Skocz do zawartości

The Last of Us


fightclub87

Rekomendowane odpowiedzi

Whoa - gra skończona. Właśnie lecą napisy końcowe :) Na 100% wskakuje na listę moich ulubionych gier. Już wcześniej o tym pisałem że to nie słodko pierdzący Uncharted i dochodzę do wniosku że stanowczo wolę właśnie takie gry jak TLoU.

Dojrzała, świetna fabuła, idealnie imo wyważony gameplay + elementy grozy i zaszczucia. No i ta świetnie pasująca do klimatu muza.

Patrząc też na wszystkie lokacje to nie zdziwił bym się jakby Naughty Dog wzięło się następnym razem za jakiś sandbox.

 

LOL - trofiki za przejście gry nie wpadły...

Edytowane przez Kyo
Odnośnik do komentarza

Hard, 20:31:22 - lizałem ściany, nie śpieszyłem się i starałem się oglądać całe etapy - i tak w parę miejsc nie poszedłem - na szczęście gra nie ma żadnych durnych strzałek które pokazują gdzie iść.

 

BTW: Nawet statystyki wiedzą że grę skoczyłem a trofek nie ma :(

 

 

 

end.jpg

 

 

Sorry za jakość - robione na szybko telefonem.

Odnośnik do komentarza

Dobra, to jest jakieś powalone xD Wczytałem "ostatni etap" poprzez jego wybór z menu, przerwałem filmiki i go skończyłem przerywając też napisy końcowe i wpadły dwa trofea - za normalny i hard WTF a gdzie za łatwy trofka? :D

 

E: Walić... to nie ma mój łeb i nie dzisiaj - po skończeniu gry muszę się zrelaksować jakoś... (%)

 

E: Odpaliłem znowu ostatni etap poprzez wybór rozdziału, wybrałem poziom łatwy, tym razem skończyłem bez przerywania i brakująca trofka za zaliczenie łatwego też wpadła.

Edytowane przez Kyo
Odnośnik do komentarza

Taka mala rzecz, ale podczas skradania sie w jednym z etapow, Joel zawolal Ellie zeby trzymala sie blisko niego, po czym ona podbiegla do mnie jak przylegalem do kanapy i nagle Joel zmienil pozycje na taka

 

IMG_0177.jpg

 

Kurde to jest maly szczegol a jara mnie strasznie. Potem nie raz jak bylem blisko Ellie to w takiej pozycji kucali, ale w tym jednym momencie Joel ja zawolal. Po prostu wow.

 

Jak na razie czolowka generacji i czuc ze gre robil team od U2 a nie U3.

Odnośnik do komentarza

hehe kocham crafting w tej grze...nasi towarzysze i zabici wrogowie mają amunicji na pęczki ale się nią nie dzielą, poszukuje szmaty do koktajlu mołotowa, a w każdym domu i w każdym pokoju pełno starych zasłon i obrusów, nie mam czym bić przeciwników...kij z tym, że wszędzie pełno stołów i krzeseł :D Nie no... w zupełności mi to nie przeszkadza ale tak sobie teraz pomyślałem, że to z leksza śmieszne :P

 

btw domby z gwoździami rocks, jedynie tego używam z broni miotanej. Co do broni palnych zawsze mam dylemat jaką i w jakim zakresie polepszać...jakieś rady? Z umiejętności Joela postanowiłem się skupić na zdrowiu i ostrzach

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Co do broni palnych zawsze mam dylemat jaką i w jakim zakresie polepszać...jakieś rady? Z umiejętności Joela postanowiłem się skupić na zdrowiu i ostrzach

Ja dotychczas kupiłem jedną kabure na mały pistolet (idzie szybko zmieniać broń) oraz min. lunete do tego karabinu myśliwskiego. Teraz to taka snsjperka, pięknie headyshoty wchodzą. Zapomniał bym o łuku, polepszylem szybkość naciągania. Dobra broń na klikaczy, bo cicha i skuteczna (jeden strzał w głowę).
Odnośnik do komentarza
Gość _Milan_

najwazniejsze bronie to łuk, strzelba, snajperka, i rewolwer.

Przy czym ja łuku nie powerupowałem bo jak pokazała scena polowania nawet gołym można wymierzyc, a ze jest do cichego zabijania szybkosc jest niewazna.

