Skocz do zawartości

Ogólne pecetowe pierdu-pierdu


Gość ako

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, tjery napisał(a):

 

No TSR względem FSR to raczej oczywistość, nawet jak jest trochę mniej klatek.

Alex ostatnio testował nowy FSR 3.1 i mimo, że trochę lepiej niż było to pod względem jakości obrazu wciąż słabiutko. 

 

 

Do tej pory biorę TSR albo Xess, co ciekawe FSR działa dobrze w W3 z jakiegoś powodu, może to kwestia, że tam jest mało krawędzi i obiektów o dużej zmienności kolorów, nie wiem na czym polega sekret W3 xD, nawet RT w tej grze działa solidnie na AMD.

 

Jeszcze podmowując te 12 msc z 7900 XTX muszę powiedzieć, że tytaniczną pracę wykonało AMD ze sterami, 2 generację temu nie do pomyślenia było, że wypuszczali tyle sterów i tyle ficzerów, dobrze to wróży na ewentualną przyszłą walkę o większy kawałek tortu z Nvidią.

 

Na 50+ gier, głównie nowych miałem może 3 crashe.

 

@tjery sprawdź 4k native za tydzień, jak będzie gra i stery do AMD, przypominam to Nvidia sponsorem game, mysle, ze w raster powinno byc 45 vs 53 finalnie:kaz:

Odnośnik do komentarza
7 minut temu, KrYcHu_89 napisał(a):

Do tej pory biorę TSR albo Xess, co ciekawe FSR działa dobrze w W3 z jakiegoś powodu, może to kwestia, że tam jest mało krawędzi i obiektów o dużej zmienności kolorów, nie wiem na czym polega sekret W3 xD, nawet RT w tej grze działa solidnie na AMD.

 

Jeszcze podmowując te 12 msc z 7900 XTX muszę powiedzieć, że tytaniczną pracę wykonało AMD ze sterami, 2 generację temu nie do pomyślenia było, że wypuszczali tyle sterów i tyle ficzerów, dobrze to wróży na ewentualną przyszłą walkę o większy kawałek tortu z Nvidią.

 

Ja to jestem w szoku, że oni w ogóle jeszcze walczą

 

Wyniki ankiety sprzętowej Steam od dawna nie pozostawiają wątpliwości, co do dominacji NVIDII na rynku kart graficznych. W marcu aż 78% przebadanych użytkowników posiadało układ tego producenta. 14,64% to udział AMD, a zaledwie 7,24% Intela. Według tych danych, najpopularniejszą kartą graficzną jest GeForce RTX 3060

 

Kwestia ile ludzi brało w tym udział.

Edytowane przez tjery
Odnośnik do komentarza
Teraz, tjery napisał(a):

 

Ja to jestem w szoku, że oni w ogóle jeszcze walczą

 

Wyniki ankiety sprzętowej Steam od dawna nie pozostawiają wątpliwości, co do dominacji NVIDII na rynku kart graficznych. W marcu aż 78% przebadanych użytkowników posiadało układ tego producenta. 14,64% to udział AMD, a zaledwie 7,24% Intela. Według tych danych, najpopularniejszą kartą graficzną jest GeForce RTX 3060

 

 

Maja procki i mają konsole. 

Grafika to nie ich jedyny rynek, fajnie, że Intel rośnie, ale oni są w dupie i mają dużo problemów obecnie. 

Odnośnik do komentarza

 

Nie ulega wątpliwości, że AMD nie zyskuje rynku lawinowo, ale zrobili postępy w kartach, a szczegolnie w obsludze samego ekosystemu, teraz muszą też ruszyć z marketingiem. 

8 minut temu, tjery napisał(a):

No i teraz niepowtarzalna okazja jak Intel dał dupy.

To to, myślę, że bardziej mają w głowie umiecnienie się na prockach, niż konkurencję z Nvidią, ale 8900 XTX mogliby trochę podrasować, żeby mieć taki full quality product dla fanatyków. 

Bo 7900 XTX to jest przejściówka, ale bądź co bądź dobrze wyceniona. 

