Skocz do zawartości

PES 2013


Ader

Rekomendowane odpowiedzi

jak grasz tylko online to po przesiadce z fify będziesz płakać jaki pes ma ułomny system dobierania przeciwników i tryby w sieci. Bez grania z kolegami z PSN licz praktycznie na same gran derby. No może jeszcze MLO jest fajne, w założeniach podoba mi się bardziej niż FUT.

 

za to offline zdecydowanie lepsza gierka od fify pomimo tego, że powyżej poziomu trudności proffesional skazany jesteś na łaskę/niełaskę skryptów AI konsoli.

Odnośnik do komentarza

Najlepsza część od dawna- gram od premiery i jeszcze porządnego w(pipi) nie złapałem, za to codziennie uczę się ciekawych rzeczy i ogólnie jak przegrywam to tylko moja wina wynikająca z braku cierpliwości w obronie i konsekwentnego strzelania w ataku. Są już sposoby na randomowe trójkąty, strzały ciutke osłabili (choć bramkarzy chyba też ;/ ). Def touch dribling to jest to na co czekałem, to samo z run around - ten zwód jest kapitalny kiedy przecinamy podania z super cancelem. Po prostu jaram się jak głupi ta grą a gram dalej tylko player matche- zero spiny - pure fun !

Odnośnik do komentarza

ooo dobrze napisane Zajman...też dziennie uczę się nowych rzeczy. Świetne jest to, że tu na prawdę nie ma schematów....niby wszystkie dzieci walą trójkąty i biorą Real lub Barcę ale też można ustawić tak taktykę i tak zagęścić środek pola, że po prostu te podania na pałę praktycznie nie przychodzą. Z początku myślałem, że się nie da ale się da i to z powodzeniem. Do tego od groma opcji taktycznych, świetny system samej gry - od manualnego systemu podań pod L2, po sposoby przyjęć piłki itp. Tu na prawdę widać, że każdy gracz to inny styl rozgrywki, a nie powielanie 3 akcji na krzyż. Strzały też super...wreszcie wolny zawodnik na 20-25 to realne zagrożenie bo może wpakować piłkę do siatki.

 

A takie mecze jak przed chwilą...ja United, rywal po drugiej stronie kabla Juventus....praktycznie brak celnych strzałów na bramkę (ja 3, przeciwnik 1), cały czas taktyczne rozgrywanie w środku pola, piłkarskie szachy, wchodzenie do menu by zmienić ustawienia lub taktyke i czekanie w nim do ostatnich sekund by podpatrzeć co zrobił rywal....coś pięknego, real football.

 

Super, że tu naprawdę widać i procentuje uczenie się gry...baa po 1.03 defaultowe ustawienia drużyn w online na niewiele się zdają bo wręcz są stworzone pod spamowanie trójkątem dlatego warto jak nigdy bawić się w taktyka i trenera. Jedynie szkoda, że w 1.00 ewidentnie gorzej wchodziły te podania na dobieg, tam gra defensywna była lepiej wyważona niż po 1.03

Edytowane przez Ficuś
Odnośnik do komentarza

Ech, teraz rozumiem wasze posty, jednak g.o.wno poprawili:)

Typy uzywaja trojkata juz pod wlasnym polem karnym

Byloby to oczywiscie smieszne, gdyby... taki trojkat nie wchodzil :)))

Ja pyerdole po prostu masakra, nawet 7 obroncow czasami nie zalatwia sprawy, bo na 20 trojkatow ze 2 przejda.

No wlasnie - przez ulomnosc zoltkow z konami trzeba robic cuda z obrona, ktore zabieraja fun z ataku. Rece opadaja.

 

Gdyby polaczyc obrone fify z atakiem z pesa mielibysmy gre idealna.

A tak pozostaje czekac i sie w(pipi)iac.

 

Pro Evo 3 wroc :<<<<<<<<<<<<

Edytowane przez Dave Czezky
Odnośnik do komentarza

no akcje da się tu rozgrywać jak w prawdziwym meczu. Aż szkoda, że tak wielu wali tylko te je.bane trójkąty zamiast wykorzystywać to co umożliwia ta gra.