Odnośnik do komentarza

w ogóle fajnie, że na hardzie na prawdę premiowane jest skradanie...np fragment z dema z gow:a...demo przechodziłem na normal i bez problemu udało mi się je skończyć sposobem na rambo czyli wystrzałem całą amunicję i chyba 2 dobiłem atakami fizycznymi. W fullu na hardzie podchodziłem do tego momentu 10 razy...nie było opcji by to przejść sposobem "na wojnę".

 

btw...nie wiem przy psiaki to specjalnie robią czy nie...ale im dalej tym lepiej i ładniej....niesamowita gra...nie będę się bawić w to czy to GOTY czy GOTG ale nie dziwię się ocenom 10/10...ktoś powie, że maxa powinna zgarnąć gra idealna i przełomowa, a tLoU taką nie jest (ani nie jest przełomowa, a AI często robi błędy). Zgoda...ale recenzenci od kilku lat mają taki system ocen, że praktycznie każda lepsza gra zgarnia 8 lub 9 na 10. W takim rozrachunku tLoU faktycznie zasługuje na 10/10. Jeśli jej dać 9/10 to wiele gier powinno mieć z miejsca obniżoną ocenę o jedno lub dwa oczka w tych czasopismach.

Edytowane przez Ficuś
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Zgadzam się, doszedłem właśnie do jesieni i na razie stosując taką metodologię 10/10 spokojnie, jest wyraźnie całość lepsza niż gry oceniane na 9/10 - klimat, grafa (framerate momentami kuleję oczywiście, ale bardzo rzadko przeszkadza to w walce np), gameplay. Dialogi i udźwiękowienie to cytując M.Borka "zupełnie inny poziom", aż żałuję, że pierwsze 2 godziny grałem z PL dubbingiem - Joel i Ellie po polsku są na pewno profesjonalni i dobrze oddają postacie, ale do angielskich odpowiednikó jednak im brakuję troche.

Odnośnik do komentarza

Wooow, kto tu mówił, że początek jest słaby? Toż to Dead Risingi, Islandy itd. mogą się schować w szafie. Kozak! Uczucie stłamszenia, paniki, beznadziei, plus świetnie w pięciu minutach zawarta więź bohaterów prologu. Aż się wzruszyłem. Lecę dalej, na hardzie oczywiście.

Odnośnik do komentarza

prolog jest genialny!!! emocjonalny do szpiku kości, wolę to niż np nudne wspinanie się po wagonie z początku u2, pomimo tego, że były wtedy zapierające widoczki. co do frameratu - mi ta gra śmiga praktycznie tak samo płynnie jak Uncharted3 - czyli raz na ruski rok spadnie animka do 25fps na chwilkę by potem dalej trzymać 30fps. Całkowicie to akceptowalne patrząc na to jak chodzą inne gry i jak tLoU się prezentuje.

 

Angielski dub jest FENOMENALNY, a Ellie bije na łeb dziewczynkę z Walking Dead - tamta była taka ckliwa, wręcz przesłodzona, a tutaj mamy 14 letnią smarkulę co kur.wuje, ma ciętą ripostę, jest niepokorna, umie o siebie zadbać, a jednocześnie bardzo ludzka i dziecinna. Jej dow(pipi)y suchary miażdżą, albo cała scenka z tego słynnego fragmentu z zajawek gdy z Joelem jadą autem i słuchają muzy z kasety. W ogóle dialogi w tej grze to mistrzostwo świata - wreszcie nie są takie przesłodzone, wręcz teatrzykowe czy komiksowe jak w wielu grach

Edytowane przez Ficuś
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

błagam zmień - do mnie najlepszy dubbing angielski na tej generacji. A w polskim może aktorzy podkładający głos za Joela i Elly dają radę ale reszta to tragedia. Do tego będziesz mieć problemy z głośnością bo ponownie(nie wiem który to już raz) polski dubbing jest często ledwie słyszalny na tle efektów otoczenia

Odnośnik do komentarza

Krzywdę sobie robisz grając po polsku. Angielska wersja jest jedną z najlepiej (a może i najlepiej) zagranych przez aktorów gier. Jeśli Troy Baker i Ashley Johnson nie dostaną za to nagród, to będzie rozbój w biały dzień.

 

 

@Ficuś - jak "zrobić" żeby Ellie opowiadała dow(pipi)y? U mnie tylko raz opowiedziała po starciu z Hunterami.

 

@Bansai - Ty uju, zepsułeś mi postęp w multi :( Skończyłem z wami grać i straciłem wszystkich ocalałych i z 6 tygodnia wróciło mi do 1 :/

Edytowane przez SzczurekPB
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...