No i też, jak ktoś miał 7900 XTX to żeby nie pójść w stronę maksymalnego 5090 w nieco wyższej cenie nawet, muszą coś dodać jednak, bo apetyt rośnie w miarę jedzenia i jak ktoś miał kartę o mocnej wydajności, żeby przejść na nowszą to pewnie będzie chciał PT/full RT :). 

 

---

Tak w ogóle czytałem ostatnio, że AMD wyjdzie z 8xxx z jakimś mid range najpierw, więc kto wie, co oni tam wymyślą, może znowu czekają na Nvidię, która ma wypuscic pod koniec tego roku high enda 5090.  

Odnośnik do komentarza
26 minut temu, KrYcHu_89 napisał(a):

Tak w ogóle czytałem ostatnio, że AMD wyjdzie z 8xxx z jakimś mid range najpierw, więc kto wie, co oni tam wymyślą, może znowu czekają na Nvidię, która ma wypuscic pod koniec tego roku high enda 5090.

Są od dłuższego czasu ploty że mają zamiar zrobić to samo co z RX4xx/5xx czyli zaproponować maksymalnie wydajność podobną do obecnych kart (~7900 XT) ale w bardziej konkurencyjnej cenie. Więc może się okazać że dopiero 9xxx da jakiś skok wydajności a 8xxx to karty za max 600$~ (+ pewnie GPU PS5 Pro tak jak RX470/480 był w PS4 Pro).

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, łom napisał(a):

Są od dłuższego czasu ploty że mają zamiar zrobić to samo co z RX4xx/5xx czyli zaproponować maksymalnie wydajność podobną do obecnych kart (~7900 XT) ale w bardziej konkurencyjnej cenie. Więc może się okazać że dopiero 9xxx da jakiś skok wydajności a 8xxx to karty za max 600$~ (+ pewnie GPU PS5 Pro tak jak RX470/480 był w PS4 Pro).

Pewnie tak, plus doprowadzenie software ficzerów z tej generacji FSR + FG + być może AFMF na konsole na pewno jest ich priorytetem. 

Odnośnik do komentarza

No i jeśli chodzi o APU to liczy się tylko i wyłącznie AMD obecnie na rynku. Co zresztą widać po rynku pocket PC czy konsolowym. No i mają kolejny udany produkt z tego segmentu w postaci  Ryzen AI 9 HX. Na rynku serwerowym i procesorowym również AMD rośnie w siłę, jeśli chodzi o procesory to są na fali od pierwszej generacji ryzenów. Seria RX6xxx była bardzo udana i im pomogła się odbić na tym rynku, RX7xxx to rozczarowanie ale mniejsze niż RTXy 4xxx. Jak seria RX8xxxx będzie tylko segmentem średnio wysokim to również będzie rozczarowaniem, chyba ,że dowalą z konkurencyjną ceną. 

Odnośnik do komentarza
W dniu 14.08.2024 o 21:55, tjery napisał(a):

 

Ja to jestem w szoku, że oni w ogóle jeszcze walczą

 

Wyniki ankiety sprzętowej Steam od dawna nie pozostawiają wątpliwości, co do dominacji NVIDII na rynku kart graficznych. W marcu aż 78% przebadanych użytkowników posiadało układ tego producenta. 14,64% to udział AMD, a zaledwie 7,24% Intela. Według tych danych, najpopularniejszą kartą graficzną jest GeForce RTX 3060

 

Kwestia ile ludzi brało w tym udział.

Niech walczą, konkurencja musi być. Nvidia robi co chce i ludzie kupują te paździerze. Nic dziwnego, że 3060 jest na pierwszym miejscu bo ma 12gb. Rozumiem, że masz 4090 i nie interesuje Cię niższy segment kart i co tam się dzieje. Chcąc wydać 2k kupisz rtx 4060ti z 8 gb pamięci? Przecież niektórych gierek już nawet nie odpalisz. Dla mnie wybór jest prosty w tej cenie po prostu wezmę amd z 16 gb vramu.

