Skocz do zawartości

Ogólne pecetowe pierdu-pierdu


Gość ako

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie takie myślenie trzyma to wszystko z tyłu ;p. Win XP to cholernie dziurawa i przestarzała technologia, i tak długo to trzymali. Chociaż siódemka za 3-4 lata będzie takim samym obciążeniem jak XP dzisiaj. Nowy system to lepsza wydajność, nowe technologie i standardy wokół których można budować aplikacje. Siedzenie wciąż na starym systemie wymusza na producentach niepotrzebne dbanie o wsteczną kompatybilność i może ograniczać soft, który gdyby nie wsparcie dla starych systemów mógłby być oparty o np. nowe biblioteki i w ten sposób działać lepiej/szybciej. Stare systemy to też stare dziury w zabezpieczeniach, ale w tym przypadku to szkodzicie tylko samym sobie narażając się na znane exploity ;D.


Win9x to już w ogóle gigantyczny clusterfuck, jak ta rodzina systemów była w stanie stabilnie działać będąc tak starą i źle napisaną to przerasta moje pojęcie. 98 SE jeszcze jako-tako dawał radę, ale pierwsza edycja 98 nie potrafiła sobie poradzić z większą niż 128 MB ilością RAM-u chociażby.

Odnośnik do komentarza

Ja na dwóch kompach nadal siedzę na XP... W sumie dalej bym siedział, gdyby nie fakt, że sporo nowych gier mi już nie działa. :P

 

Zmieniać mi się po prostu nie chce, tym bardziej, że na potrzeby nie związane z grami wszystko działa bezproblemowo od lat. "Czekam" aż mi zdechnie któryś z podzespołów stacjonarki, to wtedy zrobię od razu większy upgrade sprzętu, kupię nowy dysk i na nim postawię nowy system. A że nie piracę, a czasy studenckie są za mną, to jednak nowy system jest sporym wydatkiem. Szczególnie, że OEM lubi się gryźć ze zmianami w sprzęcie. Tym samym jak już, to wszystko na raz kupować/ulepszać.

 

A drugi komp jest stary i ani się na nim nie opłaca nic nowego stawiać, ani pewnie by nawet siódemki nie uciągnął.

 

Mało tego - często słyszę komentarze na temat aplikacji i gier, które na nowych systemach działać nie chcą. Pewnie jak się zmotywuję do upgrade'u, to postawię oddzielną partycję z XP na takie ewentualności.

 

Miałem jeszcze kiedyś krótką przygodę z Ubuntu i stwierdziłem, że nigdy więcej...

 

Co do zabezpieczeń - jak ktoś się chce włamać, to się włamie. Zdaję sobie sprawę, że bezpiecznie nie jest, ale sam jestem ostrożny, plus korzystam z firewallów, antivirów i innych cleanerów i nie miałem od blisko dekady żadnych problemów w tych kwestiach.

Edytowane przez Suavek
Odnośnik do komentarza

No w sumie jestem ciekaw tych aplikacji i gier, które na nowych (rozumiem, że mówisz o 7 i 8 ) systemach nie działają.

 

e: To nie do końca tak jak mówisz. Oprócz tego, że ktoś chce to jeszcze musi mieć jak. Na Win XP jest dużo więcej dobrze znanych dziur niż na siódemce i ósemce. Tak więc grono ludzi teoretycznie mających dostęp do Twojego komputera też się powiększa. Na dodatek mówiąc o zagrożeniach nie mam na myśli wirusów, które miałyby czyścić dysk albo wyświetlać dziwny komunikat, bo to już nie są lata dziewięćdziesiąte. Można jeszcze podsłuchiwać, kopać bitcoiny, śledzić ruch w necie, być częścią botnetu, rozsyłać maile itd. Tego się nie zauważy tak łatwo.

Edytowane przez raven_raven
Odnośnik do komentarza

Eee tam, gadanie;)

Akurat wsteczna kompatybilność to plus bo przynajmniej nie trzeba mieć paru Wind by pykać w jakieś starsze gierki. Nie róbmy z kompów jednorazówek jak obecne konsole.

Mi do szczęścia wystarczy,że mogę buszować po sieci,w coś tam popykać,obejrzeć jakiegoś animca i posłuchać muzy z Foobara.

 

 

nowe technologie

Rozwiń to proszę bo poza faktem, że Win 7 jest bardziej stabilny to jakoś nie umiem się doszukać innych ogromnych różnic.