 

A strzały...napiszę tak...miałem Fife09,11 i 12...w każdej z nich nie strzeliłem bramki po której powiedziałbym WoW, a tutaj....czasem wchodzą takie petardy jakby oglądał Eurogoals w tv.

 

Ciekawe czy kiedyś beton z Konami zrobi wreszie piłkarską grę idealną, na prawdę mają to na wyciągnięcie ręki. Połączyć w całość najlepsze rzeczy z poszczególnych PESów z przestrzeni kilkunastu lat serii i byłoby idealnie, a barany co roku jakiś element gry spiepszą

Odnośnik do komentarza

ja ostatnio miałem szczęście do kilku meczy online z normalnymi ogarniętymi graczami plus kilka meczy z ziomkami z PSN (Tokar my się na kolejne mecze chyba znowu kilka tygodni będziemy zgadywać) i jak nie wali się na pałę trójkątów i nie wybiera się Realu albo Barcy to frajda z gry jest nie do opisania. Micha się cieszy i każdy mecz to coś pięknego.

Odnośnik do komentarza

Panowie jak bronić w tej grze? Nie chce mi się przeglądać 20 stron tematu. Na razie rozegrałem 3 mecze online z jakimś jeszcze większym młotkiem niż ja i nie wiem nadal co robić, żeby nie biegać jak poj----. Jestem tak przestawiony na FIFA, że się ogarnąć nie mogę.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza

ogólnie do wyboru mamy tak:

 

- wybór formacji i ustawienia zawodników na boisku(4 różne warianty do ustawienia) - zmieniamy w czasie meczu po przez naciśnięcie na krzyżaku strzałki w prawo

- wybór taktyki do każdej formacji(4 różne warianty adekwatne do ustawienia) - tutaj mamy 6 suwaków(player support,support range, position switch, attacing style, pressing, defensive line i compactiviness) - możemy je ustawić manualnie(od 0 do 20 kresek) lub zdecydować się na jedną z przygotowanych taktyk(wtedy możemy ją skorygować tylko minimalnie) - zmieniamy w czasie meczu po przez naciśnięcie na krzyżaku strzałki w prawo(czyli ma to ścisły związek z wyborem i zmianą formacji)

- wybór specjalnych zagrywek(defaultowo pod strzałką w lewo mamy manualne wychodzenie na pułapkę offsidową) pod strzałką w górę lub w dół możemy przypisać coś innego, możemy też zdecydować czy offside konsola ma zakładać automatycznie- w czasie meczu aktywujemy/dezaktywujemy strzałkami w lewo/prawo/góra

- wybór nastawienia drużyny - w czasie meczu L2+strzałka góra/dół(kropki widać w czasie meczu w dolnym rogu) - jedna kropeczka drużyna się broni i nie uczestniczy w akcjach ofensywnych prócz napastników, pomocnicy grają jako obrońcy, max kropek atakuje jak szalona, można w opcjach przedmeczowych(tam gdzie wybieramy specjalne zagrywki) wybrać czy konsola ma nastawienie drużyny zmieniać automatycznie czy my manualnie

- naciskając na wyborze formacji kwadrat na wybranym zawodniku możemy mu przepisać indywidualne krycie

- w czasie meczu to znowu kombinować z odbiorami 2xX, wbiegnięciami przed przeciwnika, super cancelami itp

 

To tyle tak na szybko, a jest chyba jeszcze tego trochę bo pamiętam, że gdzies się ustawiało by np obrońca nie wchodził/wchodził do dośrodkowań.

 

Kombinuj z tym wszystkim, nie doradzę dokładnie bo każdy inny styk gry preferuje i metod bronienia jest wiele.

Edytowane przez Ficuś
Odnośnik do komentarza

Nie bardzo wiem o co chodzi, ale za każdym razem jak włączam sobie taktykę outside trap na krzyżaku, to działa ona do momentu przerwania gry. Przy każdym stałym fragmencie muszę ją sobie włączać od nowa, ocb ? o_O Zaznaczam, że te asysty taktyczne mam wszystkie powyłączane. W ogóle pomyłką jest pojawianie się strategii i stopnia atak/obrona tylko na chwilę przy stałych fragmentach. To powinno być cały czas widoczne na ekranie żebym widział, czy przez przypadek czegoś sobie nie włączyłem/wyłączyłem.