 

Co do kwestii rx 7900xtx i 4090 to ta druga nie kosztuje przypadkiem 4 koła więcej? Chyba trzeba to wziąć pod uwagę porównując te karty. Jak dla mnie to nvidia ma sens dopiero od 4070ti super w górę. Mam nadzieję, że trochę się ogarną z nowymi kartami i przestaną tak żydzić tą pamięć.

Edytowane przez Chewie
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
11 godzin temu, Chewie napisał(a):

Niech walczą, konkurencja musi być. Nvidia robi co chce i ludzie kupują te paździerze. Nic dziwnego, że 3060 jest na pierwszym miejscu bo ma 12gb. Rozumiem, że masz 4090 i nie interesuje Cię niższy segment kart i co tam się dzieje. Chcąc wydać 2k kupisz rtx 4060ti z 8 gb pamięci? Przecież niektórych gierek już nawet nie odpalisz. Dla mnie wybór jest prosty w tej cenie po prostu wezmę amd z 16 gb vramu.

 

Co do kwestii rx 7900xtx i 4090 to ta druga nie kosztuje przypadkiem 4 koła więcej? Chyba trzeba to wziąć pod uwagę porównując te karty. Jak dla mnie to nvidia ma sens dopiero od 4070ti super w górę. Mam nadzieję, że trochę się ogarną z nowymi kartami i przestaną tak żydzić tą pamięć.

7900 XTX to synonim karty dobrze wycenionej, co jak na flagowca dosyć dziwne, ale AMD chciało trochę ruszyć się w wyższym segmencie opanowanych przez NVidię, jednak czy w tym segmencie cena gra rolę, no w sumie bardziej chyba marketing i piękne reklamy w necie, w tym segmencie mało ludzi w ogóle patrzy na stosunek cena/jakość :reggie:

9 godzin temu, Chewie napisał(a):

Tak jest mocniejsze o 1% od 4080 super więc w sumie identyko.

 

image.png.1ac7b9b2d71d1952985c2d677afd0b36.png

To jakieś uśrednione wyniki rozumiem z różnych testów, więc racja, no i ten VRAM, ta karta to taki hidden gem tej generacji :).

Odnośnik do komentarza

Przecież 4080 to prawie ta sama cena i ostatnie 2 lata jebiecie tu Nvidie za chore ceny z dupy. 

Nie interesuje mnie fakt, że dla AMD to flagowa karta, skoro wydajnościowo nie odstaje w ogóle od 4080, a VRAM no fajnie, ale jakie znaczenie 16GB nVidia vs 24GB AMD - wszyscy tu szybciej karty zmienimy niż jakikolwiek tytuł przekroczy te 16Gigsow.

 

Za to technologia NVIDI (czy to RTX, DLSS czy Frame Generator) to tez "hidden gemy" które AMD od dopiero od niedawna stara sie dogonić.

 

Odnośnik do komentarza
W dniu 19.08.2024 o 08:36, easye napisał(a):

Przecież 4080 to prawie ta sama cena i ostatnie 2 lata jebiecie tu Nvidie za chore ceny z dupy. 

Nie interesuje mnie fakt, że dla AMD to flagowa karta, skoro wydajnościowo nie odstaje w ogóle od 4080, a VRAM no fajnie, ale jakie znaczenie 16GB nVidia vs 24GB AMD - wszyscy tu szybciej karty zmienimy niż jakikolwiek tytuł przekroczy te 16Gigsow.

 

Za to technologia NVIDI (czy to RTX, DLSS czy Frame Generator) to tez "hidden gemy" które AMD od dopiero od niedawna stara sie dogonić.

