajny tylko w 1/3 gdzie w pierwszym rozdziale pojawiają się dylematy moralne itp a im dalej tym gorzej. Trzeci rozdział to zidiociały skrypt gdzie każdy twój ruch musi być zrobiony tak jak gra Ci każe albo nara. Multi przyjemne i wymaga skilla chodź mam wrażenie, że niektóre klasy są niezbalansowane co na gre multi jest poważnym zarzutem. Po zebraniu jeszcze trzech osób grało się naprawdę kozacko i emocje były a tryb 1 vs 1 też potrafi sprawdzić umiejętności. 4-/6 bo ciągle jest ochota na grę.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...