Skocz do zawartości

The Last of Us


fightclub87

Rekomendowane odpowiedzi

Ja lecę od razu na new game+. Chcę znaleźć wszystkie sekrety. Ja także szukałem wszędzie i nie mam wszystkiego. Mam wrażenie że kilka rzeczy ominąłem w lokacjach z

nurkowaniem

 

Znajdźki są dla mnie najważniejsze, na wyższy poziom trudności przyjdzie jeszcze czas.

  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

 

To raczej nie jest bug, co zwykłe oszustwo SI. Też czasami byłem zaskakiwany z miejsca, skąd nie miał prawa nikt nadejść (byłem tam chwilę wcześniej, przeczesałem każdy kąt). Dodatkowo SI ma skłonność do zdalnego namierzania naszej pozycji. Jeżeli usłyszą nas w jednym miejscu, ale my czmychniemy do pokoju obok, to i tak kierują się w naszą stronę. Sprawdzałem to wielokrotnie i to jest to praktycznie reguła.

Nieprawda. Każdą konfrontacje ktora rozpoczne to przeciwnicy biegna tam gdzie uslyszeli halas, a ja w tym czasie zawsze zachodze ich od boku i widze jak przymierzaja sie do tego miejsca gdzie bylem wczesniej.

 

 

Gdybym miał aparat w kalkulatorze, to bym Wam nagrał takie akcje (nie wiem czy poziom trudności ma znaczenie, w moim wypadku hard), a tak to mamy słowo marudy przeciwko słowu entuzjastów ;)

 

Oczywiście, nie jest to jakiś wielki minus, SI jest ogólnie wporzo i gdybym miał za to odejmować z oceny to chyba musiałbym nie grać w inne gierki.

 

Chodzi mi bardziej o przymiotniki jakich tutaj pełno (nawet na tej stronie), w stylu "pełna, kompletna, rozbudowana, zaskakująca", ale nikt specjalnie nie rozwija myśli, zostawiając ich znaczenie domysłom, gdyż na żaden ślad powyższych się nie natknąłem. Wiadomo, że miód jest niemierzalny i trudno go zdefiniować, nawet nie próbuje, kwestia gustu. Tutaj jednak pije nie do miodu, a do dosyć namacalnych walorów i też do nich odnoszą się powyższe peany.

Odnośnik do komentarza

Jestem po pierwszym spotkaniu z

Bil'em

i rzec muszę, że teraz dopiero wkręciłem się na dobre. Początek gry i lekko dalej nie urwały mi głowy z wrażenia, ale im dalej w las tym lepiej. Elementy skradankowe bardzo mi się podobają, stealth kill'e tym bardziej, ale najlepszy w całej grze jest voice acting. Ashley Johnson w roli Ellie to czysta poezja. Wszystkie postacie są zagrane perfekcyjnie. Porównywalnie do gry aktorskiej w Heavenly Sword.

 

Żadna to gra na 10. Jest po prostu zayebista.

Edytowane przez Yap
Odnośnik do komentarza
Gość Szprota

Jaka scena(~80% gry)

 

 

Moment jak Joel spada na szpikulec

 

Byłem zarazem zszokowany i zachwycony rozmachem tej akcji. Kurde strasznie mnie ciekawi co dalej,

Czy joel przeżył

,ale musiały się rozładować te pady.:( Nie będę gral jak zwierze na 1.5 metrowym kablu(czy ile on ma)

 

Jak na razie 9/10 i GOTY.

Odnośnik do komentarza

Dobra skończyłem przed chwilą i jestem pod niesamowitym wrażeniem tej genialnej produkcji. Nie spodziewałem się że gra mnie tak zniszczy. Tu nie ma o czym pierd/olić, czyste 10/10 i gdyby się ktoś zastanawiał jeszcze ( są tacy ? ) to sznurować buciki i lecieć po swoją kopie.

 

Polecimy, ale jak będzie poniżej 100pln:)

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

>> przyczajony za skrzynkami z małą ilością życia

>> jeden pocisk w karabinie myśliwskim

>> znalazłem butelkę

>> najemnik szuka mnie po kątach

>> rzucam butelką w obraz (?), gościu się odwraca

>> wyciągam gnata i celuje mu w głowę

>> krew trysnęła na framugę drzwi, kawałek łba potoczył się po podłodze a ciało w realistyczny sposób opiera się o biurko

 

ohmy.gif

 

 

niby taka głupota ale cała ta mechanika walki bronią i wręcz to 3 milowy krok od Uncharted

 

  • Plusik 6
Odnośnik do komentarza

nie spoileruj :P

 

ale odnośnie tej akcji:

 

pewnie chodzi Ci o akcję w zalanych podziemiach hotelu przy agregacie... :D ja tam też posrany byłem i chyba za 10 próbą dopiero to przeszedłem

 

 

 

Haha! No dokładnie, mega akcja była;) Na słuchawkach gram w nocy, czułem że coś się stanie, ale nie byłem na takie coś przygotowany;) Za drugim razem udało się przebiec na szybcika i otworzyć wrota! Gram na hardzie oczywiście.

Odnośnik do komentarza

przeglądam właśnie komiksy The Last of Us : American Dreams (na razie wyszły 2 z 4) i nie powiem ciekawa zaprawa przed daniem głównym, bo to prequel o tym co robiła Ellie przed wydarzeniami z gry ; sęk w tym że czytam to po skończeniu gry, ale mimo to jest uber interesujące bo daje inne światło na kilka rzeczy i do tego 

mamy przygody z koleżanką Ellie tj Riley

 

 

także polecam sprawdzić, fajna rzecz jak chcecie wyciągnąć więcej z lastofusowego uniwersum

 

ja ofc siadam po zmroku do kolejnego playthru, to jest jedna z tych gier gdzie po skończeniu chcę grac od nowa, natychmiast.

;)

Odnośnik do komentarza

UWAGA spoilery i dywagacje na temat zakończenia i DLC

 

 

tak sobie myślę... (to moje domysły i wymysły, ale nie czytać jak sie nie przeszło gry)

 

że ta gra idealnie sie nadaje do tego żeby mieć więcej niż jedno zakończenie, ale wszystko wskazuje na to że ma tylko jedno

a przecież świetnie by było gdyby oprócz tego co jest była też możliwość oddania ellie na badania

i mogli by to rozegrać na dwa sposoby

1 poprostu pod koniec gry w ostatnich scenach decydujemy czy chcemy zabić marlene czy oddac ellie (dla mocniejszego efektu po oddaniu marlene mogła by zabić joela)

2 myśle że ciekawsza opcja - w trakcie całej gry wszelkie kontakty między postaciami były prowadziły by do jednego z dwóch zakończeń, np jeśli duzo gadaliśmy z ellie, opiekowaliśmy sie tak jak trzeba to na końcu też jest dobrze, a jeśli olewaliśmy rozmowy i traktowaliśmy ją jak towar to na końcu też tak ją traktujemy

 

było by to ciekawe urozmaicenie

skoro o tym mowa - wie ktoś czy new game+ czymś sie różni od pierwszego przejścia? :>

 

 

i co do DLC singlowego - tak sie zastanawiam czy może nie dorzucą alternatywnego zakończenia właśnie jako DLC, chociaż przyznaje że większa szansa to że w DLC dadzą fragment wydarzeń z tych 20 lat między wybuchem epidemi a wydarzeniami z gry. ewentualnie jakieś wydarzenia po zakończeniu gry właśnie

 

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...