 

Jak obie są w takiej samej cenie to faktycznie nie widzę sensu brać amd. W niższym segmencie już inaczej to wygląda. Jak nvidia wyda opłacalne karty (w co wątpię) zaczynające się od 12gb a nie od 8 to może jeszcze bardziej zdominować rynek. Najgorsze jest to, że nie muszą tego robić i mieć graczy w dupie dojąc hajs z AI

Odnośnik do komentarza

No rzeczywiście, obecnie 4080 Super praktycznie ta sama cena co 7900XTX, więc serio trzeba być mega fanem AMD, żeby wybrać teraz kartę na tym samym poziomie w rasterze, ale gorszą we wszystkim innym. No te 24GB vs 16, ale to raczej czysto papierkowa przewaga, chociaż mam teraz tak wymaksowanego CP2077, wszystkie tekstury dojebane na maksa modami, to pokazuje mi ponad 21 GB zużycia VRAM :D

Odnośnik do komentarza

@KrYcHu_89 Nie będę spamował tematu Avowed. Więc tak, Software Lumen to rozwinięcie oświetlenia wykorzystującego Mesh Distance Field z UE4 i bliżej jemu do np. SVOGI (w Cry Engine) i może to działać nawet na Switchu "This tracing representation is supported on any hardware supporting Shader Model 5 (SM5), and only requires that Generate Mesh Distance FIelds be enabled in the Project Settings.". Hardware Lumen to już normalny RT i trzeba mieć sprzęt wspierający RT. No i oczywiście można część efektów mieszać ze sobą żeby np. oświetlenie leciało przez software albo było wypalone a np. odbicia dać w RT. A tak po prawdzie lepiej patrzeć na ogólny wygląd gierki a nie zwracać uwagę czy jest RT, PT, Lumen, UE5.4, UE4 itd. bo już Arkham Knight (na UE3) czy Bioshock 1/2 (na UE2.5) pokazały że dużo można wyciągnąć nawet z przestarzałej technologii, tym bardziej że wszystkie te efekty mają jakiś koszt i później gierki wyglądają jak gówno rozmazane z artefaktami w bonusie żeby jakoś działały w 60 FPS.

Odnośnik do komentarza
8 minut temu, łom napisał(a):

@KrYcHu_89 Nie będę spamował tematu Avowed. Więc tak, Software Lumen to rozwinięcie oświetlenia wykorzystującego Mesh Distance Field z UE4 i bliżej jemu do np. SVOGI (w Cry Engine) i może to działać nawet na Switchu "This tracing representation is supported on any hardware supporting Shader Model 5 (SM5), and only requires that Generate Mesh Distance FIelds be enabled in the Project Settings.". Hardware Lumen to już normalny RT i trzeba mieć sprzęt wspierający RT. No i oczywiście można część efektów mieszać ze sobą żeby np. oświetlenie leciało przez software albo było wypalone a np. odbicia dać w RT. A tak po prawdzie lepiej patrzeć na ogólny wygląd gierki a nie zwracać uwagę czy jest RT, PT, Lumen, UE5.4, UE4 itd. bo już Arkham Knight (na UE3) czy Bioshock 1/2 (na UE2.5) pokazały że dużo można wyciągnąć nawet z przestarzałej technologii, tym bardziej że wszystkie te efekty mają jakiś koszt i później gierki wyglądają jak gówno rozmazane z artefaktami w bonusie żeby jakoś działały w 60 FPS.

 

No oczywista sprawa, tylko imo trzeba się cieszyć, że jest coś takiego jak PT, który dosłownie odmienia gry, oświetlenie (plus cienie, AO i odbicia) to jest totalny gamechanger. W huj wymagający, ale obecnie nikt nikomu nie każe z nim grać, ale minie parę lat, sprzęt pójdzie do przodu i będziemy dzięki PT mieli o wiele lepiej wyglądające gry dostępne dla każdego. 

Odnośnik do komentarza
7 minut temu, tjery napisał(a):

 

No oczywista sprawa, tylko imo trzeba się cieszyć, że jest coś takiego jak PT, który dosłownie odmienia gry, oświetlenie (plus cienie, AO i odbicia) to jest totalny gamechanger. W huj wymagający, ale obecnie nikt nikomu nie każe z nim grać, ale minie parę lat, sprzęt pójdzie do przodu i będziemy dzięki PT mieli o wiele lepiej wyglądające gry dostępne dla każdego. 

Jak to jest dodatek do już wyglądającej jak trzeba gry to jak najbardziej, gorzej jak bez RT nagle przestają działać efekty które są w grach od X lat jak np. te nieszczęsne odbicia w lustrach czy cienie rzucane przez wystrzały.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...