Skocz do zawartości

Forza Horizon


Rekomendowane odpowiedzi

Jak dla mnie to pojazdy inaczej się trochę zachowują, mają tendencję do driftowania dzięki czemu jeździ się ultra przyjemnie. Jest mega Dirtowo :)

 

aha no i nie wiem kto niby wymyślił że to są trasy jedynie ze zmienionymi nawierzchniami, parę miejscówek skojarzyłem, ale generalnie te drogi są ZNACZĄCO przemodelowane, w gruncie rzeczy to są kompletnie nowe IMO, nie ma mowy o tym że to jest to samo co podstawka tylko że zdarli asfalt.

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

część OS'ów się powtarza ale kilka tras jest chyba zupełnie nowych. obserwując otoczenie i nawierzchnię można odczuć, że to dodatkowe miejscówki.

dodatek jak najbardziej na plus. jeździ się bardzo przyjemnie. do tego stopnia przyjemnie, że podczas grania i gadania w party doszliśmy do wniosku, że Playground mógłby spokojnie przysiąść i zrobić pełną grę w tym stylu. jest klimat, jest potencjał. podłubać nieco przy fizyce by była bardziej rajdowa, polać to oktanami i mamy całkiem smaczne wyścigi. lajtowe, relaksujące, w sam raz jako konkurent dla Dirta.

ubolewam nieco nad brakiem rajdowych klasyków, szczególnie grupy B. 5 aut to dla mnie za mało.

dodatek wartościowy ale cena jednak nieco wygórowana. jeśli nie 800 to chociaż te 1200 msp.

Odnośnik do komentarza
Gość DonSterydo

Darmowe dodatki w styczniu: http://polskilive.pl/news/forza-horizon-honda-i-darmowe-dodatki/

 

Ktoś w Playground Games najwyraźniej musi bardzo lubić japońskie samochody, bo to właśnie one (a dokładniej – marka Honda) zdominują styczniowe paczki z zawartością. Zestawy będą dwa, a w skład pierwszego wejdą trzy auta: 2013 Honda Civic Si Coupe, HPD Rally Fit oraz 1986 Honda Civic Si Coupe. Natomiast drugi dodatek będzie wyzwaniem w trybie Rivals, w ramach którego staniemy naprzeciw kierowcy Hondy – Scottowi Dixonowi. Najciekawsze jest to, że gracze sami wybiorą trasę, na której trzeba będzie pobić wynik wspomnianego pana. Głosowanie prowadzone jest w usłudze Xbox LIVE, a lokalizację wybierać można do 8 stycznia.

 

Wspomniana paczka samochodów zawita na Rynku Xbox LIVE już 15 stycznia 2013 roku. Data udostępnienia specjalnego wyzwania ze Scottem Dixonem w roli głównej nie jest jeszcze znana.

Odnośnik do komentarza

Rally Pack jest całkiem spoko, dirtowy model jazdy ale trasy znacznie bardziej wymagające, ostre zakręty, dużo nierówności i wyskoków, fajnie się jeździ, pilot też w porządku ale odbiega jakością od polonizacji pełnej wersji, niektóre trasy są całkiem nowe a inne to przemodelowane wersje z fulla.

Sam dodatek w sobie to 8/10 ale za 1600MSP daje 5/10 za drogo...2 godziny gry trochę dłużej jak ktoś będzie robił achivy, tylko 5 samochodów to też bieda, jeśli ktoś jest niezdecydowany to warto kupić ale za 800MSP jak kiedyś będzie promocja.

 

btw. Rally Pack hmm...może w przyszłości będzie Forza Rally :P bo dobrze im to wyszło a to tylko dodatek.

Odnośnik do komentarza

Grałem na tym raz, w sklepie i nie w Forzę. Działa, przenosi ruchy dość sprawnie, ale nie przekonuje mnie wynikający z konstrukcji brak oporu, no i brak oparcia całości. Czyli z jednej strony niby ruchy są jak kierownicą, z drugiej to trochę jakby w samochodzie kierownica była luzem i bez połączenia kołami.

Jak nie lubisz grać na padzie, można spróbować, ale ryzyko zawodu jest spore.

Odnośnik do komentarza
Gość gamebox24pl

Zadam Wam proste pytanie:P Czy warto dla tej gry kupować X360 mając PS3 ? Bardzo podoba mi się NFS The Run, bo są normalne wyścigi bez kombinowania, świetny model jazdy i naprawdę dużo jeżdżenia (szczególnie w multi i wyzwaniach). Podoba mi się również bardzo TDU2 - chociażby model jazdy -, ale monotonny teren (szczególnie OAHU) po prostu dobija i gra się bardzo szybko nudzi. Trochę dobija tez idiotyczna fabuła i spalony potencjał tematu gry. Nie trafia do mnie torowe jeżdżenie rodem z GT5, i tak pojawiła się Forza Horizon, ktora jawi mi się za grę idealnie dopasowaną do moich potrzeb. Szkoda tylko , że brak różnych warunków atmosferycznych i ponoć - niestety - mała mapa.