Odnośnik do komentarza

ta gra to jakis (pipi)any losowy żart... Gram sobie tryb LM , Realem co by szybko go przejść. Do finału rozpierdalam każdego jak leci. Milany Manchestery mi nie straszne.

 

Finał z PSG i co? I jajco (pipi)a. Jak bym grał w jakąś inną niedorobioną wersję. własnie przegrałem z nimi 5 mecz z rzędu. Mnogość słupków i poprzeczek, oczywiście z mojej strony, a zabojcza skuteczność ze strony rywala. Właśnie skończył się mecz. 3-4 w plecy. PSG 7 strzałów, 5 celnych, 4 brmki. I tak jest co mecz. Albo mają dwa celne i dwie bramki. Nie istotne są 3razy lepsze statystki na moją korzyść jak co 3 strzał ląduje na słupku...

 

Wybaczcie składnie i inne pierdoły ale nerw mnie zjada.

 

PES TO NAJBARDZIEJ WYPACZONA GRA EVER. Zakoduje sobie, że meczu nie możesz wygrać i chociaż byś się zesrał to nie wygrasz.

 

A i te wybicia. To, że obrońcy to (pipi) i podają do najbliższego rywala to wiadomo nie od dziś. Zniszczył mnie za to Casillas który przy wyrzucie piłki ręką trafił w głowę Ibrę i tak oto straciłem bramkę w jednym z wcześniejszych gier...

Odnośnik do komentarza

Wygląda to tak :

 

Możesz włączyć offside trap tylko jak przeciwnik ma piłkę, obrona od razu przesunie się za pierwszego napastnika i będzie tam stała aż to wyłączysz (dlatego warto czekać na moment podania). Jeżeli przejmiesz piłkę, gra automatycznie wyłącza pułapkę. Dlatego jak masz piłkę, nie włączysz pułapki.

 

Ciekawostka: Jak ustawisz na 3 przyciskach offside trap i będziesz włączał po kolei to obrona będzie się przesuwać za kolejnych zawodników (co jest przydatne całkiem).

 

Kolega sapiący na grę z komputerem- było wałkowane milion razy- komputer oszukuje, nie graj z nim. Chcesz wbić trofeum czy coś, nie podchodź ambitnie- ustaw easy i 5 minut i szybko się z nim rozpraw.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Tokar Ty nie trenuj taktyk bo jeszcze mnie pojedziesz za bardzo po sieci :P

 

Co do spalonych to nie wiedziałem o tym myku z spalonym przydzielonym na 3 strony krzyżaka o którym wspominał Zajman - będę próbować bo wydaje się ciekawe :)

 

Lukas - w PESa gra się tylko do poziomu trudności proffesional. Każdy powyżej to już chamskie skrypty konsoli. Tak było w każdej wersji na tej generacji. Na ps2 było lepiej ale tam na dobrą sprawę to konsola w żadnej części nie potrafiła atakować. Ja na najwyższym poziomie trudności utknąłem w finale copa libertatores. Jakbym nie grał, co bym nie robił, nawet jak mam 70% posiadania piłki to i tak praktycznie nic nie potafie strzelić - wszystko idzie obok albo blokują obrońcy. Konsola za to odpala god mode i albo robi cudowną akcję, którą nie sposób zatrzymać albo chamsko strzela po jakimś rykoszecie lub po błędzie mojej obrony.

 

PES w singlu jest super ale tylko do proffesional, jak już go opanujesz to lepiej odpuść singla i graj w sieci. Zresztą u konkurencji jest ten sam idiotyzm - tam też na wyższych poziomach trudności jest chamska gra skryptów i cudownych rajdów piłkarzy z overalem w granicach 60-65. Żeby nikt nie potrafił zaprogramować gry piłkarskiej w której na wyższych poziomach trudności konsola grała dobrze ale uczciwie :/

Odnośnik do komentarza

PES 11 nawet na najwyższym poziomie był (pipi)aniutko prosty, nawet za. w tej części mega przegieli pałe, szczerze, to nigdy nie spotkałem się z takim czymś w żadnym PES'ie.

