Skocz do zawartości

Ogólne pecetowe pierdu-pierdu


Gość ako

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 7.07.2024 o 13:00, Ryuk napisał(a):

Panowie ma ktos moze NAS tutaj? Jak wyglada z dostep remote? Np jestem gdzie poza domem i potrzebuje plik ktory jest na NAS. Jaki NAS polecaciec? 

Czy do takich rzeczy to juz lepiej sobie zbudowac serwer? 

 

Nie mam NASA obecnie, nie sprawdził się. Ja do archiwum używam zwykłej stacji do klonowania dysków. Co do funkcji dostępu poza domem to są takie rozwiązania ale nie jest to tanie. Jak masz wiedze to lepiej zbudować swój serwer/nas tylko pytanie czy to ci jest naprawdę potrzebne. 

Odnośnik do komentarza
31 minut temu, L3nka_Sky napisał(a):

Posiada ktoś w swojej konfiguracji CPU Ryzen 7 7800X3D? Czym chłodzicie? Zastanawiam się nad wymianą poczciwego i7-10700K i nie wiem czy nadal bazować na powietrzu (Noctua) czy już powinno być AiO. Pomożecie proszę Dzięki i pozdrawiam.

 

TDP 120W a MPT 162W w trybie turbo. Spokojnie dobre chłodzenie powietrzne wystarczy. 

Odnośnik do komentarza
W dniu 7.07.2024 o 13:00, Ryuk napisał(a):

Panowie ma ktos moze NAS tutaj? Jak wyglada z dostep remote? Np jestem gdzie poza domem i potrzebuje plik ktory jest na NAS. Jaki NAS polecaciec? 

Czy do takich rzeczy to juz lepiej sobie zbudowac serwer? 

Tak, synology 220+ - super sprawa, masz dostęp do niego z każdego miejsca, są apki na and i iOS do zrzucania zdjęć z telefonu od razu do biblioteki. Dostrep do plików też bezproblemowy bo masz dedykowane aplikacje. Dostęp do zarządzania przez quickconnect z kompa czy telefonu. Dodatkowo można na virtualce postawić sobie np serwer unifi do zarządzania Access pointami lub inne usługi. Model 220 bo chciałem raida żeby w razie czego nie płakać ze straciłem zdjęcia. Oczywiście może paść sam nas ale wtedy dyski są do odratowania. Polecam. 

Odnośnik do komentarza
On 7/11/2024 at 7:32 PM, Ukukuki said:

 

Nie mam NASA obecnie, nie sprawdził się. Ja do archiwum używam zwykłej stacji do klonowania dysków. Co do funkcji dostępu poza domem to są takie rozwiązania ale nie jest to tanie. Jak masz wiedze to lepiej zbudować swój serwer/nas tylko pytanie czy to ci jest naprawdę potrzebne. 

 

1 hour ago, mozi said:

Tak, synology 220+ - super sprawa, masz dostęp do niego z każdego miejsca, są apki na and i iOS do zrzucania zdjęć z telefonu od razu do biblioteki. Dostrep do plików też bezproblemowy bo masz dedykowane aplikacje. Dostęp do zarządzania przez quickconnect z kompa czy telefonu. Dodatkowo można na virtualce postawić sobie np serwer unifi do zarządzania Access pointami lub inne usługi. Model 220 bo chciałem raida żeby w razie czego nie płakać ze straciłem zdjęcia. Oczywiście może paść sam nas ale wtedy dyski są do odratowania. Polecam. 

Dzieki panowie. 

 

Im bardziej na to patrze to chyba sobie zbuduje HTPC po prostu, albo zobacze jako tymczasowe rozwiazanie postawienie Plex media server na gaming PC.
Mam 1060 w szafie, kupie cpu, mala obudowe, gdzies ram tez mam ewentualnie kupie. 

Synology jak masz jednego uzytkownika to jest spoko, ale jak chesz zrobic plex media server gdzie w jednym momencie moze chciec cos ogladac 4-5 osob w 4k to juz nie tak dobrze :( Do tego dochodza problemy, ze wszystko co ma AMD/ARM to Plex nie wspiera hardware accelerated transcoding.

 

Odnośnik do komentarza
14 minut temu, Ryuk napisał(a):

 

Synology jak masz jednego uzytkownika to jest spoko, ale jak chesz zrobic plex media server gdzie w jednym momencie moze chciec cos ogladac 4-5 osob w 4k to juz nie tak dobrze  Do tego dochodza problemy, ze wszystko co ma AMD/ARM to Plex nie wspiera hardware accelerated transcoding.

 

Używam plex od czasu do czasu ale głównie i tak oglądam z kodi. Wtedy to już nie ma znaczenia z czego to leci. Inna sprawa że na raz nigdy nie potrzebuje więcej niż jednego połączenia bo i tak jak już ktoś ogląda na drugim tv to albo z Netflixa albo innego streamingu ale rozumiem. Ja wolę mieć gotowe rozwiązanie które sobie chodzi na strychu i po prostu działa. Dla mnie deal breakerem było zrzucanie zdjęć i filmów z telefonu przez sieć. Można oczywiście to też ogarnąć na PC ale to nie jest plug and play. 

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

@KrYcHu_89 pamiętam jak kiedyś pisałeś, że na UE5 AMD goni 4090, jednak trochę nie ;)

 

 

Na samym lumenie 4090 50% szybszy, z PT ponad 300%. W ogóle to jakby sobie zupełnie Radeon z PT nie radził, woda, cienie, oświetlenie, wygląda gorzej niż na tych samych ustawieniach na Nvidii. Albo to Ray Reconstruction w połączeniu z jakością DLSS względem FSR robi taką robotę z PT na Nvidii.

