Skocz do zawartości

Alien Cinematic Universe


MaiorZero

Rekomendowane odpowiedzi

Dla mnie też 7+ najnowszy Obcy. Takie połączenie wszystkich części plus coś z jakby z Dead Space. Mi się pdoobało, lepsze o wiele niż Covenanty i inne twory. Prometeusz kiedyś wydawał się sraką, ale w porównaniu z Covenantem to super film i z perspektywy czasu za ostro go oceniłem.

 

Teraz pora na film z Obcym w stylu Aliens, czyli sieka plus marines ze sprzętem.

Odnośnik do komentarza

Rzeczywiście warto iść do kina. Pierwszy raz od pewnie lat 80., człowiek może być zadowolony z tej serii. Niektórzy mogą się przyczepić, że za bardzo żeruje na innych, lepszych odsłonach, ale mnie się podobało. Może ten początek trochę nieco przymulasty i obsada - poza wiadomo kim - raczej do zapomnienia, ale jako całość, to się spokojnie broni.

Odnośnik do komentarza

Wczoraj byłem w imaxie i po tym całym hajpie spodziewałem się czegoś dużo ciekawszego. Film typowo spłycony do akcyjniaka dla mas, powala ilość głupot kiedy główni bohaterowie JUŻ PRAWIE umierają ale w ostatniej sekundzie udaje im się wyjść z opresji niczym MacGyver rozbrajający bombe XD Horrorem to bym nawet tego nie nazwał, ani razu nie poczułem jakiegoś napięcia czy strachu, ale może to też przez atmosferę kina. Wizualnie i dźwiękowo za to bardzo spoko i widać przynajmniej na co poszedł budżet, nie jak w innych dużo droższych produkcjach. Naciągane 6+/10

  • Plusik 5
Odnośnik do komentarza

Dobra odsłona. Brakowało już od dawna takiego horroru w kosmosie. Dużo daje muzyka i efekty dźwiękowe. No i obraz stylizowany na kino lat 80tych też dorzuca cegiełkę. Co do fabuły, wkurza ta banda dzieciaków, tylko Rain i Andy dają radę. Jeśli kilka naprawdę zajebistych scen które dzięki efektom dźwiękowym w kinie robiły wrażenie. Jest też trochę głupot i niesamowitych fartów bohaterów.

Pamietam że któraś aktorka mówiła że w filmie jest obrzydliwa scena. Domyślam się o co mogło chodzić, ale litości. To już w Przymierzu były mocniejsze sceny. Gore jest na dość standardowym dla serii poziomie.

No i te ostatnie 10 minut. Jakby nagle 

Spoiler

do scenariusza wtrącił się Ridley Scott i kazał wrzucić te swoje pomysły rodem z Prometeusza i Przymierza, bo ta hybryda co się pojawiła z gęby podobna była do Inżyniera.

Gdyby końcówka była inna mogło być  jeszcze lepiej.

Takie solidne mocne 7, które można śmiało umieścić za trzema pierwszymi odsłonami.

 

Ale w następnej części to poproszę o colonial marines.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Fede Alvarez będzie miał ręce pełne roboty, jeśli chce pozostać w ,,reżysersko-scenariuszowym" obiegu w Uniwersum Alien/AvP. Rzekomo Fox (a raczej Disney) ma prosić go o stworzenie jakiejś części filmowej z Predatorem i Obcym, gdzie maszkarony te wystąpiły by razem w jednym dziele. I nie wiadomo czy chodzi o jakąś kontynuację serii AvP, czy o jej reboot, albo o jeszcze coś innego, bardziej zbliżonego do horroru, czy makabry i gotyckiego kina grozy. Taaaa, z chęcią obejrzę coś a'la Spin-Off do Prometeusza autorstwa Alvareza, jako film skupiony tylko i wyłącznie na Inżynierach - tej rasie proto-ludzi z ,,Promka" właśnie, i tu widziałbym właśnie gatunek około-horrorowy,  zważywszy na to 

Spoiler

jak przerażającą i obrzydliwą istotę, jako miks DNA Xenomorpha, człowieka i Inżyniera widzieliśmy w ostatnim akcie "Romulusa". To mogło by się udać.

 

 

19 godzin temu, Ken Adams napisał(a):

Bylo cos w trakcie / po napisach koncowych Obcy Romulus? Musialem sie zawinac i jestem ciekaw teraz

 

Szkoda wielka, ale co raczej spoilerem nie będzie gdy to napiszę: scen/sceny po napisach końcowych lub w ich trakcie w tym filmie nie było. W sumie to dobrze, bo będzie przynajmniej większy suspens typu: ,,co tam Alavarez tym razem nam przygotuje za jakiś czas".

Odnośnik do komentarza

Zrobiłem szybki rewatch Prometeusza i Przymierza, bo biore się za komiks ktory jest kontynuacja. Prometeusz jeszcze ujdzie, ale Przymierze dobitnie pokazuje, że efekty praktyczne > chujowe cgi.