 

Ja ostatnio w online gram jak taka (pipi), dodatkowo kilka razy mnie rozłączyło i tak spadłem do B-klasy z 400 kilkoma punktami, co za wstyd...

Od przyszłego tygodnia biore sie ostro do roboty, o kilku rzeczach (np. o spalonych, o których pisze zajman) też nie wiedziałem, więc musze pokombinować.

 

Ficuś, Toki - jakie macie nicki na PSN, można jakiś sparing ogarnać przy okazji.

Odnośnik do komentarza

ja mam cały czas ranking coś w granicach 450 i raz rośnie, raz maleje. Za dużego skilla nie mam, za długo (to mój pierwszy PES w tej generacji) zrobiłem odpoczynek od tej serii. Dalej nie umiem znależć złotego środka by taktycznie fajnie ustwawić moich piłkarzy by wszystko grało w przodzie jak i w tyle. Mój id masz w sygnaturze. Dodawaj śmiało. W weekend powinienem dość sporo siedzieć na konsoli więc na pewno na siebie trafimy.

Odnośnik do komentarza

Wczoraj wieczorem znowu wygralem wiekszosc meczy, ale dzisiaj z rana 3 w plecy. Jestem pierwszy w rival ranking z przewaga 30 punktow ;f Co dostane jak wygram?

W kazdym razie - (pipi)A.

Sytuacja wyglada tak - z wiekszoscia typow robie co chce - rozklepuje, kiwam jak szmaty, etc, ALE

jesli nie mam zadnego napastnika z conajmniej pomaranczowa strzalka to niestety remis jest wszystkim co moge osiagnac.

To jest tak w(pipi)iajace i irytujace, ze gotuje sie do czerwonosci. Oddaje doslownie 30 strzalow na bramke, z czego nawet dwucyfrowa liczba to slupek/poprzeczka (dzisiaj pobilem rekord 10 xDDDD). Po prostu nie potrafie strzelic gola. Probowalem juz wszystkiego, z bliska, z daleka, ze sredniej ofleglosci, z czuba, technicznie, biegnac na wprost, biegnac pod katem, przekladajac na dobra noge lob wysoki, lob niski...

NIC nie wchodzi - zawsze lapie bramkarz, strzelam w slupek, albo minimalnie obok.

Rece opadaja :/

No i oczywiscie zdarza sie, ze kiedy cala moja druzyna siedzi wiekszosc meczu w polu karnym przeciwnika ten posyla trojkat na pale do typa, ktory ma speeda 95 i pozamiatane - on oczywiscie trafia ten jeden PYERDOLONY strzal.

Jak mam napastnika z pomaranczowa strzalka to sam na sam spokojnie strzelam gola nawet strzelajac w bramkarza (lol).

Nawet kupilem huntelaara, ktory ma accuracy ponad 90. I tez dupsko.

Tokar jakies pro tipy do chuya?

 

Z innej beki - jestem w szoku jak niewielu ludzi uzywa supercancela, ktory chyba nigdy nie byl az tak wazny jak teraz.

 

Szkoda, ze nie mozna od razu zapisac replaya, bo akurat najlepsze siaty sadze kiedy wygrywam po 6-0 i typy oczywiscie robia rage quita :/

Edytowane przez Dave Czezky
Odnośnik do komentarza

ja na sam na sam mam patent - nie zawsze wchodzi ale jest skuteczny w większości przypadków. Będąc juz blisko bramkarza skręcam w bok(puszczam palec z sprintu), ustawiam się jakby prostopadle do bramki i posyłam lekkiego szczurka koło słupka.

 

Strzałki formy zawsze w pesie były ważne - trzeba bardzo na nie zwracać uwagę posyłając skład na mecz.

 

Dave kim Ty grasz jak masz taki kłopot z atakiem? Jeśli te mecze grasz w ranking match to przeważnie cioty biorą Real lub Barcę więc sam musisz wybrać dość dobrą drużynę by mieć jakiekolwiek szanse, a każda dobra ma jakiegoś kozaka z przodu, który z strzelaniem nie ma aż tak dużego problemu

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...