Odnośnik do komentarza

No chociażby wszelkie .NET czy DirectX. Win 8 to np. przebudowane jakieś bajery w kernelu dzięki czemu całe GUI ma sprzętowe wsparcie (i potrafi być bardzo płynne dzięki temu), dynamiczna rozdzielczość ekranu, obsługa nowszych sprzętów, to tyle co wiem z samego wierzchu, gdyby pogrzebać i poczytać to na poziomie kernela byłyby pewnie tysiące małych zmian z których każda ma jakieś swoje malutkie i specjalistyczne znaczenie.

 

@Suavek

Fallout 3 to beznadziejny przykład na udowodnienie czegokolwiek, ta gra jest beznadziejna technicznie chyba na każdej możliwej platformie.

Odnośnik do komentarza

@Suavek

Fallout 3 to beznadziejny przykład na udowodnienie czegokolwiek, ta gra jest beznadziejna technicznie chyba na każdej możliwej platformie.

Grałem (na XP) i problemów nie uświadczyłem. Ba, nawet G4WL to miało, żeby mi przeszkadzać, a jakoś nie płakałem.

 

Zresztą, nie kwestionuję ulepszeń, poprawek czy nowości, ale z mojego punktu widzenia upgrade będzie co najwyżej koniecznością. Raz, ze względu na zakończone wsparcie, a dwa, "bo mi gry na DX10-DX11 nie działają". :P Dla mnie jako przeciętnego usera XP spełnia praktycznie wszystkie potrzeby, działa płynnie, stabilnie, bezproblemowo. Może miałbym więcej do powiedzenia, gdybym siedział w IT czy miał do czynienia z bardziej zasobożernymi programami użytkowymi. Tymczasem na potrzeby domowe i do pracy nie czuję presji upgrade'u i jak już wspomniałem dokonam tego "przy okazji" ulepszenia całego sprzętu. A i to odwlekam, bo mam takie podejście w życiu do wszystkiego, że "póki działa i spełnia swą funkcję, to nie ma po co zmieniać".

 

No i też weź pod uwagę, że co innego student z dostępem do softu, co innego sprzęt z softem kupiony, a co innego sprzęt funkcjonujący od lat z raptem drobnymi zmianami podzespołów co pewien czas, gdzie system trzeba sobie kupić samemu. Naprawdę mi się nie pali, by wydawać kilkaset złotych na OS, który - raz jeszcze, z mojego punktu widzenia - przyczyni się właściwie tylko do odpalania nowszych gierek i ewentualnie będzie działał nieco szybciej. Nawet nie powiem stabilniej, bo z tym naprawdę nie miałem większych problemów od lat.

Odnośnik do komentarza

Grałem na Windows 7 w F3, gra się zawieszała przy wychodzeniu z vaultu.

GRID to jeszcze lepsze, gra się zawieszała przez wpięte słuchawki. Podłączenie ich do mikrofonu pomagało (WTF).

 

Wniosek? Windows 7 sucks. No bądźmy poważni. Źle napisany soft nie świadczy o winie samego systemu, na którym musi działać.

Ja pewnie mówię już trochę bardziej od strony informatycznego zboczka już, bo cośtam się orientuję jakim problemem jest utrzymanie kompatybilności ze starym softem, ekstremalny przykład to IE6 (który na szczęście już wymiera) np. w kwestii web developmentu. Stary OS, szczególnie tak popularny jak WinXP to zawsze jest jakieś brzemię, które wydawcy wspierają tylko dlatego, że muszą i wymaga to dużo pracy zarówno ze strony Microsoftu jak i developerów. Gdyby mogli to pewnie znaczna większość rzuciła by to wszystko w cholerę.

 

A jeśli chodzi o cenę Win8 to chyba były bardzo tanie możliwości przesiadki na początku jeśli miało się Win7 ;).

 

e: Chociaż jak tak pomyśleć od drugiej strony to jakąś rację w tym wszystkim macie. Po co przesiadać się na nowe (które za darmo też nie jest), kiedy stare spełnia swoje zadanie w 100% i nic więcej nie potrzebujecie.

Edytowane przez raven_raven
Odnośnik do komentarza

Nikt nie powiedział, że "Windows 7 sucks". Raczej odnosiło się to do funkcjonalności niektórych - głównie starszych - aplikacji. Po czyjej stronie leży wina to sprawa już drugorzędna, bo dla mnie jako konsumenta istotna jest funkcjonalność. Dlatego właśnie nawet dla takich felernych softów czy na inne sporadyczne ewentualności pewnie zrobię jakąś mniejszą partycję dla XP, szczególnie mając na uwadze, że ja dość często sięgam po wiekowe produkcje, które powstawały w czasach, kiedy o W7 i wyżej nikt nawet nie myślał.