Ten mały alien tragiczny i jeszcze te dwie głupie pindy co sie wyjebaly obie na tej samej plamie krwi jak w jakiejs kreskowce :gayos: No niesmak jeszcze wiekszy jak sie widzialo niedawno Romulusa.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Romulusa a.k.a. ,,Romka" obejrzałem po raz drugi; Dolby Atmos 4K, sala Dream, Helios. I mogę powtarzać to do znudzenia: scena otwierająca tej wybitności Alvareza (w której nie zabrakło nawiązań operatorskich do "Evil Dead"), to jak technicznie i pod względem budowania napięcia, atmosfery czegoś ,,niewiadomego", jakiejś grozy i ,,zatracenia", które się zbliżają, została ona dla tego filmu zbudowana, jak poprowadzona... WoW! - przejdzie to historii kina; tak samo do historii, ale na pewno nie całej kinematografii czy nawet gatunku a raczej serii Obcego w ogóle przejdą 

Spoiler

pierwsze słowa, i to przez kogo, a raczej co, wypowiedziane przez kogokolwiek w filmie: chodzi o korpo-bełkot płynący z głośników/węzła komunikacyjnego placówki na której znajdują się główni bohaterowie. Nie pamiętam co słowo w słowo powiedziano, ale wypowiedział to ktoś z obsługi placówki, czyli rzecz jasna korporacja rozdaje karty, to ona trzyma postaci w uścisku wyzysku i w pośredni sposób wymusza ich decyzje, a zatem kładzie pierwsze cegiełki pod budowę fabuły. WY - stare dobre, korporacyjne s******y. xD. Co do kreacji ,,Andy'ego", Androida załogi - to najlepszy ,,organizm syntetyczny" całej franczyzy w całej jej historii - najlepiej poprowadzony, najwłaściwszy aktor do tej sylwetki ze scenariusza, plus cudowna gra aktora: umiejętność okazywania ,,syntetycznych" emocji i postawy, które powinien według ogólnej wizji reżyser naśladować Android bazujący na fizjo i zachowaniu, emocjach etc. człowieka. A co do starszej wersji Syntetyka WY, Rooka pochodzącego z Uniwersum z tej samej linii produkcyjnej, co Ash z pierwszego ,,Obcego" Scotta z 1979 roku: wygląd CGI/Motion Capture twarzy Rooka momentami, w niektórych scenach przekraczał ,,paradoks doliny niesamowitości", i było to lekko niesmaczne, choć to jak rola Rooka dla fabuły i budowy treści do Uniwersum została napisana i jak odtworzona zasługuje na duże brawka i podziw - wypadło to nieźle. 

 

Po drugim seansie wciąż ,,Romka" oceniam na: 9/10.

 

Odnośnik do komentarza
W dniu 30.08.2024 o 23:54, Shen napisał(a):

Zrobiłem szybki rewatch Prometeusza i Przymierza, bo biore się za komiks ktory jest kontynuacja.

 

Nie jest. A przynajmniej nie "oficjalnie". Tutaj spis kanonicznych treści:

 

https://alienanthology.fandom.com/wiki/Alien_Universe_Timeline

 

Reszta to fanfiki na licencji czy mity i legendy, jak zwał, tak zwał. 

  • Dzięki 1
  • beka z typa 1
Odnośnik do komentarza

Film filmem, ale oprócz samej fabuły, dość dobrze napisanych postaci, klimatu, odpowiedniej atmosfery etc., "Romulus" miał też w swoim ,,mięsku treści" ciekawe easter-eggi. Jednym z nich było 

Spoiler

nawiązanie do prawie każdego filmu z Sagi Alien, w którym to pojawił się ,,drinking bird". To w ,,Romku" właśnie zauważyłem tą ozdobę/zabawkę w formie ptaka nachylającego się ciągle do szklanki z wodą, co było właśnie tym nawiązaniem. Wcześniej ten ,,fant" pojawił się w ,,Przymierzu", które niedawno w UHD oglądałem. Na pewno był w pierwszym Obcym z 1979 roku i chyba jeszcze w Prometeuszu. Dość prosty easter-egg spajający całą Sagę, no i z lekka nostalgiczny.

 

Drinking_Bird_USCSS_Covenant_film.png.2b7be0afb65b97aa81925c732ffe192e.png

 

P.S. Scena na stacji Romulus i Remus, gdy Andy i Rain strzelali z potężnych działek/spluw na jakieś dziwne pociski, to nie jest czasami nawiązanie do "Aliens: Colonial Marines"? Ta siekanka z broni w kierunku Xenomorphów wyglądała potężnie, świetnie zrealizowana.:banderas:

 

 

 

Edytowane przez JaskinieTerrigenoweMarvela
Odnośnik do komentarza

Wracając jeszcze do tematu, oto spis kanonu podzielony na tiery od kanonicznych, po kanoniczne z błędami, aż po mity i legendy z baru:

 

https://roguereviewer.wordpress.com/2020/10/12/defining-canon-in-an-alien-world/

 

Stworzony przez konsultanta marki dla Fox. 

 

A to timeline podzielony na konkretne segmenty, gdyby kogoś interesowały tylko konkretne media albo np. tylko historię związane z Obcy Izolacja:

 

https://xenomorphtimeline.com/

 

Fajne rzeczy jak ktoś chciałby nurkować po uniwersum z sensem

  • Plusik 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...