Edytowane przez tjery
Odnośnik do komentarza
24 minuty temu, tjery napisał(a):

@KrYcHu_89 pamiętam jak kiedyś pisałeś, że na UE5 AMD goni 4090, jednak trochę nie ;)

 

 

Na samym lumenie 4090 50% szybszy, z PT ponad 300%. W ogóle to jakby sobie zupełnie Radeon z PT nie radził, woda, cienie, oświetlenie, wygląda gorzej niż na tych samych ustawieniach na Nvidii. Albo to Ray Reconstruction w połączeniu z jakością DLSS względem FSR robi taką robotę z PT na Nvidii.

66 fps vs 85 fps na native, to jest 50% ja pierdole xD?

 

Z upscalerami 97 vs 115, to jest te 50%?

 

Z PT, który jest w 2 grach nigdy nie było porownan i nie ma też sterów od Radeona, a gra jest sponsorowana przez Nvidia, co chcesz udowodnić:)? 

Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, KrYcHu_89 napisał(a):

66 fps vs 85 fps na native, to jest 50% ja pierdole xD.

 

Z PT, który jest w 2 grach nigdy nie było porownan i nie ma też sterów od Radeona, a gra jest sponsorowana przez Nvidia, co chcesz udowodnić:)? 

 

?

 

Zrzut ekranu (1907).png

Edytowane przez tjery
Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, tjery napisał(a):

 

Na Nvidię też nie ma sterów ;)

Zrzut ekranu (1907).png

PT to ficzer Nvidii i odpalanie na Radeonach to ciekawostka. Przecież nikt nie będzie na tym gral w 30 fps, jak może mieć 100 na lumienie. 

2 minuty temu, tjery napisał(a):

 

?

 

Zrzut ekranu (1907).png

A przewinąłem filmik do innych testów? 

 

Anyway u mnie jest 100 fpsów i wygląda zajebiscie na moich ustawieniach i kolegów, a 7900 XTX jest zajebistą kartą pod ten silnik. 

Odnośnik do komentarza

Myślę też, że te 47% w pierwszym teście, które jest ciekawostką, bo nikt w takich ustawieniach nie gra na takich kartach wynika też z tego, że obie się krztuszą. 

Teraz, tjery napisał(a):

 

Nie za bardzo wiem o co Ci loto i co pominąłem, ten kolejny jest z framegenem i tam nie ma 15% tylko 30%.

Na 3cim jest 97 vs 112

I to są w sumie moje ustawienia (no podobne, bo ja mam UW 1440p, wiec mam +100) 

Myślę, że jeszcze dojdą stery, coś poprawią, ale generalnie 4k native nikt nie zagra, a PT tylko na 4090 + upscalery i fg. 

Czyli jak wszędzie:). 

Odnośnik do komentarza

W każdym razie AMD się dalej lubi z UE i w cena/jakość jest generacyjnym faworytem, tutaj mamy pierwszy raz jakiś game changer w postaci PT, który posmakują ludzie na 4090, przy odpowiednich scalerach, no i ciekawe jak to zadziała w samej grze, bo to jednak pierwsze HW RT na UE5, więc mogą być crashe, zobaczymy. Wrzuć opinię, jak ograsz dłużej. 

Odnośnik do komentarza

 

Coś się zepsuło z postem, no to jeszcze na koniec wywodów pisałem, że mogliby dodać PT do photomode to więcej ludzi mogłoby odpalić, sam ficzer w benchmarku nie dość że na AMD od razu jest notyfikacja, że nie będzie działał poprawnie, to jeszcze zażyna wiadomo. Ale jestem ciekaw jak się sprawa z HW RT potoczy w następnej generacji, czy AMD na gen 8 pójdzie do przodu, czy odda pole Nvidii kosztem ceny i dobrej wydajności w rasteryzacji. 

 

Lumen jest spoko, ale wciąż  HW RT daje większe fajerwerki i raczej nie zniknie z rynku jak VR czy 3D. 

 

Zobaczymy też jak ceny 5090 względem 8900 XTX itp. bo w tej generacji obie karty spełniają swoje zadania dobrze i nie rywalizują ze sobą ani cenowo, ani ficzerowo. 

4 minuty temu, tjery napisał(a):

Nie no, gamechangerów jest raczej więcej, samo RT i jakość DLSS to są największe plusy Nvidii, PT to teraz wisienka na torcie.

Zobaczę czy to wezmę, wygląda fajnie, ale zacząłem CP teraz, więc razem z PL trochę grania jest :)

AMD dodało FG dopiero w tej generacji kart i FSR też działa coraz lepiej, w ogóle na benchmarku znowu najlepszą jakość daje standardowo TSR, więc nie wiem czy nie będę grał na tym, z tymże mam te 15% fps mniej niż FSR. Wciąż około 90 fps na 1440p UW max (bez PT ofc). 

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, KrYcHu_89 napisał(a):

AMD dodało FG dopiero w tej generacji kart i FSR też działa coraz lepiej, w ogóle na benchmarku znowu najlepszą jakość daje standardowo TSR, więc nie wiem czy nie będę grał na tym, z tymże mam te 15% fps mniej niż FSR. Wciąż około 90 fps na 1440p UW max (bez PT ofc). 

 

No TSR względem FSR to raczej oczywistość, nawet jak jest trochę mniej klatek.

Alex ostatnio testował nowy FSR 3.1 i mimo, że trochę lepiej niż było to pod względem jakości obrazu wciąż słabiutko. 

 

 

Teraz, KrYcHu_89 napisał(a):

7:08 97 vs 112 (to są najczesstrze ustawienia) 

 

Bardziej mi chodziło o moc karty, nie o to ile FG dogenerowuje klatek :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...