 

Tymczasem z gierek, w które bym zagrał, a nie mogę ze względu na OS, jestem w stanie wymienić tylko Mortal Kombat oraz D&D Chronicles of Mystara. Reszta meh, na chwilę obecną. Nawet Divinity: Original Sin jeszcze na XP ruszy, więc do szczęścia mi więcej nie trzeba. :D

Odnośnik do komentarza

Nie wiem czy błędy zaszyte tak głęboko w kodzie fani są w stanie poprawić jakimiś paczami.

 

BTW Widzieliście kiedyś to?

 

https://www.youtube.com/watch?v=kGYcNcFhctc

 

Tak bardzo lata '90 xD.

 

A Jennifer Aniston nie ma stanika  :woot:

 

Edytowane przez raven_raven
Odnośnik do komentarza

Ultima Underworld wraca, robiona w znacznej części przez "starą gwardię".

 

OtherSide Entertainment is resurrecting the Underworld series of dungeon crawling role-playing games with Underworld Ascension, the newly formed studio revealed today.

 

Paul Neurath, a veteran of games like Ultima Underworld and the former co-founder of System Shock and Thief developer Looking Glass Studios, founded the independent development studio, which acquired the Underworld brand and is looking to hire developers.

 

“With Underworld Ascension, we are excited to be bringing back the Underworld franchise, making it more vital than ever before," Neurath said.

 

Developer Blue Sky Productions' Ultima Underworld: The Stygian Abyss was released in 1992. Neurath served as the game's designer, while Richard Garriott directed and Warren Spector produced the RPG. OtherSide's Underworld game is headed to PC at an unannounced date.

http://m.neogaf.com/showthread.php?t=847340

 

othersider1kpz.png

Odnośnik do komentarza

Brat się tym bawi. Wiem tyle, że trzeba podpiąć konto do Steam i za achievementy lub odpalanie gier nalicza jakieś grosze na konto GMG. Problem taki podobno, że nie zawsze wychwytuje zaliczone achievementy, tudzież wychwytuje je za późno.

 

No ale z tego co widziałem na łowcach, to ludzie nieźle sobie z tego dorabiają. Za uruchomienie określonej gry czy proste achievementy jest 0,10-0,25 funta, ale bywają i takie osiągnięcia, które dają 0,50. Jak ktoś się w to bawi, to na pewno dorobi się więcej niż z kart.

 

Mnie się nie chce. Raz, że ponoć są z tym naliczaniem problemy, a dwa, że nie mam zamiaru grać/odpalać tego, co w danym dniu/tygodniu Playfire sobie wybierze.

Edytowane przez Suavek
Odnośnik do komentarza

Jezeli ktos ma duzo tytulow na Steamie i gra regularnie, to powinien sie zainteresowac playfire rewards. Ja sie w to bawie i troche funtow wpadlo. Nie zawsze trzeba odpalac gre i robic acze. ;)

 

 

@Gattz

To nie jest tak, ze jest jedna gra na tydzien. Od poniedzialku do piarku na blogu ( http://blog.playfire.com/ ) sa wpisy jakie kolejne gry biora udzial w zabawie. Zreszta zobacz sam wczorajszy wpis http://blog.playfire.com/2014/07/tuesdays-rewards-01072014.html

Jak widac troche tych gier jest.

 

edit:

Zapomnialem wspomniec o tym, ze takie gry jak Sniper Elite 3 czy GRID Autosport, daja wiecej funtow, gdyz dla premier sa specjalne evenry (wiecej aczy do zrobienia). Dobra akcja dla ludzi, ktorzy regularnie kupuja nowosci, dzieki playfire moga oni na nich troche zarobic. Podobne eventy sa tez dla starszych gierek (obecnie Shogun 2 i EU IV).

Edytowane przez kubicz
Odnośnik do komentarza

Ale trzeba grać czy wystarczy odpalać gierki? Bo jak mam skakać po grach i faktycznie coś w nich robić to raczej nie ma mowy bym się tym zainteresował, ale jeśli to wygląda jak farmienie kart na Steamie że ja coś czytam/kodzę a hajs sam wpada to można w sumie obadać, gierek nigdy za wiele.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...