Zatem - kilka pytań do Was ...przeczytałem ten wątek, ale potrzebuję konkretów - a zatem:

a) czy naprawdę mapa jest taka mała jak niektórzy narzekają i czy daje się to odczuć ? Do czego byście ją porównali ...do NFS HP pod względem wielkości ? Jak jest z jej zróżnicowaniem ? Nie jest to po prostu TDU 2.5 ?

b) co w tej grze wybija się NAD TDU oprócz wizualnego przedstawienia świata gry, który wydaje mi się z filmików naprawdę ładny ?

c) ...pytanie najważniejsze: czy warto dla tej gry kupić X360 ? (nawet po to, by pograć miesiąc i sprzedać po prostu ;) )

d) czy są planowane jakieś rozszerzenia mapy gry a co za tym idzie nowe wyścigi na nowych terenach? DLC Rally wyszło - to wiem, ponoć bardzo dobre. Czy są jakieś poszlaki wskazujące na pojawienie się kolejnych , podobnych DLC albo - po prostu - rozszerzeń mapy gry ?

 

Czy ktoś kupił X360 dla FH i się zawiódł lub wręcz przeciwnie - jest bardzo zadowolony ?

Edytowane przez gamebox24pl
Odnośnik do komentarza

a) mapa to coś jak Burnout Paradise 2x, jest wystarczająco duża i zróżnicowana > miasto, kopalnia, las, kanion, góry, tunele, mosty, itd.

b) wakacyjno-imprezowy charakter gry, dobry model jazdy, 200 samochodów, zróżnicowanie wyzwań, gra ma w sobie to coś co racery kilka lat temu :)

c) na to już sam musisz sobie odpowiedzieć, dla mnie najlepszy arcade racer na rynku

d) nic nie wiadomo o dalszym rozbudowaniu mapy

Odnośnik do komentarza
Gość DonSterydo

Zadam Wam proste pytanie:P Czy warto dla tej gry kupować X360 mając PS3 ? Bardzo podoba mi się NFS The Run, bo są normalne wyścigi bez kombinowania, świetny model jazdy i naprawdę dużo jeżdżenia (szczególnie w multi i wyzwaniach). Podoba mi się również bardzo TDU2 - chociażby model jazdy -, ale monotonny teren (szczególnie OAHU) po prostu dobija i gra się bardzo szybko nudzi. Trochę dobija tez idiotyczna fabuła i spalony potencjał tematu gry. Nie trafia do mnie torowe jeżdżenie rodem z GT5, i tak pojawiła się Forza Horizon, ktora jawi mi się za grę idealnie dopasowaną do moich potrzeb. Szkoda tylko , że brak różnych warunków atmosferycznych i ponoć - niestety - mała mapa.

Zatem - kilka pytań do Was ...przeczytałem ten wątek, ale potrzebuję konkretów - a zatem:

a) czy naprawdę mapa jest taka mała jak niektórzy narzekają i czy daje się to odczuć ? Do czego byście ją porównali ...do NFS HP pod względem wielkości ? Jak jest z jej zróżnicowaniem ? Nie jest to po prostu TDU 2.5 ?

b) co w tej grze wybija się NAD TDU oprócz wizualnego przedstawienia świata gry, który wydaje mi się z filmików naprawdę ładny ?

c) ...pytanie najważniejsze: czy warto dla tej gry kupić X360 ? (nawet po to, by pograć miesiąc i sprzedać po prostu ;) )

d) czy są planowane jakieś rozszerzenia mapy gry a co za tym idzie nowe wyścigi na nowych terenach? DLC Rally wyszło - to wiem, ponoć bardzo dobre. Czy są jakieś poszlaki wskazujące na pojawienie się kolejnych , podobnych DLC albo - po prostu - rozszerzeń mapy gry ?

 

Czy ktoś kupił X360 dla FH i się zawiódł lub wręcz przeciwnie - jest bardzo zadowolony ?

 

Nie będę odpowiadał na poszczególne pytania, a wyrażę swoją osobistą opinię - jeśli jesteś fanem gier wyścigowych, to powinieneś mieć X360 dla następującego zestawu:

 

- Forza 3

- Forza 4

- PGR 4

- Forza Horizon

 

Tyle w temacie.

Edytowane przez DonSterydo
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Gość DonSterydo

Tak czy siak lepiej ograć i być spełnionym niż nie grać i później całe życie wzdychać ;)

 

I to nie jest kwestia tego "czy się opłaca" - kolega musi sobie odpowiedzieć czy go stać na nową zabawkę za 900 zł.

Edytowane przez DonSterydo
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...